Skocz do zawartości

Motomar - Todi - Mój Chińczyk...


Arecki_ELW

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nadszedł czas ujawnić, czym śmigam od trzech sezonów...

 

Motomar - Todi

 

Jeden z wielu klonów, w chinach sprzedawany jest w pojemnościach od 50 do 150cm3

Mój jest oczywiście zarejestrowany jako 50cm3 jednak ze względu na jego masę dystrybutor rozprowadza go z cylindrem 80cm3... ;)

Na chwilę obecną nakręciłem nim około 13700 km, niestety problemy z układem paliwowym uniemożliwiły mi zakończenie sezonu na nim, musiałem ratować się skuterem małżowinki...

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Jeśli ktoś z czytających ten post, bywał wieczorami na rondzie w okolicach della w okresie wiosenno-letnim, to pewnie go mijałem wracając z popołudniówki... ;)

 

Oczywiście jestem świadom tego, że jest to forum dla motocyklistów, ale skoro tu jestem, to postanowiłem opisać mój pojazd...

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jeszcze muszę w nim zrobić, bo od nowości tylko pasek, sprzęgło i przednią oponę wymieniłem, przebieg nie jest jakiś kosmiczny, w sumie to tylko dojazdy do pracy i ewentualnie jakieś sporadyczne dodatkowe kursy...

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zime zamiast opony płoze i w droge :decayed:

Kiedyś planowałem zakup zimówek, ale musiałbym jeszcze zainwestować w ciuchy żeby nie wyglądać jak na filmie "Głupi i Głupszy"... :biggrin:
128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem, ale słyszałem o takim jak w okolicach dell'a w śnieżną zadymę jechał podpierając się nogami... :biggrin:

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas pomyśleć nad czymś poważniejszym . Większe moto większa frajda

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinGraczykLDZ

Wydaje mi się że 13 tys. km to sporo jak na taki sprzęt, chociaż po zdjęciach ciężko stwierdzić. Jak z awaryjnością? Kiedyś miałem okazje sporo czasu przebywać przy składaniu tego rodzaju maszyn wyciągniętych prosto z kontenerów.Ogólnie mam pozytywne wrażenia, chociaż więcej było quadów niż skuterów :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.... ;)Fakt, trzeba umieć czasem nad tym zapanować, zwłaszcza że na tyle mam hamulec bębnowy, ale dla mnie to żaden problem, miałem już dwa ostre hamowania i jakoś obyło się bez dzwona... ;)

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem na identyczny skuterze tylko że 50ccm :riding: Muszę przyznać że nawet komfortowo się jeździło, gdyż jest jednym w większych skuterów :smile: Jedyne czego nie lubię to, to że nie można się kłaść w zakręty :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.... ;)

Fakt, trzeba umieć czasem nad tym zapanować,

 

 

AAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! chyba nie jechałeś :riding: zx-10r http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

fakt mam małe kółka i pow 50km/h http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/crash.gif

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie jechałeś skuterem :riding: W skuterze 50km/h, to tak jak zx-10r w 250km/h http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/crash.gif :biggrin: Ja jak mam w swoim ponad 90km/h to jest uczucie jak by miało się moto rozlecieć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem na identyczny skuterze tylko że 50ccm :riding: Muszę przyznać że nawet komfortowo się jeździło, gdyż jest jednym w większych skuterów :smile: Jedyne czego nie lubię to, to że nie można się kłaść w zakręty :decayed:

Kto powiedział, że skuterem nie można się kłaść w zakrętach, ja tam spokojnie łapałem pochył, jak ktoś za mną jechał to może nawet iskry widział jak darłem stopkę... :biggrin:
128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak by zmodyfikować trochę kanapę, dać większy cylinder, to nawet na małego turystyka się nadaje, zbiornik ma 5l ale jak jeszcze dasz bańkę pod siedzenie to można ładnie kilometrów zrobić na jednym zalaniu.... ;)

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawsze się zastanawiałem ile takie skuterki palą. Mój ZIPP Nitro 250 pali przyzwoicie przy mojej jeździe 3-3.5 litra a rzadko jadę poniżej 5 tys ;)Jak to jest ze skuterami?

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...