Skocz do zawartości

Jakie czytacie gazety dla motocyklistów ?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku dość regularnie czytam gazety dla motocyklistów, a właściwie tylko te o nazwie MOTOCYKL. Zazwyczaj ich cena wynosi 7,99zł, są grube i jest co czytać, ale ostatnio nie trafiają w moje gusta, tzn. nie ma interesujących mnie artykułów.Zgłaszam się więc z prośbą o podanie jakiś ciekawych i niedrogich czasopism dla motocyklistów, gdzie są testy, opinie, recenzje i nie tylko samych motocykli, ale również akcesoriów czy też części.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy przejrzałem 2 tegoroczne numery owego "MOTOCYKLA", a dzisiaj zamówiłem swoja pierwsza prenumeratę tego miesięcznika w związku z czym na nim głównie się skupię :rolleyes: natomiast wiem, że na rynku dostępny jest jeszcze "ŚWIAT MOTOCYKLI" również bardzo znany miesięcznik o tematyce motocyklowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przyszła prenumerata MOTOCYKL + 2 numery archiwalne. Moim zdaniem w tej cenie, nie ma nic lepszego :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prenumeratę 66 PLN. W tym koszt wysyłki wliczony i 2 numery archiwalne z 2010 roku.I nie wiem co masz na myśli "ciekawe artykuły" - z artykułów słynie każda gazeta, a poradniki często się pojawiają.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę w tym temacie pragmatyczny. Artykuły i porady można czytać na ścigaczu. A jeśli chcę pooglądać reklamy to wyłączę adblocka ;) I 66zł w kieszeni.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę w tym temacie pragmatyczny. Artykuły i porady można czytać na ścigaczu. A jeśli chcę pooglądać reklamy to wyłączę adblocka ;) I 66zł w kieszeni.

 

Też tak korzystałem, ale chcę odpocząć od komputera i wolę czytać, gdzie jest miła oprawa graficzna i tekst się łatwo czyta :biggrin:

 

Ciekawe artykuły to dla mnie coś co się może przydać każdemu, nauka techniki jazdy itp. ;)

 

Przejrzyj sobie numery archiwalne i oceń - http://www.motocykl-online.pl/lapszamlista.php?year=2010

 

Według mnie są liczne ciekawostki np. wczoraj czytałem jak działa krok po kroku skrzynia biegów, a dzisiaj sobie spojrzę na istotne działanie oleju w silniku Dołączona grafika

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła prenumerata MOTOCYKL + 2 numery archiwalne. Moim zdaniem w tej cenie, nie ma nic lepszego :smile:

Szczęściarz z Ciebie :rolleyes: mimo, że składaliśmy zamówienie w tym samym czasie, ja wciąż nie widzę swojego czasopisma :blush:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również zbieram Motocykl... nie dlatego że jest najlepsza, ale dlatego że uważam, że jest po prostu lepsza niż Świat Motocykli... Lepiej się czyta artykuły, gdyż w swojej treści nie zalewają czytelnika naprawdę masą danych i cyferek, których tak naprawdę za dużo się nie czyta... z drugiej zaś strony, straciłem duuuużo respektu, co do tej gazety kiedy przeczytałem artykuł o używanych hornetach w bodaj czerwcowym numerze - zrobili tam tyle błędów, że aż całe forum hornetowe grzmiało... pisaliśmy różne maile do nich, ale cóż... nikt się nie spodziewał żadnej większej reakcji na dobrą sprawę :Po żadnym innym sprzęcie nie mam takiej wiedzy, tak więc trudno mi mówić cokolwiek o jakości innych artykułów, ale trochę w ciemno mogę powiedzieć, że jest to gazetka przyjemna dla oka i dla ludzi którzy do szczegółów ogromnej uwagi nie przyjmująamen ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim odczuciu również Motocykl jest ciekawszy od Świata Motocykli, ostatnio czytuję jeszcze Motormanię i Moto Voyagera- obie ciekawie napisane i estetycznie wykonane. Do Motocykla mam tylko dwa 'ale':1. większość jak nie wszytskie testy to przedruki niemieckiego Motorrad'a co za tym idzie to nie nasi rodacy testują sprzęty, poza tym BMW smaruje tyle kasy, że na palcach jednej ręki można policzyć porównania, w których nie wygrało BMW.2. Często przeginają z reklamami... Raz nabrałem się świadomie :P na tekst z okładki w stylu "aż 236 stron".... skrupulatnie policzyłem - 26 stron reklam Arai'a... plus oczywiscie reklamy innych firm :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każda gazeta ma produkty które będzie zachwalać... Faktycznie nie przypominam sobie jakiegoś zestawienia w których BMW by nie wygrało... Pamiętam też pewien numer z porównaniem kasków do 1000zł - interesował mnie bo właśnie do takiej kwoty szukałem. Pierwsze miejsce HJC, potem również 3cie i chyba 4 też. Na drugim miejscu był Nolan N85. Pojechałem do sklepu (MTTR) obadać wszystkie zaprezentowane modele... i co? Moim skromnym zdaniem HJC wypadał sporo gorzej jeżeli chodzi o wykonanie, wygodę i akcesoria w porównaniu z Nolanem. W rozmowie ze sprzedawcą wyszło, że chyba rzeczywiście - ktoś płaci żeby dane produkty dostawały takie a takie oceny.Wniosek - traktować tego typu prasę mimo wszystko jak ładną gazetkę z dużą ilością ładnych obrazków ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja czytam "Świat Motocykli", "Motocykl" i "Motormanie".Wg. mnie Motormania to najlepsza gazeta. Nie wypisują tylko "danych technicznych" jak u konkurencji, a z ich artykułów można wynieść zdecydowanie najwięcej.Mają testy praktyczne, a nie tylko takie ile wykręci na prostej itp. No i utrzymują kontakt z czytelnikiem. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytam MOTOCYKL - jak by ktoś chciał oddam numery archiwalne (rok wstecz) za pół ceny:)

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie Custom i Iron Works (to drugie jak dostanę- czasem jest w Empiku)- świetna sprawa dla ludzi którzy lubią przeróbki i choppery, oprócz tego wiadomo- Świat Motocykli i Motocykl. Kupiłem ostatnio jakiś nowy, " Chopper Magazine" (polski wbrew pozorom) ale nie polecam- składany i drukowany "chałupniczo", mięsa też w nim niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czemu ale wole książki jakoś czasopisma mnie nie przekonują. Dodatkowo zaglądam też na ścigacza.Jak trzeba coś sie dowiedzieć to kopie po forach.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Osobiscie polecam "moto voyagera" - pismo dla spelnionych i niespelnionych motopodroznikow. Naprawde ciekawe relacje z wypraw - od czysto amatorskich i spontanicznych wyjazdow krajoznawczych po profesjonalnie przygotowane wyprawy transkontynentalne. Oczywiscie zdazaja sie jakies testy czy porownania, a z ciekawostek kawalek naszej polskiej moto-historii czyli np przedruki przedwojennych poradnikow motocyklowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Motocykl, Świat motocykli nie podchodzi mi wogóle. Raz kupiłem i nie powtórze tego.Motocykl przyjemnie się czyta, nie wiem jak z testami maszyn urzywanych, ale jak w nr 12.2010 przy kupnie Yamahy przeczytałem, nie powiem, bo pomogło mi przy oględzinach maszyny :smile:

LwG!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...