Jump to content

Luźna Klamka Sprzęgła

RUDY 600
 Share

Recommended Posts

Witam w moim yama.fazer 03r.mam luźną klamkę czym to może być spowodowane.Postanowiłem więc zobaczyć tarcze i podkładki pomierzyłem tarcze mają 3mm.wiec nie są starte,a podkładki nie są po palone,ale ktoś mi powiedział że to mogą być sprężyny już wyrobione .Czy jak bym wymienił same sprężyny bez tarczek czy to by mi coś dało.Może ktoś tak robił :unsure:   

luźna w sensie że lata bez oporu kilka mm czy luźna bo nie wysprzęgla. 

Tak jak sasza napisał są 2 regulacje klamka i na pokrywie ale jeśli to się stało nagle to mogła się wyciągnąć linka lub kilka żyłek pękło.

Jeśli sprężyny były by już do niczego to ślizgało by Ci się sprzęgło.

z tego co patrzyłem to się nie ślizga ale może mam linkę wyciągniętą patrzyłem na ten ślimak przy pokrywie ale nie mogłem go odkręcić choć on dobrze odbija MOŻE LINKA się wyciągła

Luźna klama to nie sprzęgło tylko linka. Podciągnijcie górą, powinna klamka przestać latać ( nie za mocno bo zjarają się tarcze i przekładki).

w serwisówkach jest zawsze podany luz jaki ma zostać na klamce.... np. u mnie jest z tego co pamiętam 2mm u nasady a na końcu klamki wychodzi ok 1.5cm więc jak ktoś planuje dociągnąć to polecam zapoznać się z danymi podanymi przez producenta :smile:

• 5 weeks later...
AndrzejCBR

Autor tak podchodzi to tematu ze pisze ze "moze linka sie wyciagła itp' strawdz najpier podstawowe rzeczy aczkolwiek na dwoch regulacjach jest bardzo duzo mozliwsci i powinno dac sie wyregulowac. Ew masz nie oryginalna linke.