Jump to content

Jakiego Crossa/enduro Do 4000 Zł ?

bartek2000335
 Share

Recommended Posts

bartek2000335

Witam jakiego crossa/enduro dla 14 latka .

Jeździł bym nim po lasach , polach i łąkach.

Pojemność 125 minimum.

Najlepiej 4t żeby dużo nie palił , ale żeby mocy mu nie brakowało.

Pojemność 125 minimum. Najlepiej 4t żeby dużo nie palił , ale żeby mocy mu nie brakowało.

He he, 125 w 4T to zawsze będzie mocy brakowało  :P Nie no żartuje biorąc pod uwagę Twój wiek. Patrz za XLR 125 na przykład, bardzo fajne moto z tego przedziału. Zresztą dużego wyboru nie masz w tym przedziale finansowym, Twoim wiekowym i mocowym. Jak byś chciał 2T masz jeszcze np. KDX 125, MTX' czy DT. Nie bierz cięższych enduraków w 4T, bo przy jeździe jak określiłeś po polach łąkach i lasach będzie dla Ciebie mordęga z wagą. 

A może podpytaj Jorimy co sią udzielała w innym Twoim temacie. Ma TW 125 i chciała ją kiedyś pchnąć (tu pozwolę sobie być przez chwilę adwokatem :smile: ) To dobry sprzęt  ;) TW jest jeszcze o tyle fajna dla początkujących że ma nisko środek ciężkości jak na enduro, więc tez łatwiej/lepiej ją opanowac w podbramkowych sytuacjach.

Edited by michal_lc4 (see edit history)

Polecam DT 125 :biggrin: Brat kupił w zeszłym sezonie w wieku 15 lat i motocykl dla początkującego endurzysty jest wręcz idealny :smile: Mocy Ci na pewno nie braknie :biggrin: Sam czasami lubię się przesiąść z mojej 50+/- konnej RM-ki na DT i DT mimo tego, że jest cięższa o jakieś 25kg+/- i słabsza o jakieś 20KM daje rade w terenie ;)

DT jest bardzo popularny w tych klimatach i masz pewną dostępność części , a z tym w terenie trzeba sie liczyć :decayed: szczególnie w starszych moto

• 2 months later...
teleferetele

W Polsce rynek motocykli cross/enduro  w ostatnich latach bardzo posunął się do przodu. 

Klasa 600-650 oferuje nam spory wachlarz motocykli. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, i nawet jeśli skieruje się w stronę tych bardziej sportowych sprzętów, to koszta będą tylko namiastką tego, co mogą nam zafundować obecnie produkowane hard enduraki.:smile:

bartek2000335

Też właśnie nie rozkminiam po co on to wgl napisał .

Temat o 125 a ten mi tu z 600 wyskakuje no ale spoko. :biggrin:

Czy ty wiesz chociaż ile kosztuje sama eksploatacja full crossa? Gdybyś chociaż cokolwiek wcześniej przeczytał, zamiast od razu lecieć z tematem, uniknąłbyś założenia go. Masz mniej hajsu, zainwestuj w starą, porządną DT125, idealną do lekkiego terenu. Z częściami nie będzie problemu i dobra jest na początek. 

bartek2000335

Ale ja na początek nie chcę full crossa a z tematem wyjechałem bo chciałem żeby ludzie z FŁM mi coś doradzili.

PS. Tak w ogóle to w 2tnie chcę tylko w 4t , i już wybrałem więc temat jest zakończony .