Skocz do zawartości

Sprzęło Ciągnie W 2T


mdfimage

Rekomendowane odpowiedzi

WItam mam problem ze sprzęłem w minarelli am6, a mianowicie linke mam na maksa naciągnięta, ale po wbiciu biegu moto od razu gaśnie, jeśli juz wbije bieg to sprzęło strasznie ciągnie mimo że dżwignia na silniku jest na maksa popchnięta.
Po zdjęciu pokrywy zawuważyłem że po naciśnięciu klamki odsuwają się tylko 2 tarcze, a 2 zostają.
Dlaczego się tak dzieje? jest to kwestia regulacij? czy trzeba kupić nowe tarcze?

fuc5jq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli moto długo stało to mogły Ci się tarcze skleić. Pamiętaj że regulacja sprzęgła nie odbywa się tylko przy klamce, przynajmniej w 90% sprzętów. Przejrzyj serwisówkę i zrób tak jak tam jest opisane. Jeśli moto stało i tarcze się skleiły to wystarczy odpalić i zostawić żeby się zagrzał i samo puści.

Edytowane przez Massi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawuważyłem że po naciśnięciu klamki odsuwają się tylko 2 tarcze, a 2 zostają.

Te dwie tarcze się sklejają, lub są nie do końca nie wysprzęglane. Nie naciągnięta linka, zwichrowane tarcze, coś podeszło pod nie itp. ale wspomniałeś że to masz dobrze, dziwne. A oleju na jakiś dziwny nie zmieniałeś ostatnimi czasy?

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie olej, jest dedykowany a sprzęgło poprawnie wyregulowane na koszu i manetce.  Nie wiem co moge jeszcze zrobić.

Jutro zdejme tarcze i zobacze czy nie są złużyte

fuc5jq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są zużyte to by raczej sprzęgło się ślizgało. U mnie na przykład pod ostatnią tarczą jest duży oring, pewnego razu wziął i się zrolował pod tarczkę :decayed:  i tez mi nie wysprzęglało dobrze bo ją podpierał.

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w am6 sprzęgło może się żużyć na 2 sposoby

 

jeśli ciągnie  to znaczy że tarcze już do kosza

 

jesli ślizga to w 80% przypadków wystarczą mocniejsze spręzyny docisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że gdy już uda mi się wbić bieg tak żeby nie zgasł to od razu na sprzęgle jedzie  do przodu i ciuć swąt palonego sprzęgła.

fuc5jq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnie definitywnie - o ile nie jest już dojechane to wystarczy zmiana tarcz sprzęgłowych

 

Ale bardzo dobrej jakości kompletny (tarcze, spręzyny, przekłaki) zamiennik firmy Motoforce kosztuje z wysyłką 100 z groszem zł więc myślę że nie ma co kupować samych tarcz które jedyne sensowne NHC kosztują 40 + wysyłka a spręzyny drugie tyle

 

wymiena komuś kto zna ten silnik to góra 30 min. Nie zapomnij o wymianie oleju w skrzyni. do nowego sprzęgła koniecznie Motul Transoil 10w40 - masz spokój na 15 tys conajmniej w przeciwieństwie do olei przekłądniowych które po niecałych 5000 zaczynają znowu ciągnąć lekko i kleić tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...