Skocz do zawartości

Wyciek Oleju Kawasaki Zx6R


Kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam fora gdzie pojawia się temat mechaniki :smile:

@Kapsel nawet jeżeli sam to rozbierzesz i zobaczysz, że uszczelkę zdmuchnęło czy tam zawór nie trzyma lub kilka innych rzeczy (jestem daleki od diagnozy nie widząc nic na żywo) to co dalej? Jeżeli nie znasz się w stopniu gwarantującym prawidłowe złożenie silnika a co dopiero naprawę o narzędziach nie wspomnę to odradzam uskutecznianie napraw z kolegami. Nawet jeżeli znasz się, masz manuala, masz narzędzia, potrzebne zaplecze części przy ewentualnej naprawie to robiąc to pierwszy raz jest wysoce prawdopodobne, że straty będą jeszcze większe. Będąc Tobą to bym się rozejrzał za ogarniętym mechanikiem, który rzuci okiem na to. Możesz zawsze sam wyjąć silnik to pewnie obniży koszty a Ty raczej się nie narobisz.

Natomiast jeżeli w grę wchodzi przekładka pieca to 4 kraty browarów + 2 kolegów z kluczami dynamometrycznymi i sprawa załatwiona :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jutro zrana wezmę go i wyjmę z ramy a później jak z roboty wrócę to go rozbiorę i zobaczę co w nim siedzi .

Edytowane przez Kapsel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A masz może klucz do świecy bo on jakiś dziwny jest . 

Jak dla mnie wystarczająco w temacie rozbierania silnika ale to moje skromne zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przecież jeszcze klucza do świec  :P  ;)

 

 

 

 

PS. Żartowałem  ;)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ch... kupuję nowy silnik bo padł pierścień, uszczelka pod głowicą zaworów i uszczelniacze na lewym cylindrze i naprawa wszystkiego wyniesie mnie drożej niż nowy silnik a silnik mam za 900zł i o rok młodszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczne trochę się na raz rzeczy zmieliło, życzę sprawnej przekładki i więcej szczęścia z nowym silnikiem.

LwG 

 

 

No to Massi wygrał  :biggrin: .

wynika że z pod pokrywy, ja bym obstawiał że pierścień jakiś pękł, lub zawór... ciśnienie wydostaje się z cylindrów/cylindra przez zawory pod pokrywę i wali olejem z pod uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie spokojnie to była diagnoza jednego mechanika który rozebrał i go poskładał i kur... nawet nie pokazał ale na szczęście nic kasy nie wzioł tylko powiedział mi to co wcześniej ja wam napisałem a dziś zawiozłem do mechanika który podobno naprawia motocykle na torze poznań. Coś już rozebrał i powiedział że mogły pęknąć tłoki ale nie jest dokładnie pewien i jutro rozbierze cały i powie dokładnie co jest nie tak. W czwartek podeśle fotki to zobaczycie jak było naprawdę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co !!! pewnie myślicie co sie stało ??? 

Stało się kur...., pier.....lony koleś od kawasaki całej w carbonie wiecie ile nalał oleju do silnika ???? 

6,5 litrów a powinno być 3,9L a że olej niemiał gdzie wylecieć pod wpływem 200km/h to polwciał rurą i uszczelką pod głowicą zaworów.

A teraz trzeba kupić olej i filtr paliwa  :hammer:

No cały moto będzie poskładany do następnego czwartku :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzę w to :decayed:, I takie jeszcze jedno pytanko nie dolewałeś oleju ostatnio i nie przegiąłeś z jego ilością??

To i tak Massi wygrał, życie nie jest sprawiedliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co !!! pewnie myślicie co sie stało ??? 

Stało się kur...., pier.....lony koleś od kawasaki całej w carbonie wiecie ile nalał oleju do silnika ???? 

6,5 litrów a powinno być 3,9L a że olej niemiał gdzie wylecieć pod wpływem 200km/h to polwciał rurą i uszczelką pod głowicą zaworów.

A teraz trzeba kupić olej i filtr paliwa  :hammer:

No cały moto będzie poskładany do następnego czwartku :biggrin:

Hmmmm

pier.....lony koleś od kawasaki całej w carbonie - znaczy się poprzedni właściciel?

Znaczy si ę kupiłeś moto, latałeś a oleju ani razu nie sprawdzaliłeś?

Fajnie....

Edytowane przez Mur67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w tym "carbonie" też chyba nalał sobie do pełna, aż dostał samozapłonu na Dellu  :decayed: Bo chyba o niego chodzi  ;)

Ciesz się w takim razie że u Ciebie skończyło się "tylko" na dymieniu  :P

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha dobre. Czemu nie jest sprawiedliwe??? :-)

Tak tylko żarty sobie robię nawiązując do tego, że czasem co by się nie działo i co byś nie zrobił to i tak wynik jest ten sam - jak to w życiu.  :biggrin:

 

A z tym olejem to faktycznie Kapsel też niejako z przyzwyczajenia powinieneś zerknąć na poziom. Czy kupuję samochód czy kosiarkę to w czasie pierwszych dni użytkowania standardowo diagnozuje jak się to zużywa (naciągi, linki, płyny, klocki, tarcze, benzyna, itp. itd.). Tamten ją napompował olejem jak pączka, a Ty podgrzałeś dając 200 na budziku no i zasmażka. Dobrze, że wszyscy cali.  :biggrin:

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...