Skocz do zawartości

Przegląd Motocykla - Przed Czy Po Sezonie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci Paweł z mojego doświadczenia jak to jest , ktoś zaniedbuje silnik i klepią zawory ( płytkowe czy regulowane ) ale oczywiście manetka obroty i fajno jest , gdy luz jest duży i zawór zaczyna latać jak żyd po pustym sklepie ( ma za duży luz ) i wtedy właśnie wyklepuje gniazdo zaworowe i kasuje się luz , kasuje się tak że już nie ma luzuA co wprawia w ruch dźwigienki ?

You don' t know the power of the dark side

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Paweł z mojego doświadczenia jak to jest , ktoś zaniedbuje silnik i klepią zawory ( płytkowe czy regulowane ) ale oczywiście manetka obroty i fajno jest , gdy luz jest duży i zawór zaczyna latać jak żyd po pustym sklepie ( ma za duży luz ) i wtedy właśnie wyklepuje gniazdo zaworowe i kasuje się luz , kasuje się tak że już nie ma luzuA co wprawia w ruch dźwigienki ?

Ale żeś zakręcił:]. Moja teoria jest taka: w silnikach z regulacją przez koniki (dzwigienki) luz może zwiększać się po przez zaostaoswanie dużej ilości elementów pośrednich- popychacze,koniki. Elementy po prostu z przebiegiem wycierają się - luz się zwieksza-klepie dla mnie klepanie które słyszymy to dzwieg uderzającej krzywki o popychacz. Tutaj zgadzam się z Pawłem który napisał wyżej ,że jest to mnie szkodliwe dla głowicy a raczej dla samych zaworów i przylgni gniazd.Podobnie jest z hydroszklankami, po pewnym przebiegu wyrabiają się nie trzymają oleju - luz sie zwiększa. Hydroszklanenk lub jak kto woli samoregulatorów hydraulicznych nie stosuje się z uwagi na ich "ociężałość", po prostu przy tych obrotach by nie nadąrzyły.Najczęściej stosowane są regulatory płytkowe z małą szklanką - przeciwnie do elementów powyżej. mamy małe luzy a ich kasowanie jest związane z zużywaniem się przylgni zaworu i gniazda.Banita zapewne piszesz o dzwigienkach w układzie zacytuje Cię ,,kluczem i śrubokrętem ":] Tam popychają popychacze które są popychane przez krzywki wałka pośredniego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak układ klucz śrubokręt to dźwigienki , luz między dżwigienką a zaworem lub krzywka a płytka jest zalecany przez producenta oki jeśli jest duży luz to szybciej tu się wyrobi wyklepie , jak między zaworem i gniazdem bo te elementy są mocno powiedzmy utwardzane a dźwigienka czy płytka nie aż tak i najpierw tu sie wyklepie no a potem fizyki się nie oszuka , zawór pracuje jak młot udarowy i niszczy gniazdo

You don' t know the power of the dark side

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest duży luz to szybciej tu się wyrobi wyklepie , jak między zaworem i gniazdem bo te elementy są mocno powiedzmy utwardzane a dźwigienka czy płytka nie aż tak i najpierw tu sie wyklepie no a potem fizyki się nie oszuka , zawór pracuje jak młot udarowy i niszczy gniazdo

nawet jesli plytka "sie wyklepie" to luz sie powiekszy co jak ustalilismy w wikeszosci przypadkow nie wystepuje. Ale wracając do zwiększonego luzu jesli takowy wystepuje to ten powoduje zmniejszenie otwarcia zaworu, więc nie klepie zamykający się zawór - ktory w tym przypadku ma mniejsza droge do pokonania do przylgni a klepie krzywka lub dzwigienka uderzajaca w plytke czy tam zawor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...