Jump to content

Jaki Motocykl Dla 14 Latka ?

bartek2000335
 Share

Recommended Posts

bartek2000335

Cześć.
Jaki motocykl wybrać. Mam 14 lat i całkiem spore doświadczenie z motocyklami .
Jeździłem całe wakacje skuterem piaggio , komarem i wską 125 .
Raz nawet yamahą xt 600 więc wiem jak się zmienia biegi .
Potrzebował bym najlepiej biegówki tak coś do 3500 zł .

A chciałem dodać ,że mam 164 cm wzrostu i waże 49 kg .
Proszę nie pisać o jakichś chinczykach bo takie mnie nie interesują .
Jedynie markowe honda , yamaha itd.
Interesują mnie  ścigacze , crossy , supermoto itp.

Z góry dziękuje ;)

Proszę o szybką odpowiedź . :biggrin:

Edited by zapierdalacz2000335 (see edit history)

Za 3500 nie znajdziesz markowej biegówki w dobrym stanie. Ewentualnie popatrz na Derbi Senda, Yamaha DT.

Pierw do powitalni zapraszamy ;) 

Nom ciężko będzie w tych pieniądzach coś znaleźć co wiernie posłuży przez kilka set km :biggrin: Najwyżej kupisz coś do remontu, albo na wykończeniu ;)

Cześć Bartek,

primo, fajnie, że się jarasz motocyklami w takim wieku :smile:

secundo, siłą rzeczy /...żeby nie rzec metryki/ sporego doświadczenia mieć nie możesz... ale z całą pewnością możesz z czasem takowe mieć. i tego się trzymaj :smile:

tertio, polecam jakąś lekką crosową maszynkę, może endurek. Ja mam TW125 i na niej stawiałam swoje pierwsze moto-kroczki :smile: daje dużo frajdy, nauczy dobrych odruchów i się wyszaleć poza asfaltem można... i cenowo tez jest cień nadziei, że się zmieścisz

pozdro

Kolego z całym szacunkiem ale nie możesz mieć jak to piszesz sporego doświadczenia z motocyklami, to co pisałeś to tylko delikatnie liznęcie. Jak będziesz starszy to zrozumiesz to, że głupio gadasz. Oczywiście fajnie, że interesujesz się motocyklami i każdy przecież od czegoś zaczynał, jw Piękna koleżanka Jorima doradzała Ci coś w 2t to dobry trop. Enduro crosik fajna sprawa możesz polatać na po bocznych drogach i na asfalcie. Jeśli coś bardziej sprecyzujesz rodzaj motocykla to bardziej doradzimy, żeby poruszać się 125ccm wypadałoby mieć prawo jazdy którego póki co w tym wieku mieć nie możesz. Więc nie głupim rozwiązaniem było by kupienie firmowej 50 typu yamaha tzr i postawienie na niej pierwszych poważnych kroków.

yamaha tzr.. ale wątpię żebyś znalazł w tych pieniądzach w dobrym stanie, ciężko będzie. 

Czytam czytam i ręce opadają  -_-  14-latek motocykl ? motorower! nic innego..rs 50/tzr/mtx/rmx etc...był już temat na 4-um..jakie moga wyniknąć konsekwencje jazdy np 125 bez uprawnień!

Pomijając powitalnie ZACHĘCIŁBYM do zmiany nick`u 

Popieral...!!! ;)

Jaki motocykl wybrać. Mam 14 lat i całkiem spore doświadczenie z motocyklami .
Jeździłem całe wakacje skuterem piaggio , komarem i wską 125 .
Raz nawet yamahą xt 600 więc wiem jak się zmienia biegi

yyyyy :blink:  :blink:  to nazywasz sporym doświadczeniem ? :blink:  :blink:

Edited by Dann (see edit history)

Oj no juz juz ... Chłopak chce latać. Młodziak ale ze sporym zapałem wnosząc po nicku ;) a na 125 oczywiście trza mieć uprawnienia ale jak chłopak w pole miedzy kozy pojedzie i polata po sciegnach to juz tak z prawka nie trzeba go rozliczać a i pózniej uprawnienia sprawniej zrobi

odczepcie się od chłopaka, uważam że właśnie bardzo rozsądnie zaczyna pytając grzecznie na forum 

mam syna o rok starszego i przerabiamy ten sam temat więc z chęcią poczytam mądre odpowiedzi na temat

witaj na forum i powodzenia w zdobywaniu doświadczenia, również w radzeniu sobie ze starymi, zrzędliwymi kolegami :P

z mojej strony to co mogę doradzić to jakiś cross, endurak i na pola bo robienie tego AM na które wydasz 1000 zł jak nic jest lekko bez sensu kiedy za chwilę może robić A2 i mieć legalnie 125 ( wydając oczywiście kolejne 1000 zł)

mój młody obecnie lata po polach quadem 

Edited by Thebestof78 (see edit history)

starzy to może i tak, ale, że od razu zrzędliwi?  :laugh2:

czołem kolego,

50ccm i jeździsz. cenowo coś znajdziesz, najwyżej trochę podłubiesz.

np. http://otomoto.pl/honda-nsr-50-ccm-M3899039.html

ps. co do nicka, to prywatna sprawa.. ale ludzie będą brali Ciebie na poważniej, jak go zmienisz ;)

Niedawno miałem podobny problem ale że  jestem trochę starszy od kolegi to w tym roku się rozwiąże go prawkiem :smile:

Jeśli chcesz coś markowego, o dobrej mocy i jeździć tym w "miarę" legalnie to pozostaje jakiś 2-suw o pojemności 50 cm3.

Z moich doświadczeń w tym zakresie pojemności mogę polecić Ci takie motocykle jak: Honda NSR, Aprilia RS, Yamaha TZR, Suzuki RG.

Z RG jest o tyle fajnie że są modele z silnikiem 80cm3 , rejestrowane na 50cm3.  

Nie ma co ryzykować jazdy 125cm3, bo konsekwencje tego są spore. 

Ale mam nadzieję, że wiesz że motorowery mogą jechać do 45km/h także w spotkaniu z policją trzeba zachowywać ostrożność. 

Co do przedziału cenowego to czasami uda wyrwać się coś w takiej kwocie, choć będzie z tym problem :/ Teraz jest okres przedsezonowy to i ceny poszły w górę.

bartek2000335

odczepcie się od chłopaka, uważam że właśnie bardzo rozsądnie zaczyna pytając grzecznie na forum 

mam syna o rok starszego i przerabiamy ten sam temat więc z chęcią poczytam mądre odpowiedzi na temat

witaj na forum i powodzenia w zdobywaniu doświadczenia, również w radzeniu sobie ze starymi, zrzędliwymi kolegami :P

z mojej strony to co mogę doradzić to jakiś cross, endurak i na pola bo robienie tego AM na które wydasz 1000 zł jak nic jest lekko bez sensu kiedy za chwilę może robić A2 i mieć legalnie 125 ( wydając oczywiście kolejne 1000 zł)

mój młody obecnie lata po polach quadem 

A gdybyś mi mogła powiedzieć jakim był bym bardzo wdzięczny :smile:

Ponieważ to też mnie interesuje.

starzy to może i tak, ale, że od razu zrzędliwi?  :laugh2:

czołem kolego,

50ccm i jeździsz. cenowo coś znajdziesz, najwyżej trochę podłubiesz.

np. http://otomoto.pl/honda-nsr-50-ccm-M3899039.html

ps. co do nicka, to prywatna sprawa.. ale ludzie będą brali Ciebie na poważniej, jak go zmienisz ;)

Nicku nie mogłem wymyślić ale coś pokombinuje i zmienie.

Cycki opadają,Ja w twoim wieku latałem na WSK 125 po polach i lasach,za 3500 zł to Simsonka kupisz,były fajne wersje S51

Ja w tym wieku śmigałem na Simsonie 50@70 cm ;) Bo mnie na Derbiaka szkoda kasy było..Ale w sumie teraz pewnie bym poszedł w jakąś crossówke i las..

Gdybym miał dzieciaka w tym wieku to też posłałbym go "w las i teren". Tym bardziej że nie mieszkasz w centrum dużego miasta. Pokory nabierzesz, odruchy sobie wyrobisz a za jakiś czas na 125 wskoczysz i łatwiej sobie poradzisz w ruchu. Mała pojemność da Ci tam więcej frajdy niż na asfalcie.

A tak poza tym, coraz dziwniejsza ta młodzież, ale fajnie że jeszcze mają jakieś normalne ambicje i cele :biggrin:

Dołóż trochę, ja trochę opuszczę z ceny i kupuj moją cbr :smile: Za 2 lata będziesz mieć akurat na a1

Po lasach da się pohasać i do ambitniejszej jazdy też się nadaje ;)

Edited by Olo (see edit history)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...