Jump to content

1% Dla Naszego Macixa !

Thebestof78
 Share

Recommended Posts

Okazało się, że mój PIT jeszcze nie gotowy więc mój 1% tez idzie na Macixa. Jak da radę to od mojej Dorotki pójdzie drugi ;)

mój picik już poszedł i % Maciek masz

Agusiaczek81

Rozliczam pity w ilościach hurtowych, będę przekazywać gdzie tylko się da :smile:

Agusiaczek81

Wpisuj wszystkim z automatu ;)

Ci co się nie określą wcześniej to na pewno :smile:

Jeden już poszedł :smile:

działkowy emeryt

niestety :sad2: mój PIT odbił się od US Łódź Widzew. Jak się okazuje nr KRS podany dla fundacji nie został uaktualniony przez tą fundację (obowiązek do 31 stycznia b.r.) i w związku z tym US nie przyjmie PITu z takimi danymi.

Informacja z US jest o tyle ciekawa, że jeśli wysłałbym PIT listownie z takimi danymi (numer KRS) to mogę spodziewać się wezwania z US celem złożenia korekty PITu i poprawy danych (czyli defacto wpisania innego KRSu lub obrania innego szczytnego celu...) - oznajmiła z uśmiechem Pani w US na ul. Papierniczej. :smile: a tak, podczas sprawdzania Pani wbiła KRS w komputerek i od razu oznajmiła - "to se ne da" i PIT od razu do poprawki na miejscu...

Ciekawe jak u Was?

Na razie dwoje znajomych nakłonionych i % z ich pitów idą. Swojego nie mogę na razie złożyć bo US mnie kontroluje więc poczekać wolę  :P

Thebestof78

niestety :sad2: mój PIT odbił się od US Łódź Widzew. Jak się okazuje nr KRS podany dla fundacji nie został uaktualniony przez tą fundację (obowiązek do 31 stycznia b.r.) i w związku z tym US nie przyjmie PITu z takimi danymi.

Informacja z US jest o tyle ciekawa, że jeśli wysłałbym PIT listownie z takimi danymi (numer KRS) to mogę spodziewać się wezwania z US celem złożenia korekty PITu i poprawy danych (czyli defacto wpisania innego KRSu lub obrania innego szczytnego celu...) - oznajmiła z uśmiechem Pani w US na ul. Papierniczej. :smile: a tak, podczas sprawdzania Pani wbiła KRS w komputerek i od razu oznajmiła - "to se ne da" i PIT od razu do poprawki na miejscu...

Ciekawe jak u Was?

Bartek mój PIT przeszedł i na razie nie ma odzewu

może jakiś błąd w numerze KRS?

zadzwoniłam do Fundacji z pytaniem o co chodzi i mają sprawę wyjaśnić i dać znać jeszcze dziś bo pierwszy raz z czymś takim maja do czynienia.

Edited by Thebestof78 (see edit history)

działkowy emeryt

Bartek mój PIT przeszedł i na razie nie ma odzewu

może jakiś błąd w numerze KRS?

zadzwoniłam do Fundacji z pytaniem o co chodzi i mają sprawę wyjaśnić i dać znać jeszcze dziś bo pierwszy raz z czymś takim maja do czynienia.

no właśnie - bo numer się zgadza i figuruje w systemie US... jako nieaktualizowany, a więc w myśl przepisów nieważny :/ wszędzie bałagan ...

Edited by działkowy emeryt (see edit history)

Na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej W wykazie organizacji pożytku publicznego za rok 2013 uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych ta Fundacja jest i numer się zgadza to coś nie tak w urzędzie

http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/#akapit10

Thebestof78

Wszystko jest w porządku z nr KRS

Oddzwoniła przed chwila Pani z Fundacji, sprawdzili wszystko również rozmawiali z Urzędem Skarbowym na Widzewie.

Opcje są dwie:

- albo Bartek miałeś zły numer w Pit wpisany

- albo urzędniczka się pomyliła / źle odczytała i wpisała zły nr w system

Bo poza tym wszystko się zgadza i KRS Fundacji jest zgłoszony.