Skocz do zawartości

Kręcenie Filmu Z Jazdy Motocyklem ? Jak ?


BykuOCW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was pytanie, macie jakieś sposoby na przytwierdzenie aparatu/kamery do motocykla w celu zrobienia filmiku z jazdy??Ja użyłem taśmy, aparaty oraz pudełka efekt masakryczny...Zrobiłem przelot przez miasto z kamerą na moto ( troszkę się napociłem, żeby wyszło dość efektywnie.... ) W kruszowie okazało się, że KAMERA się wyłączyła................ Tak sie wku******...Jeżeli ktoś ma jakiś stelaż i chciałby pożyczyć na kilka godzin to też proszę o kontakt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem kamerkę MD80 (taka malutka na Allegro) ale mam problem bo po zamontowaniu na moto (przykleiłem tasmą izolacyjną do ligtbarów) wpada w jakieś wibracje i obraz szaleje jak dodaję gazu... jak odpuszczam gaz lub jadę na neutralu z górki jest OK... muszę jeszcze spróbować jakoś na kask zamontować ale to za jakieś pół roku bo dziś odstawiłem moto ;(

tu test jak nagrywa ta kamerka (przyjanmniej jak powinna )

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest nieduża kamera, to możesz spróbować rzep grzybkowy 3M dual-lock http://allegro.pl/rzep-3m-dual-lock-1m-x-25mm-najtaniej-i1917253584.html Ja przyczepiałam do kierownicy akurat małą kamerkę, taką w breloczku. Na wszelki wypadek była jeszcze przywiązana do kierownicy. W sumie to rzep mocno trzyma jak się zakleszczą ząbki porządnie, ale czy coś cięższego da radę utrzymać to nie wiem, nie próbowałam. Miałam przetestować na aparacie, ale mi się nie chciało i zabrakło pomysłu gdzie go przykleić. Z taśmą zwykłą to nie szło, nawet takie maleństwo unieruchomić, kamerka i tak cały czas się ruszała na nierównościach.

„A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

M.Konopnicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie ta kamerka mini DV 80 :)Ale ona kosztuje 20 złotych i boje się o jej jakość...

a gdzie Ty to widzisz że jest po 20 zł .. ? W Łodzi w sklepie (też przez Allegro) jest po 65,-... jakoś jest niezła jak na taką małą kamerkę z milimetrowym "obiektywem" - taka jak na filmiku z YTdziś w pracy wieczorkiem spróbuję jakoś pociąć ten film co nagrałem i wrzucę na YT...

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDw3D :smile: może i fajna ale trochę droga :

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chociaż wtedy na yt nie będą ci mówić że nagrywałeś lodówką ;] a jak będę mieć jakiegoś wolnego grosza chociaż wątpie pewno w przyszłym sezonie może i sobie sprawie taką ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to kamera GoPro albo contourhd. Ja swoja mam przytwierdzona do kasku. Do jazdy zastanawialem sie nad roznymi wersjami. Kaska, zbiornik na takim fajnym mocowaniu z przyssawka, ewentualnie pod reflektorem.Zależy co chcesz uzyskać. Ostatnio na scigacz.pl ogladalem filmiki ze zbiornika ale tak ch... zamontowali kamere ze owiewka zasłaniała większość kadru .http://camonboard.pl/index.php/contour-hd-mocowanie-do-kierownicy.htmlhttp://camonboard.pl/index.php/contour-hd-mocowanie-do-samochodu.html

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę aby zrobić patent HAND MADE.W większości aparatów i kamer masz miejsce na wkręcenie statywu.Kupić taką śrubę jak w aparacie/kamerze + dokupić śrubę taką jak masz przykręcone lusterko.Przyciąć je na odpowiednią długość i połączyć ( np. zespawać ) i w taki sposób może wyjdzie nam statyw do motocykla.Kamery Contour HD mają mega super jakość, ale cena ich dość wysoka. Około 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety dysponowałem słabym aparatem cyfrowym Sony DSC-S700, oraz taśmą klejącą, także były hardcorowo.Taśma o dziwo wytrzymała nawet 299 km/h :PNiestety aparat sam wyłączał się podczas jazdy, a jakość filmów słaba.Przykładowy filmik:

Dysponuje jeszcze jednym filmem, 3 minutowym, ale ilość łamanych przepisów nie pozwala mi wrzucić go na YT :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jest kawałek mojego filmiku...

Tak jak pisałem kamerka przyczepiona na sztywno do lightbarów w moim choperze... Jak jadę kawałek na neutralu to jest OK.. Jak dodaję gazu wpada w wibracje i zakrzywia się czasoprzestrzeń :biggrin: im mocniej odkręcam tym obraz bardziej faluje.. To co pokazałem to jeszcze w miarę wyszło.... Czasami było gorzej... Co do jakości filmu z tej kamerki to tak jak widać (nic nie było poprawiane ani zmieniane)...Edit: A tu jest filmik zrobiony dzień wczesniej

Było koło godziny 16-tej czyli już powoli robiło się ciemnawo więc może drgań kamerka sobie po prostu nie radziła... no i falowanie masakryczne...

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i falowanie masakryczne...

faktycznie, mimo, że nic nie biorę, oglądając to czułem się jakbym wziął czegoś sporą dawkę :biggrin:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się lekko ociepli spróbuję przyczepić ją do roweru i przetestować :)Edit: dziś mimo że był 1'C (cieplej nie będzie :sad2:) przymocowałem kamerkę do roweru i trochę polatałem po lesie... filmk nagrał się OK bez żadnych falowań itd.. czyli problem leży w wibracjach motocykla (silnika)... u Was w "turystykach" częstotliwość pracy silnika jest trochę inna wiec pewnie będzie OK...

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem tej kamerki za 20 zł i używam GoPro full hdfilmik z kamery - brelok :

http://scoti.org/808/

filmik z GoPro:

lepszej niż GoPRo nie znam - bardzo dobra jakość nagrania i balans bieli, przy 720p zapisuje 60 klatek na sekundę, w full hd 30kl.s, wszystko zależy jednak od dobrego ustawienia, ciekawego miejsca do przymocowania, wygłuszenia szumów.

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał za filmik. Od niedawna przymierzam się do zakupu takiej kamerki, ale nie mam wolnych funduszy. Może uda mi się odłożyć pieniądze, gdy zobaczę kamerkę na żywo :P

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnica jest i to olbrzymia... :sad2: niestety musi mi wystarczyć ten breloczek co mam

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śląska, codziennie do roboty tędy jeżdżę :smile: 720p wygląda całkiem całkiem ;) ps. czy ty podjechałeś pod wydział matmy? brrrr... spędziłem w nim rok czasu... i nigdy więcej :biggrin:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wydział matmy - ja już nareszcie mam za sobą:smile: wspomnienia są jakie są - ale ogólnie fajnie byłoCo do GoPro - można ja tanio kupić w RedBull Mobile (podsieć Play) - polecam zapoznać się z ofertą:http://www.redbullmobile.pl/handy-detail/gopro-detail/

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa gotowe rozwiązania.Ja mysle o zakupieniu kolejnej kamerki i wlasnie padlo na GoPro.Jakoś nie chce mi się za każdym razem brać Contour HD i zdejmować z kasku.Do samochodu i moto chciałem osobną.Zastanawia mnie tylko kwestia zasilania. Bo tak ciągle na bateriach jechać to mi sie nie widzi.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...