Jump to content

Spodnie Enduro /cross Dobre Na Miasto?

LAFAY
 Share

Recommended Posts

post-1651-0-41529100-1391202425_thumb.jpgwitam szukam spodni na bike, zastanawiam sie czy spodnie typu cross/enduro/offroad , nadaja sie na codzienne latanie na miasto , do pracy ,i takie tam , , lata ktos w tego typu gaciach  ?

jak z bezpieczenstwem , wygoda i  i cala reszta

myslalem o czyms takim mniej wiecej......

Nadawać się nadają jeżeli chodzi o wygodę w codzinnym używaniu i jeżdżenie po mieście, aleee jeżeli chodzi o bezpieczeństwo tooo... jest cała masa ochraniaczy pod takie spodnie do dokupienia  :biggrin: Są wykonane z cordury w newralgicznych miejscach i łatwo sie nie przecierają jak jeansy ale nic po za tym. No może oprócz wpetych cienkich paneli z pianki wewnątrz na biodrach. Nie oczekuj wszytych ochraniaczy na kolanach itp.  :smile: Jeszcze jedna kwestia, spodnie te są przystosowane pod wysokie buty cross/enduro i tak często uszyte, że mają ciut krótsze nogawki (nie uwierają i nie plączą sie w wysokim bucie) mimo dobrego ogólnego rozmiaru i jeżdżąc w krótkich butach koniec nogawki masz w 1/3 podudzia co wygląda co najmniej śmiesznie ;)  Przymierz je sobie najlepiej w którymś z Łódzkich sklepów, "Cross - Enduro" z Radogoszcza ma duży wybór.

Jeździłem w tego typu spodniach kiedyś non stop, ale ja zawsze zakładałem dodatkowe ochraniacze i wysokie buty enduro. Do załatwiania różnych spraw na dłuższą metę jest to męczące i przesiadłem sie na "oddychające" spodnie tekstylne/turystyczne bez podpinki tego typu:

Hein_Gericke_Tuareg_Sierra_GORE-TEX_Perf

Edited by michal_lc4 (see edit history)

a gdzie i za ile takie gacie mozna nabyc

Trzymaj się ramy.

Hein Gericke Tuareg to koszt prawie dwóch tysi. :whistling:

Cena ze strony Hein Gericke

Eee... nie demonizujmy  ;)  Trzeba sie rozglądac na motobazarach, jest sporo tego typu spodni Tuareg, Vanucci czy Pharao. Niemcy szybko wyzbywają sie towaru, nasi to przywożą  i można kupić zeszłoroczne modele za 1/3 ceny.

http://www.polo-motorrad.de/en/namib-light-hose-herren-sand.html

http://www.louis.de/_50e51d322063747a3b25c81cb88c87ae66/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=205296

Te beżowe Vanucci tez są naprawdę dobrymi spodniami (odpinana membrana i podpinka, dodatkowe zamykane wentylacje). Przymierzałem je właśnie na motobazarze. Gościu je miał za 400zł. Pharao też nie trzeba reklamować ;) Tyle samo trzeba dać za Fox'y czy Thory cross/enduro.