Jump to content

V-Star


dober
 Share

Recommended Posts

Witam, poczytałem troszkę o Waszych motocyklach, o tym co robicie, zrobiliście bądź macie w planach zrobić i doszedłem do wniosku, że może i ja podziele się tym co mam i co się z "tym" będzie działo w najblizszym czasie :smile: .

Od poczatku, bo tak by wypadało.

Moto ściągniete ze Stanów, tam też przerabiane wizualnie, ale nie było to O.C.C  - generalnie porażka. Powycinane i malowane błotniki, malowany zbiornik - prace blacharsko lakiernicze na poziomie dziecka w wieku przedszkolnym - fatalne, ale jest jedno ALE ... stan techniczny - perfect :smile: . I o to chodziło, to miala być baza wyjściowa. Komuś w drodze morskiej przydała się lampa tylna i boczek na aku (którego jeszcze nie dokupiłem), poza tym dotarł kompletny. 

Oczywiście w kwietniu szkoda było rozpoczynać prac i zmarnować sobie sezon, tak więc zakupiłem nowiutkie opony (myśląc przyszłościowo o projekcie) i przelatałem na nim 2013 rok. 

 

d072f61a55fbf573med.jpg

 

c696f424b5f3ab1emed.jpg

 

10ddb04a211c18f1med.jpg

 

a tym czasem jako, że niebawem rozpoczniemy sezon 2014, nadejlszla wiekopomna chwila i czas zabrać się za robotę (oczywiście w wolnych chwilach - oby tylko zdążyć do końca tego sezonu ;) ) 

 

40ceba1ca0fa6301med.jpg

 

57e6f676cc7de862med.jpg

Edited by dober (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

piękna maszyna, mam nadzieję że będziesz systematycznie wklejał zdjęcia z postępu prac ;)

Link to comment
Share on other sites

tak od razu nie będę zdradzał planów  :smile: , wszystko wyjdzie w praniu. obiecuję umieszczać zdjęcia z postępujących prac, oby tylko cierpliwości straczyło obserwatorom  ;)

 

a tak jeszcze przy okazji zapytam, czy może ktoś z Was miałby namiar na kogoś znajomego, który jest w posiadaniu v-stara/drag stara 1100 ? potrzebuję pożyczyć boczek prawy (ten osłaniający akumulator). na kilka dni, aby zrobić forme. na alledrogo nie pojawiła się ta część już od dłuższego czasu, a w serwisie troszkę sobię życzą za oryginał.

oczywiście wypożyczony element oddaję w stanie nienaruszonym + brawary / flaszka (co kto woli) :smile:   

Link to comment
Share on other sites

 czy może ktoś z Was miałby namiar na kogoś znajomego, który jest w posiadaniu v-stara/drag stara 1100 ? potrzebuję pożyczyć boczek prawy (ten osłaniający akumulator). na kilka dni, aby zrobić forme. na alledrogo nie pojawiła się ta część już od dłuższego czasu, a w serwisie troszkę sobię życzą za oryginał.

oczywiście wypożyczony element oddaję w stanie nienaruszonym + brawary / flaszka (co kto woli) :smile:   

 

Można rzec iż ostatnim zdaniem mnie przekonałeś  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

he he he, rad jestem niezmiernie

 

jeżeli byłbyś skłonny do tak zacnego uczynku to chętnie skorzystam

 

zgłosiłbym się za jakieś dwa tygodnie żeby w weekend temat ogarnąć, bo w ten na tapecie mam piaskowanie zbiornika i podkładowanie (to tak pomiędzy regularnymi zajęciami)

Link to comment
Share on other sites

Najwazniejsze ze taki dobry stan techniczniczny. Wyglad nadasz mu wedlug swoich upodoban , zobaczymy co stworzysz :smile: powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Czas leci, pogoda w tym roku łagodna dla motocyklistów, a ja w lesie. prace idą bardzo powoli z racji licznych innych obowiązków, ale nie poddaje się  :smile:  i mam zamiar wyjechać jeszcze w tym sezonie  ;) .

Dobra bez żartów, nie idzie to tak jak bym chciał, ale cóż ... powiedziało się A to trzeba przeć dalej

 

- na razie zbiornik wypiaskowany i w podkładzie wraz z kloszem lampy - teraz już tylko przygotowanie do malowania i malowanie

- wielkość i kształ siedzenia dobrana (chyba już ostatecznie)

- a dziś zdjęte zostały koła, zanim ściągnę opony muszę dorobić błotnik tylny, a następnie felgi do malowania trzeba będzie przygotować 

 

Na najbliższe wolne chwile chyba zadań wystarczy.

 

a5b65b49e52f7aa8med.jpg

 

059c3349e80ca57dmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Można rzec "Artysta tworzywo i dzieło" szkoda że przy swojej suzi nie robiłem takich zdjęć, bedzie fajna pamiątka z prac. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

to prawda, warto cyknąć na każdym etapie jakąś fotkę, jak już wszystko będzie się miało za sobą z pewnością miło będzie powrócić do etapu przebudowy oglądając zdjęcia, ale na razie jest to dołujące że tak powoli sprawy sie rozwijają :smile:

Byle do weekendu i może się znów trochę czasu wygeneruje i coś popchnie do przodu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, kolejny tydzień mija, ale na szczęście udało się wykonać choć drobne prace. Dziś dopasowałem błotnik do koła tylnego, a jutro zajmę się dotarciem, szpachlowaniem tam gdzie trzeba i w tygodniu ostateczne dopasowanie do wahacza i koła - czyli docięcie po długości, zaokrąglenie na końcach i podkład.

 

4d0ca5421aaa2b14med.jpg

 

56339532589aa8c6med.jpg

 

131744dc61a454d6med.jpg

Link to comment
Share on other sites

dzięki za motywacje  :smile:

powoli idzie do przodu, dziś koła zapodkładowałem oraz dopieściłem błotnik i w tygodniu będzie można dokonać ostatecznego dopasowania.

Link to comment
Share on other sites

:smile:   a to poczciwa ...  WSK-a 175, która cierpliwie czeka w kolejce do przebudowy.

Założenie projektu to: " z polskiej myśli technicznej również można wykrzesać nieco fantazji i stworzyć prosty, nieduży, ale dający frajdę z jazdy motocykl (do polatanie wokół komina).

 

... tak wiem, z motyką na słońce sie porywam  ;) , na razie priorytet to drag bo serce boli gdy widze jak inni już jeżdżą

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...