Skocz do zawartości

Szerszy Kapeć Z Tyłu W Cbr


Muodyv6

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka w swojej cebrze z tyłu posiadam takie kapcieRozmiar przedniej opony: 120/60ZR17Rozmiar tylnej opony: 160/60ZR17A czy mógłbym wsadzićprzód 120/70 ZR17 (58W) TLtył 180/55 ZR17 (73W) TLjakie były by skutki uboczne a co by się mogło poprawić..I czy w ogóle na felge wejdzie mi taka opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość opony to tak kompromis miedzy przyczepnością a łatwością prowadzenia. Producenci motocykli często dają szersza gumę niż tak naprawdę trzeba bo ładniej wygląda.Dasz szersze gumy to trudniej będzie się wprowadzał w zakręt. Jeśli do tego trzeba będzie użyć więcej siły to leci oczywiście precyzja.Oczywiście da się to zupełnie normalnie prowadzić ;).A to czy na felge wejdzie i nie bedzie o nic zaczepiać to musi napisać ktoś kto to zrobił ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to powinieneś poczuć ale tragedii nie będzie. Nie mam bezpośredniego doświadczenia w stylu zmieniłem tak opony ale jeździłem rożnymi sprzętami z rożnymi oponami.Najlepiej jakby ktoś z f4 dal ci się przejechać jego maszyna bo tam wkładali 180. (jak sie dorobię swojej to sie chętnie podzielę ;P ) Miałbyś od razu porównanie czy warto.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody ty znowu wykombinujesz wydasz kase na 2 gumy nie wiadomej szerokości i nie wiadomo co dalej poszperaj troche na stronie producenta jakie zamienniki możesz zastosować u siebie czasem zmiana opony na szerszą o 1 cm wpływa strasznie na prowadzenie chodzi o krztałt opony , bedziesz chciał na winkle pojechać i d*pa nie dasz rady sięsiłować z motorem http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/crash.gif jak z tyłu 180 to przód 130

chcesz mieć szersze opony kupój LITRA http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dziedzinie nic nie pomogę, ale chciałem się dowiedzieć co autor ma na celu, wykonując taką operację jak zmiana szerokości opon. Wydaje mi się, że jak nie ciskasz po torze i na aktualnym zestawie dobrze ci się jeździ, to zmiana opon może tylko pogorszyć sytuację nie mając odpowiedniego doświadczenia.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubko litra jeszcze nie ;Dbo poprostu uwielbiam jak jest szeroki kapeć :P w aucie jest mniej strachu o winkle itp a tu juz jest wiec chcialem spytac itp itd jak to będzie ale teraz wsadze takie jakie mam i dziękuje za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakladaj szerszego kapcia bo tylko pogorszysz prowadzenie. Pamietasz moja Aprilie SR? Zalozylem do niej kapcia 150 co wymagalo przyciecia blotnika bo sie nie miescila i co z tego wyszlo? Oprocz wygladu nic tylko same minusy skrecac nie chciala i jej sie predkosc maksymalna pogorszyla. W tym przypadku moc jest duza wiec mysle ze nie bedzie roznicy w osiagach ale w prowadzeniu napewno. Nie popelniaj tego bledu! wiem to z autopsji :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mozna ale tez tracisz np przyspieszenie bo opory sie zwiekszaja a zyskujesz lepsza przyczepnosc :smile: wszystko ma swoje dobre i zle strony niestety :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi , a myślisz że od ciebie fela by weszła do mnie tzn całe koło?

pewnie inna jest felga w f41 niz f3 co widac po rozmiarze gumy. nie powiem czy wejdzie by trza bylo sprawdzic na zywo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laduj szeroka bedzie lepiej trzymac moto w pionie na prostej hehehehe Walcz z systemem! poza tym lepiej szerszy kapec wyglada na moto,z tym sie zgadzam ;)

Dlatego taki pomysł mam;P a co do pionu to fajnie by byuo;P zobaczy się jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam przednia wejdzie W widelec na pewno bo kolega zmieniał i jest ok a tył nie polecam szersza guma ale felga nie przystosowana do takiej szerokości i zrobi się wyższa tzw balon mniejsza przyczepność a jeśli jeździsz na gumie ciężej utrzymać motocykl w pionie, a poza tym więcej wydasz za takiego kapcia wiec nie wiem czy jest sens ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...