Skocz do zawartości

Klejenie Łożysk


pafcio

Rekomendowane odpowiedzi

witam i proszę o radę może ktoś to przerabiał i ma większe doświadczenie.

zagwozdka dotyczy suzuki "olejaka" , zakupiłem z uszkodzoną skrzynią ale po rozebraniu okazało się że złamany jest wałek sprzęgłowy i wyrwany jest pierścień osadczy łożyska postanowiłem to łożysko przykleić klejem anarobowym i tu jest pytanie : jakim?

następna kwestja , podczas rozbiórki ukręciłem śruby do skrecania połówek silnika i pytanie następujące: jakiej są one twardości bo na tych co ocalały nie ma oznaczeń .

z góry dziekuje za odpowiedzi (łącznie z tymi :sklej na gume arabską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklej na gumę arabską. ;)

 

Poszukaj serwisówki haynesa do tego modelu. Będziesz mieć wszystkie dane, łącznie z tymi których nie potrzebujesz. Ew skieruj się po orginalne części do salonu..

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unieruchomić to jedno, a unieruchomić we właściwej pozycji to drugie, skoro jest wyrwa to czy jesteś pewny że ośka będzie w linii?

jeśli tak to czy można to naspawać tak aby ruch osi był zachowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd pomysł żeby łożysko przykleić zewnętrzzną bieżnię na klej ( tzw bardzo trudny demontaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do uratowania,poniweaz duzo napawania i trzeba by bylo nowe wytoczenie na lozysko robic na koordynadce ,koszt niewarty swieczki.Malo cialka i dlatego napisalem ze duzo napawania poniewaz uszkodzilo by sie gniazdo lozyskowe.

Edytowane przez renpa1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o jakie pieniądze trwa walka?

po ile są sprawne kartery? To przecież dość leciwy silnik, wydaje mi się ze taniej będzie silnik kupić :smile:

 

klej polecił bym epoxydowy ale czy to wytrzyma? w sumie jest szansa jak się nie uda zawsze można drugi silnik kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o klej który unieruchomi łożysko w gnieździe niż o łatanie g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klej jest do metalu, zawiera jakieś opiłki metalu i inne cuda... ponoć zawiera jad skorpiona i można nim kleić kadłub atomowej łodzi podwodnej... tymczasem leży u mnie i się kurzy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podczas rozbiórki ukręciłem śruby do skrecania połówek silnika i pytanie następujące: jakiej są one twardości bo na tych co ocalały nie ma oznaczeń .
 Jak tyś to zrobił???

Które śruby potrzebujesz bo  w środe rozkręcałem taki  silnik na złom (po panewie). Skrzynie mam ideał jakby ktoś coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbus i dwie ósemki skręcające panewki główne. A jak? Normalnie ś.p tato mówił daj Pawłowi kowadło też zepsuje

PD ten klej służy raczej do odbudowy elementów i wypełniania ubytków ale dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to locktite nie ma właściwosci klejacych. On zwiększa tarcie i wypełnia przestrzeń między śrubą, a nakrętką.

Tak,i o  to chodzi.,Ponieważ tak naprawdę NIE MA KLEJU DO METALU(tylko wspomagacze),Żadne epoxy czy inne cuda z opiłkami byle czego nie przykleją się Do dwóch Gładkich elementów,Nie oszukujmy się.Klej Może pomóc na dziure albo obraz na sciane ale nie do łożyska.Ja bym osadził łożysko na Loctice? ew, inny i składał,Bo i tak Kartery dociskają zew. bieżnie łożyska,Takie moje zdanie,Pomijając podatność kleju na zmiany temp. np. 10-100st.C. A rozszeszalność Amelijum :biggrin: I stali

Edytowane przez SOBOL (wyświetl historię edycji)
http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...