Jump to content

Dotacje Na Pierwszą Własną Działalność Gospodarczą?


Logan
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś z Was ma wiedzę i chce się nią podzielić?
Szukam dotacji na założenie własnej firmy. Student, 26 lat, nie aktywny na rynku pracy poza umowami śmieciowymi. Lokalizacja- Łódź.
Jeżeli wiecie o działaniach unijnych, czy dotacjach państwowych i jak się do tego dobrać, dajcie znać, bo szukam i na razie odbijam się od drzwi do drzwi.
Mogą też być dotacje na rozwój.

Link to comment
Share on other sites

W aip jestem, ale to nie to. co do ostatniego: to jedne z odbitych drzwi. w skrócie- studiujesz dziennie, to radź sobie sam.

Link to comment
Share on other sites

Tylko Łódź. Jedyne, czego się dowiedziałem, to że miasto organizuje konkurs "Młodzi w Łodzi. Mam pomysł na biznes". To wygląda ciekawie, ale raczej jest wsparciem nie finansowym.

Link to comment
Share on other sites

Śledź działania PUP. Oni co roku uruchamiają rekrutację na dofinansowanie na start własnej działalności. Zapisy przeważnie ruszają w pierwszym kwartale danego roku. Jednak zanim przystąpisz do wypełniania wniosku trzeba przeczytać zasady przyznawania dofinansowania. Wszystko będzie na ich stronie.

Można zamiast wniosku z PUP skorzystać z w.w. Inkubatora lub innego (jeżeli jeszcze ktoś prowadzi taki nabór), bo być może pewne zasady przyznania środków wykluczą Cię z ubiegania się o środki w danej instytucji. Również zakres puli przyznawania dotacji może się różnić w zależności od miejsca składania wniosku. Trzeba się o wszystko dowiedzieć w poszczególnych miejscach i sobie przekalkulować.

Link to comment
Share on other sites

Wykluczają wszędzie. Byłem w PUP- "Musiałby pan by zarejestrowany jako bezrobotny, przez minimum 6 miesięcy". W Inkubatorze też- "Jeżeli studiuje pan dziennie, to my dla pana nic nie mamy". Jak się dowiedziałem w UP, jesteśmy jedynym krajem UE, w którym przepisy związane ze "zdolnością do podjęcia pracy", bo o nie tu właśnie chodzi, definiuje się tak, by wykluczały studentów dziennych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...