Jump to content

Gdzie Nad Bałtyk

kosmaty
 Share

Recommended Posts

Siema, podpowiedzcie mi gdzie są fajne miejscówki nad Bałtykiem oprócz tych najbardziej oklepanych czyli władek, mielno, unieście, bede z małym dzieckiem wiec fajnie by było gdyby to nie była wiocha zabita dechami :smile: nie musi być milion dyskotek ale siakieś kawiarenki no i fajnie by było gdyby była wypożyczalnia skuterów 2oo :smile:

Siema, podpowiedzcie mi gdzie są fajne miejscówki nad Bałtykiem oprócz tych najbardziej oklepanych czyli władek, mielno, unieście, bede z małym dzieckiem wiec fajnie by było gdyby to nie była wiocha zabita dechami :smile: nie musi być milion dyskotek ale siakieś kawiarenki no i fajnie by było gdyby była wypożyczalnia skuterów 2oo :smile:

Niechorze

krzychoslav

Stegna/Sztutowo/Kąty Rybackie, trochę dalej jeszcze Krynica Morska - ale to już dużo ludu. no i to w sumie Zatoka Gdańska już jest

Karwia - dosc kameralnie ale ludzie i knajpki tez sa - to zaraz kolo Władka. Ewentualnie można spróbować do Gąsek - to jest niedaleko Mielna, kiedyś była to dziura zabita dechami, teraz troszeczke się rozwinęło ale raczej jest spokojnie, rzekłbym nawet, że spokojniej niż w Karwii (chociaż w Gąskach nie byłem z 6 lat ;)).

Sianożęty - też dość małą i spokojna miejscówka :smile:

Stegne bym sobie darował - byłem tam i mi się bardzo nie podobało - daleko do morza i nic się nie dzieje.

Edited by Kefas (see edit history)

krzychoslav

zależy czego szukasz, ja mieszkałem dosłownie 25m od plaży (w Kątach Rybackich) i nie narzekałem na to, że było cicho, bo tego własnie oczekiwałem :smile: . zwykle gdzie coś się dzieje tam jest też dużo ludzi ;)

Edited by krzychoslav (see edit history)

Zdecydowanie Grzybowo- cisza spokój, parę kafejek a jak się znudzi cisza uderzasz do Kołobrzegu ( 3km) lub Dźwiżyna ( jakieś 7km) i masz mase straganów, imprez i innych miejsc do przepuszczania kasy :smile:

Ale tak w ogóle to polecam Chorwację swoim autem kasa podobna a pogoda murowana :smile:

Karwia (jeździłem od 5 lat)

Zasadniczo spokojnie (zależy gdzie kwatera) ładna plaża, wystarczająco straganów, plażowych zjeżdżalni, trampolin itp.

Ponadto dobra baza wypadowa do Jastrzębiej Góry można przespacerować plażą i wrócić busem lub lasem. 

W Jastrzębiej park linowy, dwa wesołe miasteczka no i klif. 

Dalej Władysławowo blisko na półwysep Jastarnia/Jurata/Hel (Hel fokarium, port z Helu można popłynąć na wycieczkę do Gdyni do muzeum morskiego).

Blisko do trójmiasta, oczywiście samochodem, można tez odwiedzić plażą  (lub samochodem bo w głąb lądu trzeba odbić) Dębki małą sympatyczną wypoczynkową mieścinę, gdzie też często są małe wesołe miasteczka. 

A jak ktoś lubi się wyciszyć można spacerem (rowerem) przez las iść do Ostrowa w głąb lądu. 

Darłówko (przybrzeżna dzielnica Darłowa) byłem raz, jadę w tym roku

Piękna plaża, z dużą płycizną (fajne dla dzieci), port (wiele jachtów i lokalne rejsy okrętami wikingów itp.) most zwodzony, aquapark z morską oczyszczaną wodą (nie chlorowaną), świeże rybki (port-z kutra). Blisko do Jarosławca - kolejny aquapark, można zajrzeć do Kołobrzegu (planuję w tym roku).

Oczywiście sporo atrakcji dla dzieci rowery, kulki, zjeżdżalnie, trampoliny itp. itd. a licznik $ bije.

Mam Kochaną 7letnią córusie wyłudzankę atrakcji :dance:  także dobry wskaźnik  :biggrin: , ciekawe ile po tegorocznych wakacjach zostanie u tatusia w portfelu na ewentualnego motonga  :shock3:

Edited by PIT (see edit history)

kosmaty, dnia 02 Lip 2014 - 16:51, napisał:

Jak skuterki to Dźwirzyno / Mrzeżyno

A ja powiem że Łeba po prostu jest za***iście a i bąbel się nie będzie nudził są rowerki kłady dla dzieci i skuterki też także polecam

Może blisko Władysławowa, ale Jastrzębia Góra. Fajne zaplecze gastronomiczne, do plaży od 100 do 1000 m zależnie od ośrodka, jest latarnia w Rozewiu więc jest co zwiedzić, no i morze.

Jeśli szukasz czegoś typowo pod wypoczynek, czyli plażowanie, piwko, gastronomia i nic więcej Ci nie potrzeba a ma być dobrze zaopatrzone w ewentualne atrakcje dla dzieciaka i Ciebie to jak najbardziej Jurata (półwysep Helski). Z jednej strony Bałtyk, z drugiej zatoka a że w tym miejscu półwysep nie ma więcej jak 500m grubości to sam sobie odpowiedz jak daleko do plaż :P

Dodatkowo na Helu masz fokarium, rejs statkiem i wiele innych atrakcji :smile:

Jeżeli chodzi o Jastrzebią Górę, Władysławowo i półwysep to już zaczęły się tłumy turystów i kolonistów. A i z dojazdem jest tam słabo bo korki od obwodnicy trójmiasta w weekendy się zaczynają. W Rewie kitesurfing to super sprawa i całkiem spokojnie. Karwia też jakoś wyjątkowo przez turystów jeszcze nie jest dobita. Heh w dalsze rejony w pracy się nie zagłębiać więc nie wiem jak teraz tam wygląda wszystko. A co do stegny i Krynicy to bywałam tam co roku i zawsze ludu pełno było i przeważnie woda do najczystrzych nie należała chyba że to się zmieniło.

ja jeszcze urlopu nie zacząłem, od 14-go dopiero moge coś myśleć :smile:

W niedziele jechałem do Jastrzębiej Góry i udało się normalnie dojechać,bez stania w korkach.

Dawaj do jastrzębiej. jestem do poniedziałku to się napijemy ;)

W niedziele jechałem do Jastrzębiej Góry i udało się normalnie dojechać,bez stania w korkach.

Jesteś tu ?? bo jak tak to jakiś łódzki browar na wygnaniu trzeba wypić ;)

Wpadaj do jastrzebiej. Jeszcze tydzień tu siedzę.

na moto jesteś ?  Ja w niedziele rano odmelduje się zygzakiem we Władku dokładnie w Chłapowie (13.07-26.07) jak ktoś będzie to chętnie wyskoczę na piwo a jeszcze chętniej na jakieś latnko

Edited by bulwa (see edit history)