Skocz do zawartości

Naprawa Przewijanie Alternatora


niko000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Łódź ul Chełmska 6 mnie tam przewijał gościu alternator też do gixa. Trafisz w połowie tej ulicy jest ten gościu, mały warsztat jak na razie u mnie wszystko działa. Ja zapłaciłem 130 zł ale to zależne od tego ile masz upalone.Czas realizacji ok 3 dni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem!

 

Tak dla potomnosci - po wczorajszej diagnozie stanu alternatora u Raq, to ja chyba bym raczej nie polecal goscia z Chełmskiej.... czasami lepiej dac wiecej i miec porzadnie (tym bardziej, ze mowimy o roznicy rzedu 40-50 zł),

niz zaplacic mniej i robic dwa razy.Mysle, ze Raq potwierdzi moja opinie. 

 

Poki co, nie slyszalem w Łodzi  o dobrym "przewijaczu". A tak na marginesie, rzeźbienie polegajace na przewijaniu wybranych cewek uwazam za proszenie sie o kolejna robote. Kazda faza powinna byc nawinieta jednolitym, ciaglym drutem nawojowym, bez zadnych laczen i tym podobnych łatanin. A jesli jedna faza sie upalila, to na ogol pozostale tez dostaly po grzbiecie i nawet jesli nadal sa sprawne, to warto nawinac je świeżym drutem, aby uniknac ponownej awarii po krotkim czasie. Podsumowujac: moim zdaniem, jesli przewijac, to calosc uzwojen ladowania, a nie wybiorczo fazy, albo cewki.

Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając wiele o wadzie w mojej Hondzie jaką jest alternator  postanowiłem kupić nowy zamiennik w sklepie. Chłopaki w Motorwings zrobili dobrą cenę i na razie jest dobrze. Zrezygnowałem z przewijania bo słyszałem że jest z tym różnie i najczęściej pieprzy się wszystko dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ulicy Żwirki przy Gdańskiej (blisko MotorWings) był od jakiś 15 lat warsztat w którym badali i naprawiali alternatory i rozruszniki jakiś rok temu jeszcze tam był ale dawno tamtędy nie przejeżdżałem gdyby ktoś potrzebował można tam spróbować, choć też nie jestem pewny czy do motocykla robią, ale doświadczenie mają duże.

  Elektromechanik, Klinika Rozruszników i Alternatorów

Żwirki 7Łódź

501-927-839

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiar mozna sprawdzic, ale problem zasadniczy jest taki, ze do przewijania statorow motocyklowych trzeba uzywac innych materialow, bo w przeciwienstwie do alternatora samochodowego, w motocyklu często pracuje on w kapieli olejowej, co  w istotny sposob zmienia wymagania dla stosowanych materialow. Osobiscie korzystam na ogol z uslug przewijania przez firme z Rzeszowa i poki co, wszystko gra i buczy   :smile:

Edytowane przez KLOSZ (wyświetl historię edycji)
Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w motocyklu pracuje on w kapieli olejowej
Nie zagłębiałem się w to ale chyba rzadko można spotkać takie rozwiązanie w moto, więc raczej materiały "samochodowe" będą wystarczajace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w motocyklu pracuje on w kapieli olejowej

 

nie w każdym motocyklu

 

np w fazerze nie

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massi, wcale nie tak rzadko. Przykladow jest wiele.

Thebestof78, A na przyklad w GSX-R i wielu innych Suzukach, albo w Hondzie CRF stator plywa w oleju 

 

OK, zeby nie rozpoczynac flejma, bo nie ma sensu skoryguje swoj post powyzej i dodam "często" w stosownym miejscu :smile:

 

Nie zamierzam tez nikogo przekonywac, ze moje jest mojsze ;), ot takie jest moje zdanie, a Wy sobie robcie z nim co chcecie :smile:

Edytowane przez KLOSZ (wyświetl historię edycji)
Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Czołem,

w uzupełnieniu do powyższego wątku chciałem dopisać co następuje:

wczoraj skontaktował się ze mną człowiek z Chełmskiej 6 (http://silniki-elektronarzedzia.ns48.pl/index.php ) i postanowił wyjaśnić sytuację. Poniewaz człowieka nie ma na naszym forum, to prosił mnie o wpisanie niniejszego posta. Otóż według przekazanych przez niego informacji, Raq ponoć świadomie złożył zlecenie wykonania naprawy "po taniości, za stówkę" i dlatego została ona wykonana w sposób nie do końca zgodny ze sztuką, bo przewinięta została tylko jedna z faz uzwojenia alternatora. Dlaczego nie należy tak robić, pisałem już powyżej, więc nie będę się powtarzał. 

Firma wykonuje również normalne, zgodne ze sztuką kompletne naprawy, i wygląda na to, że warto do nich zajrzeć w przypadku potrzeby przewinięcia alternatora, tylko niech Was nie kusi robienie "po taniości, za stówkę", bo skończy się tak samo jak u Raq, na podwójnej robocie.

Także jeśli naprawiać alternator, to bez rzeźbiarstwa, tylko po całości - wymiana całego uzwojenia, a nie jakaś łatanina po kawałku ;)

 

 

Edytowane przez KLOSZ (wyświetl historię edycji)
Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...