Skocz do zawartości

Będziemy Pompować Koła Azotem?


JAKUBKO

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy bedziemy pompowac koła azotem bo myśle sobie że kupil bym może taki generator albo zbiornik z filtrami do azotu ale dla siebie to mi sie nie opłaca ale gdybyście byli za pompowaniem kół to chyba bym zaoszczędził na niego bo tak to trzeba szukać kto ma taki a jak zmieniam gumy w motorach to może sie przyda cuś takiego tak z ciekawości pytam jakie są wasze opinie na ten temat

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to będzie pomocne ale ja miałem pompowane koła w aucie jakimś tam gazem na zimę u Garbalińskiego... nie wiem czy to był azot ale generalnie nie widzę różnicy w jeździe z kołami na gaz czy na powietrze... mam na myśli jazdę po mieście... może różnica jest przy większych prędkościach na dłuższe trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tu bardziej chodzi o to ze jak jest zimna to utrzymuje takie sama przyczepnosc jak na rozgrzanej a tlen traci te wlasciwosci a po za tym to motor to ladnie brzmi mam gaz w moto http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tu bardziej chodzi o to ze jak jest zimna to utrzymuje takie sama przyczepnosc jak na rozgrzanej a tlen traci te wlasciwosci a po za tym to motor to ladnie brzmi mam gaz w moto

Jak guma zimna to i azot nie pomoże. Sama guma w oponie musi się rozgrzać,żeby miała przyczepność. Azot jest od tego aby ciśnieni się nie zmieniało podczas nagrzewania się i studzenia opony, co oczywiście też ma przełożenie na przyczepność, ale nie takie jak piszesz. Jest to fajna opcja, ale raczej dla ludzi jeżdżących na torze. Na pewno miałbyś klientów, ale czy aż tylu żeby się to opłacało to nie wiem (a i nie znam ceny inwestycji). Tutaj sam lepiej znasz branżę i ewentualny popyt. Jaki koszt takiej usługi przewidujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torii na temat używania czystego azotu jest wiele ;)Jak dla mnie jedyny zauważalny powód używania azotu to schodzenie powietrza. Azot wolniej ucieka z nie do końca szczelnego koła.Ale z drugiej strony jak na dopompowanie trzeba szukać miejsca to mi się nie chce jeździć i olałem temat

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azot wolniej ucieka z nie do końca szczelnego koła

A dokładnie chodzi podobno o jakieś niewidzialne mikropęknięcia gumy przy których powietrze powoli sobie schodzi a azot jest jakiś gęściejszy czy coś i nie przechodzi przez "dziurę" .. tak mi wytłumaczył kiedyś jeden wulkanizator

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z mojej wiedzy, azotu używa się w sporcie, tam wiadomo są ekstremalne warunki dla ogumienia, a to że różne punkty oferują taką usługę, to tylko chyba dla takich odbiorców którzy się nie znają do końca na temacie no i ten mało zauważalny bajer u niektórych, zakrętki innego koloru, chyba zielone, czyli mam gaz jak sportowcy... ;)

128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chodzi o to czy tak czy nie

koszt ok 8000 a pompowanie koła moto 10 auto 25 kom.

ja se napompuje i założe sie że nikt mnie nie wyprzedzi http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif :decayed::riding:

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pompowanie kół czy to azotem czy jakimiś innymi wynalazkami to pompowanie ale ludzi w balona. Jedyna korzyść to korzyść finansowa dla właścicieli takich urządzeń, którzy wciskają ludziom kity o super hiper właściwościach tak napompowanego koła. Działa tak samo jak magnetyzery czyli bardzo dobrze na portfel sprzedających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...