Skocz do zawartości

Protest Przeciwko Podwyżka Cen Paliw.


RyjekOcw

Rekomendowane odpowiedzi

MOTORY SĄ WSZĘDZIE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co chcesz tym osiągnąć? Chyba tylko wk***ić pracowników stacji, bo tylko oni odczują ten protest. Korporacje mają w d*pie takie akcje, tym bardziej rząd. W jaki sposób ma to niby politykom uprzykrzyć życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą formą akcji było by faktycznie nie tankować przez jeden dzień, ale takie coś jak na razie udało się chyba tylko w U.S.A....

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co chcesz tym osiągnąć? Chyba tylko wk***ić pracowników stacji, bo tylko oni odczują ten protest. Korporacje mają w d*pie takie akcje, tym bardziej rząd.W jaki sposób ma to niby politykom uprzykrzyć życie?

Sory ale nie ja to wymyslalem. :PPozatym moim zdaniem jest to cos w podobie jak płacenie na Autostradzie motocyklem po 1gr. Tak samo moglo to nie ruszyć żadu, tylko użytkownikow autostrad.

MOTORY SĄ WSZĘDZIE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie ja to wymyslalem. :PPozatym moim zdaniem jest to cos w podobie jak płacenie na Autostradzie motocyklem po 1gr. Tak samo moglo to nie ruszyć żadu, tylko użytkownikow autostrad.

Ja nie mówię, że wymysliłeś, ale popierasz.Porównanie protestu na A4 a tego przeciwko cenom paliw jest zupełnie nietrafione.Autostrady są w prywatnych rękach i ceny za przejazd ustalają prywatni właściciele - rząd tutaj nie ma nic do gadania. Protest był przeciwko prywatnej firmie, a nie rządowi. To sporo różnica. Pozatym łatwiej jest zablokować kilkanaście bramek na 1 autostradzie, niż dziesiątki tysięcy stacji benzynowych. Protest miałby realne szanse jakby faktycznie udało się zablokować 90% stacji - ogromne straty dla budżetu i dla koncernów idące dziennie przecież w astronomiczne sumy. Ale jest to nierealne. Nie mówiąc już o tym, że cena paliwa zleży od wielu czynników- m.in bardzo słabej i niedowartościowanej złotówki. Lepiej niech rząd zajmie się potrzebnymi reformami gospodarczymi i społecznymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że taki protest nic nie da. Ceny paliw rosną wszędzie i rosnąć będą. Po koncernach spłynie to jak woda po kaczce, a nawet jeżeli akcja byłaby szerszym zakresie, to zapewne w późniejszym czasie odbiją to sobie na cenie. Strat być nie może. ;)Jesteśmy w UE, ceny będą rosnąć, również paliw, zrównując się z UE, niezależnie czy nam się to podoba czy nie. Problemem są płace w Polsce, niedostosowane do UE, ogromne płacowe rozwarstwienie w społeczeństwie i płace stojące w miejscu od lat. Zaledwie około 1,5 mln ludzi pracujących w Polsce przekracza średnią krajową, więc można sobie wyobrazić rozwarstwienie płacowe (na marginesie wiadomo też, że średnia arytmetyczna jest wartością w statystyce obrazującą nic i można ją sobie, za przeproszeniem, o kant d... potłuc, ale w przypadku płac w Polsce ładniej wygląda niż inne wskaźniki). W normalnych warunkach ceny paliw by nas tak nie bolały, ale, żeby żyć normalnie to:

Lepiej niech rząd zajmie się potrzebnymi reformami gospodarczymi i społecznymi.

Więc, wg. mnie niezależnie ile by się protestowało, ceny paliw będą w okolicy poziomu cen państw zachodnich.

„A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

M.Konopnicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz ,,Kochany '' rząd zrobi wszystko żeby żyło nam się lepi. Tfuu Gorzej .. To co czytałem na portalach typu Onet , czy Wp , na temat paliw to jestem załamany , Bo rzadko kto jakąś podwyżkę dostał w pracy a wszystko idzię w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają to w d*pie bo wiedzą że i tak będziemy tankować.Byłem w tamtym tygodniu na BP i lałem ON za 5.9 a kolejka taka,że zanim zatankowałem to z 10 min czekałem az sie coś zwolni,drugie tyle przy kasie, a osiem stanowisk .Nawet jak będzie po 7 albo 8 to i tak będziemy lali,niestety,nie ma innego wyjścia.Paliwo,żarcie i usługi pogrzebowe,z tego sie nie da zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby przynajmniej gazownie zostawili zeby byla jakas alternatywa a nie wszystko od razu do gory.na razie na ropie latam ale za niedlugi czas to bedzie trza sie przesiasc spowrotem na gazownie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...