Skocz do zawartości

Czy Warto Kupić Garnek Hjc Is-17 Black Mat Rubbertone


Pitermen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czy ktoś z Was jezdzi z takim wlasnie garnkiem na głowie ?

Poproszę o Wasze spostrzeżenia czy warto to kupować czy może coś innego  np CABERG EGO ??

 

pozdrawiam i dzieki za informacje :smile:

 

Piter

 

HJC IS-17 BLACK MAT Rubbertone Kask Motocyklowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na głowie IS-16 i bardzo sobie chwalę. Kask ma lat 4, jest względnie cichy i w dobrym stanie jak na swoje lata i to co przeżył. Na pewno warty uwagi. 17stka ma ulepszone wloty i parę innych rzeczy o których już pisali chłopaki z Motorwings:

http://motocykle-lodz.pl/topic/49-kaski-jakie-polecacie/?p=163224

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na głowie IS-16 i bardzo sobie chwalę. Kask ma lat 4, jest względnie cichy i w dobrym stanie jak na swoje lata i to co przeżył. Na pewno warty uwagi. 17stka ma ulepszone wloty i parę innych rzeczy o których już pisali chłopaki z Motorwings:

http://motocykle-lodz.pl/topic/49-kaski-jakie-polecacie/?p=163224

 

oki, dzieki za info ....  :smile:  najważniejsze parowanie , ,i  szczelność ... wiem , ze nie jest do schubert za 2.5k , ale  milo by bylo zeby nie świszczało D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem IS-16 jest względnie szczelny (ciężko stwierdzić, bo masz 2 wloty na dole bez możliwości zamknięcia). Po oczach w każdym razie nie wieje. Co do parowania - 16stka paruje i ja używam płynu antifog bo pinlock jest wg mnie do bani - zwłaszcza w nocy bo rozmazuje obraz i czyni go mniej czytelnym i ostrym. No ale co kto lubi - ludzie jeżdżą i sobie pinlocka chwalą.

 

Jak chcesz to wpadnij w czwartek pod samolot to możesz przymierzyć garnek i się przelecieć :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale masz cały temat o kaskach "kaski jakie polecacie" ale żeby nie być takim mądralą to przybliżę:

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/49-kaski-jakie-polecacie/?p=157587

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/49-kaski-jakie-polecacie/?p=163224

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/49-kaski-jakie-polecacie/?p=163224

 

Reasumując warto chyba, że Ci do głowy się źle układa albo masz kilka monet więcej do wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale masz cały temat o kaskach "kaski jakie polecacie" ale żeby nie być takim mądralą to przybliżę:

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/49-kaski-jakie-polecacie/?p=157587

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/49-kaski-jakie-polecacie/?p=163224

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/49-kaski-jakie-polecacie/?p=163224

 

Reasumując warto chyba, że Ci do głowy się źle układa albo masz kilka monet więcej do wydania.

oki, dzieki  za linki ..

 

jak zwykle  "cieżko stwierdzić "  .....

 

 

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 17, przeleciałem ostatnio w dwie strony na mazury i do Żywca, w sumie ostatnie 2 tygodnie ponad 1200 km, 3 razy deszcz mnie zmoczył i w kasku sucho ale jak dla mnie głośno, nie mam owiewki - szybki może dlatego... o dziwo wczoraj też jadać przy ok 17 stopniach, zamknięte wloty było mi zimno w nim... no i się materiał zaczyna mechacić... za to pinlock w komplecie daje radę ani razu nie zaparował... więc w skali dałbym mu maks 7/10...

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 17, przeleciałem ostatnio w dwie strony na mazury i do Żywca, w sumie ostatnie 2 tygodnie ponad 1200 km, 3 razy deszcz mnie zmoczył i w kasku sucho ale jak dla mnie głośno, nie mam owiewki - szybki może dlatego... o dziwo wczoraj też jadać przy ok 17 stopniach, zamknięte wloty było mi zimno w nim... no i się materiał zaczyna mechacić... za to pinlock w komplecie daje radę ani razu nie zaparował... więc w skali dałbym mu maks 7/10...

 

dzieki za info .....

jeszcze moze  jak byście wiedzieli  -- pod względem " cichości "   : 1. caberg ego , 2 . shark 900 , czy  IS -17  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam IS -16 mat i jakość szybki ma wiele do życzenia po roku użytkowania muszę ją wymienić, ryski powstają bardzo szybko a efektem tego strasznie rozprasza światło.

Edytowane przez Kama95 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

o dziwo wczoraj też jadać przy ok 17 stopniach, zamknięte wloty było mi zimno

No to może ma jakieś dodatkowe wloty ta 17stka w stosunku do 16stki bo ja przy +5 latam i mi w głowę nie zimno...

 

 

 

no i się materiał zaczyna mechacić

Zbrodnia... czyżby IS-16 był jednak lepszy? Mój nie jest zmechacony po 14000 km :smile:

 

 

 

Ja mam IS -16 mat i jakość szybki ma wiele do życzenia po roku użytkowania muszę ją wymienić, ryski powstają bardzo szybko a efektem tego strasznie rozprasza światło.

Nie wiem droga koleżanko jak użytkujesz ten kask, tez go mam czwarty sezon, zrobiłem 14 tys km w nim i mogę zaprezentować pod samolotem. Jakieś tam ryski są... ale kask upadał, był wiele razy czyszczony i jakoś nie ma nic utrudniającego widzenie :smile:

 

Ja tam bardzo cenię sobie IS-16 i nie zamieniłbym na żadnego budżetowego AGV czy Sharka...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmmm.... Teraz to mam dopiero mętlik w glowie

 

To ja ci ułatwie ;). jak pasuje i ci się podoba to kupuj i nie pier... bo nie dostaniesz 100% odpowiedzi co masz zrobić.

Miałem kask za 300 i taki za 2000 więc mogę powiedzieć jedno:

W obu daje sie nakur.... :P więc używam ich wymiennie żeby mnie nikt nie poznał ;)

 

PS

Jejku czemu faceci zaczynają robić zakupy jak typowa baba ?? :P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sharka s900 - kask ogólnie fajny, burza się robi od 170-180 - przy ponad 200 już jest naprawdę b głośno, no ale za tę kasę to i tak jest dobrze. szyba bez pinlocka paruje jak cholera, ale pinlock jest w zestawie. nie wiem jak blenda, bo nie używam :smile:

 

kask przyzył wypadek, ogólnie je*nięcie w asfalt przy ok 50 km/h i nic mu się nie stało (a co najważniejsze - mnie się nic nie stało) - 3 tygodnie temu spadł z kanapy moto i wyściółka się odczepiła od skorupy + przy wlocie się ułamał.

 

generalnie kask fajny, ale 2gi raz bym nie kupił, przez tę akcję z upadkiem z kanapy :smile:


 

 

Jejku czemu faceci zaczynają robić zakupy jak typowa baba ?? :P

 

bo to garnek, musi pasować :biggrin:

 

ktoś z forum ostatnio się chwalił nawet, że nim kupił garnek w motorwings chodził w nim po sklepie ponad godzinę (?) i dopiero się zdecydował. :laugh2:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na XJ600N czyli naked IS-17 niestety jest głośny tzn. tak od 150 jest już to uciążliwe ale do zniesienia. Podejrzewam, że przy odpowiedniej osłonie ten efekt jest mniejszy, a tak poza tym to nie zauważyłem takich wibracji kręcących głową  o jakich wspominali kierownicy w Sharku 900. Zasadniczo oprócz poziomu hałasu to reszta działa perfekcyjnie wentylacja, domykanie szybki, wygodne zapięcie. Fakt blenda jest słabo przyciemniona i zdarza się, że zaparuje ale chwilowo na światłach i potem jest ok. Maksymalnie jechałem w nim 180 (oczywiście na niemieckiej autostradzie :biggrin: ) i jakoś dawał radę w sensie nie chciało głowy urwać. Także biorąc pod uwagę wcześniejsze porównanie chłopaków z MotorWings myślę, że można go polecić w tym przedziale cenowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC IS-16 na fazerze spokojnie daje radę przy 220-230 jeśli chodzi o hałas (może dlatego że nie należę do najwyższych osób i nie mam problemów żeby się w owiewkę wkomponować)

 

wentylacja super - nawet w największy upał nie jest mi w głowę gorąco ( kominiarka obowiązkowo) 

 

blenda jest ( mogła by być trochę ciemniejsza ) i nie umiem bez niej jeździć :biggrin:

 

pinlocka musiałam dokupić ale polecam inwestycję bo zero parowania jest naprawdę dużym ułatwieniem 

 

ogólnie kask na duży plus i polecam w tym przedziale cenowym i do prędkości rzędu 160 -230 km/h 

 

crash testów w nim nie robiłam i obym nie musiała ;)

 

natomiast skutecznie przetestowałam dwa kaski Boxa :P i obydwa dały radę ( tylko raz blenda skaleczyła mi nos ) a walnięcia o asfalt były porządne 

 

więc wracając do pytania z tematu:  TAK, UWAŻAM, ŻE WARTO KUPIĆ 17 BO NAWET 16 DAJE RADĘ :smile:

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do odp Thebestof bo mam podobne odczucia z tym że chcesz kupić w matowym malowaniu a to bardzo odradzam, mam IS16 właśnie matowy i jest tragedia z ryskami których się nie da usunąć no i mycie z muszek też powala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne odczucia co Bestka z jednym "ale". U mnie przy 180-190 km/h jak się nie położę to IS-16 wpada w drgania i ze łba chce zerwać, ale to widocznie zalety jeżdżenia z prędkościami promu kosmicznego na nakedzie :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidekk -- na szczescie nie latam 200 km/h :smile:)))))   potrzebuje garnek , ktory powiedzmy do 160 km/h " ogarnia "| wiatr :biggrin:

sporo fajnych macie spostrzeżeń ,  :smile: dzieki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...