Jump to content

Rower Bym Sobie Kupił

piotreklodz
 Share

Recommended Posts

Hej.

Znajdzie się tu ktoś mocny w temacie rowerowym, co by mi doradził mądrze przy zakupie?

Jakieś 8-12 lat temu dość ostro pedałowałem i byłem na bierząco w temacie. Teraz chciałbym wrócić do rowerku żeby się trochę rozruszać bo na inny rodzaj sportu nie bardzo mam czas, ale pewnie wiele się zmieniło... I tak się zastanawiam:

-jaka marka wychodzi obecnie najkorzystniej pod względem cena/jakość ?

-cross czy góral ? (przejazdy ok 30km spod miasta jakieś 20km i dalej przez miasto z uwzględnieniem genialnych ścieżek rowerowych, z których niestety trzeba korzystać

-cena do 1,5 tyś w porywach do 2, jeśli faktycznie warto dołożyć do czegoś fajnego

-mam jakieś 184cm i długie kopyta, więc rama raczej z tych większych

-na co zwracać uwagę

-może ktoś sam sprzedaje, albo może poradzić rzetelnego sprzedawcę któy doradzi konkretny model, pomoże fachowo dobrać rozmiar ramy

Edited by piotreklodz (see edit history)

jak coś daj znać, mam serwis rowerów i współpracuje z Rometem, mają niezły sprzęt za rozsądne pieniądze, tel masz w profilu

-cross czy góral ? (przejazdy ok 30km spod miasta jakieś 20km i dalej przez miasto z uwzględnieniem genialnych ścieżek rowerowych, z których niestety trzeba korzystać

A może przełajówka? Skoro masz zamiar korzystać w większości z asfaltów. Zresztą przełaj w lekkim utwardzonym terenie też radę daje, a na asfalcie będziesz szybko pomykał.  Lżejszy, bardziej zwinny rower od ciężkiego górala.

z czystym sumieniem mogę polecić 

SPECIALIZED CROSSTRAIL

jeżdżę takim własnie, turystyczny rower, i do miasta i do lasu po górkach trochę pojeździć. i (przynajmniej w mojej opinii) lekki. :smile:

cena około 2 tys, ja dorwałem w promocji za 1600.. czy 1800.. nie pamiętam. :P kupowałem w Dynamo Łódź.

EDIT: http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/fitness/crosstrail/crosstrail#specs 

Edited by krzychoslav (see edit history)

wiesz co ja się aż tak nie znam na tym.. zauważyłem temat, a kupiłem sobie nie dalej jak rok temu właśnie taką zabawkę do jeżdżenia, z której jestem bardzo zadowolony, bo jak mówię - do miasta super bo lekko jedzie, a i po lesie można poszaleć bez strachu że się połamie i powygina. :smile: 

jako takiej wiedzy na temat rowerów samych w sobie niestety nie posiadam..