Skocz do zawartości

Kawasaki Zr7S 2002 I 2003


tserwicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym rozpocząć przygodę z jednośladem, jako pierwsze moto poszukuje KAWASAKI ZR7S. Znalazłem kilka ogłoszeń niestety żadne z Łodzi. Chciałbym poprosić o pomoc w ocenie. 

 

Pozycja 1 KAWASAKI ZR7S

Opis sprzedającego

"Na zdjęciu 028 widoczne delikatne zarysowanie tłumika  ,minimalne pękniecie prawej owiewki w miejscu śrubki   oraz porysowanie powierzchni gmola metalowego którego można ściągnąć  i nie było by  śladu. Zostawiłem go ze względu bezpieczeństwa i ochrony silnika, osobiście mnie nie to nie przeszkadza. Nie usuwałem widocznych uszkodzeń aby przy sprzedaży   nikt mi nie zarzucił ze motocykl był po wypadku. Po prostu szlif przy malej prędkości dwa lata temu. Rok temu wymieniona opona przednia, olej.  Posiadam również komplet dokumentacji serwisowych z przeglądów, motocykl jest w ciągłej eksploatacji. "

Foto

01.JPG

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

 

Do Kielc na szczęście mam nie daleko no i jeszcze przy okazji rodzinkę odwiedzę ;-)

 

Pozycja nr 2 KAWASAKI ZR7S


Do Opola już dalej, ale i tu mam kogoś z familii.

 

Pozycja 3 


Do Warszawy najkrótsza droga

 

Wszelkie uwagi mile widziane. Jeżeli ktoś zna mechanika który dobrze sprawdzi moto w którymś z tych trzech miast to prosiłbym o namiar.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wstępnie to mało co widać po zdjęciu, aby ocenić coś poza tym o czym napisał sprzedający. Opona wygląda z tyłu kiepsko.

 

2. Przebieg lekko niecałe 20 tys. km w tym moto z Opola przez blisko 12 lat jazdy  :riding: ? Coool kręcony lub wymieniany licznik po dzwonie. Skoro licznik ma w milach, to jest duże prawdopodobieństwo, że ma lampę na UK i będzie oślepiała kierowców z naprzeciwka i przeglądu nie przejdzie u dokładnych kontrolerów  ;)

 

3. Warszawa niby najbliżej, ale wiemy tyle o nim co nic... Budzi to od razu wiele wątpliwości, bo brakuje podstawowych informacji chociażby o przebiegu.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jedynki, to opona to chyba mały problem, moto mi się podoba, info o szlifie wzbudza zaufanie. Poprosiłem szwagra jak znajdzie chwilę co by rzucił okiem, czekam na info. Cena tylko mi się średnio podoba ale wierze że coś starguje ;-) no i Kielce to nie koniec świata

co do dwójki to na podstawie Twojego opisu odpuszczam  osprzęt z wysp.

W sprawie trójki wysłałem maila z pytaniem o przebieg, poczekam co odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie moto no 1, czarny wahacz i kolor zgadza się z rocznikiem, oryginalne kiera parząc na ciężarki... plastiki z przodu dość kruche więc nawet przy małej glebie mogły popękać... miałem takiego jako pierwsze moto ;) a do wersji S ciężko o używane, wiem bo sam szukałem... a no i mój 2003 miał ok. 40 tys (nadal podejrzane) ale z silnikiem nic się nie działo...

motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pozycji 3  z wcześniejszego postu
http://moto.gratka.p...6c04de03f370b,2
to aktualny przebieg to nie całe 60000.
Planuje małą wyprawę do Warszawy więc przyjrzę mu się lepiej.

 

Cześć
Poszukiwań ciąg dalszy. Niestety wciąż nie mam nic więcej o maszynie z Kielc ale szykuje się do wyprawy do Warszawy.
Jest tam kilka maszyn które chce obejrzeć i tu znów poproszę o pomoc.
1. http://allegro.pl/kawasaki-zr7-2001-rok-prywatnie-i4147192475.html
2. http://allegro.pl/kawasaki-zr7s-zadbane-bezwypadkowe-i4139579992.html
3. http://allegro.pl/kawasaki-zr-7-s-zr7-zr7s-i4147697097.html

Trochę więcej zdjęć http://olx.pl/i2/oferta/kawasaki-zr7s-2003r-zr-7-CID5-ID4QZcf.html#gallery

 

Jak poznać czy dany egzemplarz jest z UK, czy są jakieś charakterystyczne elementy?

------------

Pozdrawiam
Tomek

Edytowane przez tserwicki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro sprzedawca napisał "Polakierowałem na nowy kolor (ciemny granat) z uwagi na wcześniejsze rysy i zadrapania.", to niech Ci pokaże zdjęcia przed malowaniem lub w trakcie najlepiej. W innym przypadku możliwe, że chciał zatrzeć np. ślady szlifa? Napęd też nie wygląda na zdrowy, ale trzeba by mu się przyjrzeć z bliska.

 

"Przebieg to 18500 tyś. km." też świadczy o tym, że przy takim przebiegu przy 13 latach od produkcji moto nie wiem jakby musiało być obdrapane od pędu powietrza i warunków atmosferycznych, aby gościu musiał je malować... = Kręcony, wymieniany licznik.

 

 

 

 

Poza kolejnym kręconym lub wymienianym licznikiem świadczącym o nieuczciwości sprzedawcy, wstępnie nie ma się do czego doczepić, ale tak na prawdę mało co wiemy..

 

 

 

 

Zapis "Stan idealny, serwisowany." bardzo mało konkretny i zazwyczaj tak piszą ludzie jak nie mają pojęcia co to znaczy nawet stan 'dobry'. Przebieg 20.000km też śmieszny jak na 11 lat od produkcji, nie wspominając o nieoryginalnej lampie, która go dyskwalifikuje moim zdaniem bo to może świadczyć o dzwonie. = Kręcony, wymieniany licznik.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w opcji nr 2 na dodatek zegary od wersji S lampa ch*j wie od czego, szyba to chyba z maski spawalniczej

 

Pod numerem 2. link jest do wersji S, więc o pierwszy link Ci chodziło tego z lampą od Z750? ;) Bo faktycznie tam licznik od S'ki.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfeti rozumiem że pisząc opcja nr 2 miałeś na myśli niebieskie kawasaki z Ciechanowa.

 

Suchy-wolk zapytam o foto sprzed lakierowania, podsumowując najciekawiej wygląda maszyna z Warszawy co ma 26000km przebiegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...