Jump to content

Google Maps - Problem W Użytkowaniu, Bardzo Wolno Działa

MarcinGraczykLDZ
 Share

Recommended Posts

MarcinGraczykLDZ

Witam po przewie z problemem ! 

Bardzo dużo korzystam z google maps. Niestety od jakiś 2 tygodni strasznie zwolniły. Zastanawiające jest, że problem zauważyłem tylko w google maps. Reszta zasuwa aż miło. 

Najbardziej zauważalne jest gdy chcę zmienić wyświetlaną już trasę. Dosłownie przytrzymuje komputer na jakieś 5 sekund

Wcześniej wszystko działało sprawnie. Korzystałem z nowej odsłony google maps, nawet jak przestawię na starą wersję problem występuje.

Korzystam z Chrome, na innych przeglądarkach jest tak samo

Laptop 2,2 Ghz, na dysku ponad 100 gb wolnego miejsca, Ram 8 GB - mocowo powinno wystarczyć.

Zrobiłem scan antywirusem, ccleaner oraz Spybot. Przywróciłem ustawienia z wcześniejszą data. Dodatkowo aktualizacja windows 7 oraz Jawy. 

Nic nie znaleziono i nic się nie znalazło niepokojącego. Problem występuje dalej - czy ktoś posiada jakiś pomysł poza formatem ?

Ja problem zwiechy navi na GM miałem ostatnio, ale to może być wina gubienia sygnału gps, ewentualnie mam już zdrowo zamulony telefon....

128330.png

• 5 weeks later...

Nowe faktycznie zasysają, ale u mnie nie ma żadnej różnicy w prędkości działania. I żeby nie było nie posiadam Quada I7 tylko 5 letni lapek (2x2,2 GHz, 4 GB ram, GeForce GT240M).

Co do problemu - tak jak Massi już napisał winowajcą może być wspomniany programik, ale niekoniecznie. Mapy Googla zwalniają bo jeśli używać jakiegokolwiek narzędzia do ochorny prywatności. Podobnie działają z włączonym vpn czy serwerem proxy. I poza odinstalowaniem/wyłączeniem aplikacji raczej nic na to nie poradzisz bo zwyczajnie przeglądarka nie mogąc pobrać lokalizacji i wysłać informacji do Googla czeka na timeout, który niestety jest dość wysoki (u mnie 2000 ms).

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

• 2 months later...

Kilka dni temu poprawili chyba te mapki. Chodzą mi na Firefox znacznie szybciej i nie ma czarnego tła przy przełączaniu na widok satelity. Ostatnie miesiące miałem przy korzystaniu z tych mapek notoryczne błędy.