Jump to content

Protest Przeciwko Podwyżka Cen Paliw.


RyjekOcw
 Share

Recommended Posts

I co chcesz tym osiągnąć? Chyba tylko wk***ić pracowników stacji, bo tylko oni odczują ten protest. Korporacje mają w d*pie takie akcje, tym bardziej rząd. W jaki sposób ma to niby politykom uprzykrzyć życie?

Link to comment
Share on other sites

Najlepszą formą akcji było by faktycznie nie tankować przez jeden dzień, ale takie coś jak na razie udało się chyba tylko w U.S.A....

Link to comment
Share on other sites

I co chcesz tym osiągnąć? Chyba tylko wk***ić pracowników stacji, bo tylko oni odczują ten protest. Korporacje mają w d*pie takie akcje, tym bardziej rząd.W jaki sposób ma to niby politykom uprzykrzyć życie?

Sory ale nie ja to wymyslalem. :PPozatym moim zdaniem jest to cos w podobie jak płacenie na Autostradzie motocyklem po 1gr. Tak samo moglo to nie ruszyć żadu, tylko użytkownikow autostrad.
Link to comment
Share on other sites

Sory ale nie ja to wymyslalem. :PPozatym moim zdaniem jest to cos w podobie jak płacenie na Autostradzie motocyklem po 1gr. Tak samo moglo to nie ruszyć żadu, tylko użytkownikow autostrad.

Ja nie mówię, że wymysliłeś, ale popierasz.Porównanie protestu na A4 a tego przeciwko cenom paliw jest zupełnie nietrafione.Autostrady są w prywatnych rękach i ceny za przejazd ustalają prywatni właściciele - rząd tutaj nie ma nic do gadania. Protest był przeciwko prywatnej firmie, a nie rządowi. To sporo różnica. Pozatym łatwiej jest zablokować kilkanaście bramek na 1 autostradzie, niż dziesiątki tysięcy stacji benzynowych. Protest miałby realne szanse jakby faktycznie udało się zablokować 90% stacji - ogromne straty dla budżetu i dla koncernów idące dziennie przecież w astronomiczne sumy. Ale jest to nierealne. Nie mówiąc już o tym, że cena paliwa zleży od wielu czynników- m.in bardzo słabej i niedowartościowanej złotówki. Lepiej niech rząd zajmie się potrzebnymi reformami gospodarczymi i społecznymi.
Link to comment
Share on other sites

Też wydaje mi się, że taki protest nic nie da. Ceny paliw rosną wszędzie i rosnąć będą. Po koncernach spłynie to jak woda po kaczce, a nawet jeżeli akcja byłaby szerszym zakresie, to zapewne w późniejszym czasie odbiją to sobie na cenie. Strat być nie może. ;)Jesteśmy w UE, ceny będą rosnąć, również paliw, zrównując się z UE, niezależnie czy nam się to podoba czy nie. Problemem są płace w Polsce, niedostosowane do UE, ogromne płacowe rozwarstwienie w społeczeństwie i płace stojące w miejscu od lat. Zaledwie około 1,5 mln ludzi pracujących w Polsce przekracza średnią krajową, więc można sobie wyobrazić rozwarstwienie płacowe (na marginesie wiadomo też, że średnia arytmetyczna jest wartością w statystyce obrazującą nic i można ją sobie, za przeproszeniem, o kant d... potłuc, ale w przypadku płac w Polsce ładniej wygląda niż inne wskaźniki). W normalnych warunkach ceny paliw by nas tak nie bolały, ale, żeby żyć normalnie to:

Lepiej niech rząd zajmie się potrzebnymi reformami gospodarczymi i społecznymi.

Więc, wg. mnie niezależnie ile by się protestowało, ceny paliw będą w okolicy poziomu cen państw zachodnich.
Link to comment
Share on other sites

Nasz ,,Kochany '' rząd zrobi wszystko żeby żyło nam się lepi. Tfuu Gorzej .. To co czytałem na portalach typu Onet , czy Wp , na temat paliw to jestem załamany , Bo rzadko kto jakąś podwyżkę dostał w pracy a wszystko idzię w górę.

Link to comment
Share on other sites

Mają to w d*pie bo wiedzą że i tak będziemy tankować.Byłem w tamtym tygodniu na BP i lałem ON za 5.9 a kolejka taka,że zanim zatankowałem to z 10 min czekałem az sie coś zwolni,drugie tyle przy kasie, a osiem stanowisk .Nawet jak będzie po 7 albo 8 to i tak będziemy lali,niestety,nie ma innego wyjścia.Paliwo,żarcie i usługi pogrzebowe,z tego sie nie da zrezygnować.

Link to comment
Share on other sites

zeby przynajmniej gazownie zostawili zeby byla jakas alternatywa a nie wszystko od razu do gory.na razie na ropie latam ale za niedlugi czas to bedzie trza sie przesiasc spowrotem na gazownie..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...