Skocz do zawartości

Moich Motocyklowych Zdjęć Kilka.


JAREK-XJR

Rekomendowane odpowiedzi

Pozazdrościłem pięknych zdjęć Smoothowi kilka swoich zrobiłem i się pochwalę.

Oczywiście liczę się z krytyką każdego sortu.

Miłego oglądania.

 

http://s28.photobucket.com/user/jarekjan/slideshow/Pasym-16-18%20maja%202014

 

Kolejne będę dodawał do albumu bo jeszcze nie wszystkie "obrobiłem".

 

Dodam jeszcze, że są to zdjęcia ze zlotu XJR-ek w Pasymiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka do opracowania, są wśród nich też ptaszyny "ustrzelone" nad tamtejszym jeziorkiem. 

1 czerwca po imprezie dla dziewczyn u mnie w pracy (http://motocykle-lodz.pl/topic/3946-dzie%C5%84-dziecka-dla-dziewczyn-z-o%C5%9Brodka-wychowawczego/) jadę na europejski zlot XJR-ek i pewnie stamtąd też trochę fot przywiozę, choć niemieckie wydumki są masakryczne.

Edytowane przez JAREK-XJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Chciałbym latem, jesienią porobić też trochę zdjęć w naszej Łodzi z moim i nie tylko moim moto ale na razie nie mam czasu i trudno mi cokolwiek zaplanować. Niemniej jak będę cosik planować to dam znać, chętnie wtedy się chociaż z kilkoma osobami poznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemiczna Malina

podoba mi się kompozycja z ogniskiem na pierwszym planie, fajnie niedosłowne potraktowanie motocyklowego tematu

Too fast to live, too young to die !!!

 

Moje motofotografie -

http://motocykle-lodz.pl/topic/6133-mototematycznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też to z ogniskiem jest the best woda i jeszcze to niebo w kolorze zachodzącego słońca - klimatyczne zdjęcie.

Gratuluję artystycznej smykałki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Trochę deszczyk popsuł zdjęcie ale:

DSC02870-2_zpsc95bdfd9.jpg

 

Lądowanie UFO na mojej działce:

DSC03259-2_zpsf866d4f2.jpg

 

Mój rumak:

DSC03291_zpsd6193ead.jpg

 

Też mój podczas pełni:

DSC03292_zpsd40e5a72.jpg

Edytowane przez JAREK-XJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się tylko za konstruktywną krytykę, proszę ;) Według mnie z krytyki wynosi się więcej niż z głaskania po główce:

 

1. deszcz nie tyle popsuł, co dodał nieco klimatu fantasy do zdjęcia, rozumiem że nie takie było założenie ale mi natychmiast przywiodło na myśl świetliki :smile: pociągnąłbym temat przy innych tego typu okazjach - deszcz można wywołać sztucznie z podziurawionej butelki, zraszacza czy wiaderka.

 

2. robiłem kiedyś podobne ujęcia do katalogu; ustaw następnym razem nieco z prawej dodatkową lampę która niewielkim błyskiem wydobędzie elementy z konstrukcji motocykla pozostawiając jednocześnie znaczną przewagę tylnego oświetlenia;

 

3. zbyt duża rozpiętość - wypalone niebo i elementy metalowe motocykla, aż się prosi o zastosowanie nieco innego ustawienia maszyny względem otoczenia. Fotografia może mieć wiele ciemnych elementów ale przepalenie jasnych stref jest - nie tylko moim zdaniem - błędem warsztatowym. Ustawiłybym motocykl na nieco innym tle, bez tak jasnego nieba i wówczas próbował uchwycić zarówno światło odbite od metalu jak i cienie.

 

4. fajny pomysł ale światła przy przednim kole psują odbiór, usunąłbym je albo z natury (zwykle szybciej) albo w obróbce później (w ostateczności, wolę wykonywać fotografie niewymagające potem siedzenia).

KONTO DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cale się nie obrażam. Wręcz dziękuję.

 

Te światła się jakoś zakradły. Zobaczę czy dam radę je usunąć.

No i poprawiłem. :-)

 

Przy okazji dorzucam kilka innych sztuk:

Piec:

DSC02852-2_zpsd26f4fbf.jpg

 

Boczuś:

DSC02818-2_zps2a368541.jpg

 

Dwa razy tyłeczek:

DSC02817-2_zps7424b516.jpg

 

DSC02816-2_zps4c4bbb50.jpg

 

I boczek znowu:

DSC02813-2_zps2b6cb591.jpg

Edytowane przez JAREK-XJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

A to z piątku, kiedy to pełnia była.

Brak uprawnień, a konta na forum nie chce mi się zakładać :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Żółtodziub_Z_Łodzi

Świetne zdjęcia! Gratuluję, bo widać, że umiesz uchwycić szczegóły. Jakim aparatem się posługujesz? No i kiedy będą kolejne? :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć motocykli:

 

- brak opanowania światła po prostu dzieje się co chce.

 

- balans bieli na większości woła o pomstę do nieba kolory są dzikie i przekłamane.

 

- problem z ostrością a dokładnie z jej brakiem pierwszy motocykl jest jak za mgłą.

 

- strzelanie nocnych zdjęć dając tylko strzał z tyłu z lampki reporterskiej to strzał w kolano.

 

- zdjęcia przedziwnione na niektórych widać, że pojechałeś przy obróbce strukturą zbyt mocno bo aż końce drzew wypaliło.

 

- walenie fot pod mocne słońce gdzie wypalone jest wszystko a na moto gubią się szczegóły.

 

Ogólnie fajny start ale jeszcze dużo przed Tobą.

 

Powodzonka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...