Skocz do zawartości

Nowe Zabawki Łódzkiej Policji


xanton

Rekomendowane odpowiedzi

@Thebestof78 W pełni masz rację. Wśród nas są policjanci o których wiemy gdzie pracują i tacy, którzy się tym nie chwalą. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku są to członkowie FŁM i przez ten pryzmat trzeba ich postrzegać. A gdzie pracują nie ma tu znaczenia skoro są z nami prywatnie. Ja miałem kontakt z policjantami, którzy służbowo faktycznie objadą większość z forum ale i z takimi, którzy wsiedli tylko dlatego, że mieli A a nikt nie chciał jeździć na moto. 

 

Chodzi o służbowy nakaz inwigilacji motocyklistów, nagrywanie co już uważam za bezsensowne. Znamy się mniej lub bardziej, kwestia czasu kiedy te motocykle zostaną zidentyfikowane łącznie z tablicami. 

 

@mateoLDZ I to nie tylko WRD Łodzi dotyczy. Oby kombi nie były albo prywatne albo stare, bez wzmocnień a kaski po 200 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro są i do tego są przychylni to może nie piszmy tego tak bardzo oficjalnie co by im się do d*py nikt nie zaczął dobierać  ;)

 

PS

Wniosek o małą edycję postów

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to skoro są i do tego są przychylni to może nie piszmy tego tak bardzo oficjalnie co by im się do d*py nikt nie zaczął dobierać 

Odniosłem to samo wrażenie czytając post Marty. Może Bestka edytuj tego posta co by nie dawać jakiemus żądnemu awansu aspirantowi pretekstu do udupienia policjantów z forum.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pośmiać się z treści artykułu można ;) Zawsze, jeżeli się nie spieszę, a spotykam kogoś z WRD, to się zatrzymam zamienić kilka zdań. Zawsze się czegoś ciekawego dowiem, bądź rozwieję swoje wątpliwości. Do kontroli zatrzymano mnie 2 razy- raz równi goście na Łagiewnickiej, raz za przeproszeniem cymbał na Dellu. Konto mam dalej czyste, a przepisy respektuję wedle uznania- dla mnie ważniejsze jest faktyczne bezpieczeństwo ruchu, niż np. ograniczenia prędkości. Do tej pory jakoś nie miałem nieprzyjemności z niebieskimi. A jak kiedyś walną bilet za prędkość- trudno- zapłacę, bo przecież jeżdżę tak świadomie.

Chłopaków chyba czas przyjąć z otwartymi ramionami (tych, którzy tu nie są), a tym którzy są- nie utrudniać życia i nie stawiać w trudnych sytuacjach. Sam kiedyś chciałem do WRD, ale jednak kwestia zarobków zadecydowała inaczej.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodziło o negowanie tych osób. Źle mnie zrozumiałaś. Chodziło mi bardziej o to, że pisano o brakach umiejętności itp. a na wspólnych wypadach "wszyscy są technicznie zajebiści".
Mam nadzieję, że dla niektórych ta wiadomość będzie jak kubeł zimnej wody wylany na łeb bo czasem aż przykro patrzeć na to, co wyprawiają na drogach niektórzy aktywni tutaj motocykliści.
Policjant to człowiek jak każdy inny i tak samo zasługuje na szacunek. Oczywiście jeżeli sam nie daje powodów do zmieszania go z błotem, co niestety już kilkukrotnie byłem zmuszony zrobić. Ale to dotyczy głównie prewencji. Taka już natura ludzka, że jak szczawik dostanie odrobinę władzy to się w dupce przewraca.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość częsty kontakt z policjantami, taka praca i tak jak piszecie to normalni ludzie, część na pewno jest wśród forumowiczów, a pozostali jeśli się "wmieszają" w łódzką brać motocyklową to tym bardziej będą nas rozumieć i może nawet przyniesie to obopólne korzyści.

            Najgorszy scenariusz to jakiś aspirant, który zostanie wykopany za karę z za ciepłego biureczka na motor i zacznie się wykazywać aby statystycznie zapewnić zasadność zakupu tych motorków, żeby jakiś minister mógł potem powiedzieć, jak to się poprawiło dzięki temu i ile "nie bezpiecznych piratów" zostało ujętych.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariatów na motocyklach nie brakuje, wariatów w puszkach nie brakuje więc niech ich ścigają, a nie ludzi dla, których motocyklizm jest hobby, zainteresowaniem. Policja była i będzie na drogach, a czasy się zmieniają więc i sprzęt, który mają musi ulec zmianie. Nie sr...my zatem, ze będą łapać jak popadnie. Dajmy spokój i róbmy to co najbardziej nas rajcuje. 

pozdrawiam. Szerokości. LwG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dajmy spokój i róbmy to co najbardziej nas rajcuje.

Chodźmy się ścigać ?? :P  ale przecież pada ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta masz rację w zupełności.

Pamiętajmy, że oni też są ludźmi, też są na forum, tez kochają motocykle.

 

Wątpię, żeby policja upierała się i jechała za osobą, którą zna, chodzi o tropienie znajomych (chociażby)

 

Postawcie się w skórze takiego policjanta, każą, jedzie, robi.

Myślę, że znajomka z 4um nie ukarze.

 

Taka praca....

taki mamy klimat.

 

P.S. Oczywiście jeździmy zgodnie z przepisami i CHULIGANKA uliczna nie jest znana.

Przyznajcie, że jeżeli ktoś przesadza, to stwarza zagrożenie dla innych i dla siebie...

 

CGLasNM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle kasy wydane w błoto  :wacko: i znów osobówki mają przegwizdane ..... jak do cywilnych samochodów jakoś się przyzwyczailiśmy to teraz będziemy jeszcze szukać motocykli - oczywiście jeżdżąc autkami.

A myślałem że po ostatnim wypadku na kilinskiego/tymienieckiego poszli po rozum do głowy i dostali zakaz pościgu.

Troszkę dziwi mnie że Urząd Marszałkowski wydaje kasę na represję zamiast wesprzeć edukację , praktykę etc i patronować powstanie toru o czym w innym  wątku.

Po prostu motocykle zmienią się w maszynkę do robienia kasy przynajmniej na początku.

Moja pasja i mój cel , jeżdżę chinolkiem bo tak chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja zamiar z tymi wszystkimi rurami jezdzic ?!?!?!?

:busted_cop:

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że na Dellu gówno zrobią, dopóki Dell nie wniesie skargi to jest tak jakbym po własnym podwórku na gumie latał, nic nie mogą zrobić a zmieni się tylko tyle, że chłopaki będą stać z nami i będzie raźniej nocą jak pozapalają swoje błyskotki  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle kasy wydane w błoto  :wacko: i znów osobówki mają przegwizdane ..... jak do cywilnych samochodów jakoś się przyzwyczailiśmy to teraz będziemy jeszcze szukać motocykli - oczywiście jeżdżąc autkami.

A myślałem że po ostatnim wypadku na kilinskiego/tymienieckiego poszli po rozum do głowy i dostali zakaz pościgu.

Troszkę dziwi mnie że Urząd Marszałkowski wydaje kasę na represję zamiast wesprzeć edukację , praktykę etc i patronować powstanie toru o czym w innym  wątku.

Po prostu motocykle zmienią się w maszynkę do robienia kasy przynajmniej na początku.

to znaczy nie bardzo rozumiem przekaz Twojego postu

Cel jazdy wg Ciebie to wypatrywanie ogona?

Edukacji to masz po kokardę - idziesz do szkoły, dodatkowe jazdy, kursy poprawiające technikę, wyjazdy na tor - ile chcesz i ile tylko masz kasy. A Ty dodatkowej edukacji chcesz od urzędu marszałkowskiego - w formie książeczki ze znakami drogowymi?

Tor w Łodzi? Dla kogo? Torów masz w naszym kraju całkiem sporo i większość przynosi gigantyczne straty więc nic takiego za naszego życie w Łodzi nie powstanie.

Zakaz pościgu? wiesz co by się działo? - byle żul wiedząc, że go gonić nie będą depnie trochę lepiej i jest luzaczek.

Przegniesz zdrowo - ponosisz konsekwencje. Wejdzie nowy taryfikator - będzie bardzo bolało.

Zresztą po cholerę bić piane - często kozaczymy na naszych drogach - jak sam widziałem rodaków choćby na Słowacji czy w Skandynawii w drodze na Nord Cap - mówię Ci aniołki. 60 przez wiochę to 60 , 70 to 70  i w tym kierunku to idzie niestety. W dużej części z naszej winy - jak się totalnie przegina - to druga strona zaostrza represje.

 

Kosmaty - obyś miał racje byłem kiedyś u kumpla w Rudzie Śl - pojechaliśmy na spotkanie pod taki mały zameczek - miejscówka funkcjonująca jak u nas Dell - siedzieliśmy, gadaliśmy było z 40/50 motocykli - przyjechali w parę wozów - przeczesali wszystkim papiery, prawko, dowód, OC, paru dmuchało, i kilku gości PKSem wracało do domu. I nikt się nie skarżył - jak mówili  - taka akcja była - więcej uwagi mieli poświęcić motocyklistom. I nie było że to kumple po pasji - taka robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te motocykle mają być nieoznakowane, poza kamerami nie będą mieć sygnałów świetlnych i dźwiękowych, prawda? 

To co w sytuacji gdy policjant jedzie, widzi delikwenta potencjalnie do nagrania i rusza za nim celem uwiecznienia. Cały czas jedzie jak normalny pojazd a nie pojazd policyjny - nie może używać sygnałów bo ich nie ma. Zatrzymać nie zatrzyma bo to dekonspiracja od razu a po drugie nie ma obowiązku zatrzymania się do kontroli w pewnych sytuacjach. 

Czy jeśli ja polecę za nim i go nagram, wyślę materiał do WRD to dostanie mandat za łamanie przepisów?

Według mnie - powinien dostać bo tylko kierujący pojazdem uprzywilejowanym może nie stosować się do przepisów. Kierujący nieoznakowaną Kawą nie spełnia tych wymogów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walić system i te nowe Kawasaki,i tak będzie jak teraz,Bo kto się na Dell-u "Ściga na moto"? Nikt! Policja robi swoje a media szaleją na wiosnę żeby artykuł był. Walić to bo pewnie nikt na Dell-u nie rozpozna nowego kawasaki z kamerami i anteną. Pierd....olenie

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te motocykle mają być nieoznakowane, poza kamerami nie będą mieć sygnałów świetlnych i dźwiękowych, prawda? 

To co w sytuacji gdy policjant jedzie, widzi delikwenta potencjalnie do nagrania i rusza za nim celem uwiecznienia. Cały czas jedzie jak normalny pojazd a nie pojazd policyjny - nie może używać sygnałów bo ich nie ma. Zatrzymać nie zatrzyma bo to dekonspiracja od razu a po drugie nie ma obowiązku zatrzymania się do kontroli w pewnych sytuacjach. 

Czy jeśli ja polecę za nim i go nagram, wyślę materiał do WRD to dostanie mandat za łamanie przepisów?

Według mnie - powinien dostać bo tylko kierujący pojazdem uprzywilejowanym może nie stosować się do przepisów. Kierujący nieoznakowaną Kawą nie spełnia tych wymogów..

Formalnie masz rację ostatnio głośno było o przypadku w którym jakiś kierowca nie chciał przyjąć mandatu bo kolega pani policjantki nie miał zapiętych pasów i pani policjantka wystawiła mandat również swojemu koledze, dobre co  :decayed: .

 

                        Więc gdybyś nakręcił takiego policjanta łamiącego przepisy to formalnie powinien za to odpowiadać ale jest oczywiście mnóstwo furtek np. można podważyć jakość nagranego przez ciebie materiału i jego wiarygodność gdyż najprawdopodobniej nie masz takiej certyfikowanej kamerki z pomiarem prędkości obiektu, zawsze policjanci mogą się wytłumaczyć, że właśnie w tym czasie i miejscu wykonywali niejawne czynności służbowe mające na celu ...coś tam coś tam, oczywiście ty jadąc za policjantem, który przekracza prędkość też ją przekraczasz więc pozyskałeś materiał dowodowy w drodze przestępstwa (w tym wypadku wykroczenia) i sąd może odrzucić taki materiał dowodowy.

                       

To tylko  kilka, które mi przyszły do głowy, a co dopiero ma do zaoferowania cały kombajn urzędniczy .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

byłem kiedyś u kumpla w Rudzie Śl - pojechaliśmy na spotkanie pod taki mały zameczek - miejscówka funkcjonaująca jak u nas Dell - siedzieliśmy, gadaliśmy było z 40/50 motocykli - przyjechali w pare wozów - przeczesali wszystkim papiery, prawko, dowód, OC, paru dmuchało, i kilku gości PKSem wracało do domu

 

Znaczy się wtargnęli bez nakazu na prywatny teren i rozpoczęli procedury kontroli/przeszukania ?!?!?! Niby jakim prawem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele Kawasaki szczególnie nowych drżyjcie ha ha  :hihi: myślę, że jednak będą mięli miniaturową bombę na magnes zamiast na dach montują na kask i zatrzymują  :busted_cop: do twarzy im będzie :decayed:  :decayed:  :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te motocykle mają być nieoznakowane, poza kamerami nie będą mieć sygnałów świetlnych i dźwiękowych, prawda? 

Z tego co się przyjrzałem, to jednak mają syrenę i światła błyskowe, umożliwiające jazdę jako uprzywilejowany, może nie na wszystkich zdjęciach było widać, ale na tym jest typowy "tajniak" bez oznaczeń...a0df86a84757c04f2aac84dcfb0cc963.jpg

Edytowane przez Arecki_ELW (wyświetl historię edycji)
128330.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...