Skocz do zawartości

Wyższe Mandaty W Polsce! Zapłacisz 2100 Zł Za Przekroczenie Prędkości


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zgodnie z planem polityków będzie to dotyczyć tych, których wyczyny zostaną zarejestrowane przez fotoradary."

 

Fajny sposób na podkręcenie zysków z fotoradarów znaleźli. Widać przynoszą coraz mniej zysków i trzeba coś z tym zrobić.Tylko kiedy politycy zaczną sami podlegać jakimkolwiek karą i ponosić jakąś odpowiedzialność za swoje czyny...

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa finansjera. Nie ma to nic wspólnego z propagowaniem bezpieczeństwa. Nie oddały im się radary to jeszcze trzeba podnieść. A już karygodny jest pomysł uzależnienia tego od zarobków... o tyle dobrze, że chociaż od średniej a nie że biedny zapłaci 500 a bogatszy 2000.
 
MASAKRA...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progi zgodnie z ustawą moga być montowane na drogach, gdzie nie porusza sie MPK i Busy.

Więc duzo przypadków odpada.

Z resztą chyba większość kierowców przy szkołach zwalnia

 

Próg dobry, ale blokują go przepisy i racjonalizm poruszania się po drogach.

Wyższe mandaty dlatego aby kasę napchać.

 

 

Co Rostowski , za mało wpływów macie bo ludzie bardziej uważają

 

Rzekł bym

"Sory, ale mamy taki klimat"

CGLasNM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można zamontować "super progi" ;) vide Wólczańska i te za***iste twory. Autobus bierze między koła, osobówka musi najechać.

Hajs, hajs, hajs.

 

P.S. Ministrem Finansów jest Szczurek, nie Rostowski. Vincent zwinął manatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można zamontować "super progi" vide Wólczańska i te za***iste twory. Autobus bierze między koła, osobówka musi najechać.

Te super progi na Wólczańskiej to jest patologia. Widziałeś, co kierowcy z nimi robią? Progi są omijane środkiem pomiędzy dwoma przejściami dla pieszych. Raz, że powoduje to niebezpieczeństwo dla pieszych to jeszcze można zaliczyć czołówkę z innym kierowcą. Tam jest dżungla, wiem bo widzę nawet po sobie jak tamtędy jeżdżę  :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę, już niedługo czyli nie wiadomo kiedy i czy w ogóle to wprowadzą.

 

Kompletnie nie ma czym się przejmować tym bardziej, że większość jeździ zgodnie z przepisami ruchu drogowego (przynajmniej tam gdzie są montowane fotoradary :whistling: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostuję, faktycznie jest ministrem Szczurek-

sugerowałem się tym

 

zlosc_Rostowskiemu_jezdza_6079933.jpg

 

Faktycznie progi na Wólczańskiej to jakieś nieporozumienie..

Sensowność ich stawiania w takim miejscu jest wiadoma.

Postawił bym fotoradar... a może i zarobi na siebie... wszyscy będą wolniej jeździć....

1343003894_dye4gw_600.jpg

 

I to jest POLSKA właśnie ...

CGLasNM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kobylej górze jest taki patent jedziesz 50 masz zielone jedziesz trochę sxybciej stoisz na czerwonym , ograniczenia są traktowane przez więkrzość jako sugestie natomiast nie znam ludzi którzy oleją czerwone światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te super progi na Wólczańskiej to jest patologia. Widziałeś, co kierowcy z nimi robią? Progi są omijane środkiem pomiędzy dwoma przejściami dla pieszych. Raz, że powoduje to niebezpieczeństwo dla pieszych to jeszcze można zaliczyć czołówkę z innym kierowcą. Tam jest dżungla, wiem bo widzę nawet po sobie jak tamtędy jeżdżę  :biggrin:

 

 

 

Prostuję, faktycznie jest ministrem Szczurek- sugerowałem się tym

 

A bo to było aktualne na daną chwilę, ale generalnie każdy wie o co chodzi, mimo zmian na stanowisku MF ;)

 

 

zamiast progów zwalniających, światła spowalniające :-)

 

 i to chyba by było najbardziej rozsądne rozwiązanie.

Z drugiej strony mogłoby zaistnieć niebezpieczeństwo, że po jakimś tam czasie część kierowców po prostu olewałaby takie sygnalizacje i waliło na czerwonym.

Generalnie wyszłoby to dopiero w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie ze światłami spowalniającymi jest super ale niestety jedyną ich wadą jest to że faktycznie powodują zmniejszenie prędkości a nie tak jak fotoradary wpływy do budżetu państwa i z tego powodu marne szanse na spopularyzowanie rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoradar1.jpg

 

W kobylej górze jest taki patent jedziesz 50 masz zielone jedziesz trochę sxybciej stoisz na czerwonym , ograniczenia są traktowane przez większość jako sugestie natomiast nie znam ludzi którzy oleją czerwone światło

 

Takie rozwiązanie funkcjonuje na al. Ofiar Terroryzmu 11 września, ale mnie osobiście tylko dekoncentruje bo ja dostosowałem prędkość do warunków panujących na drodze, a tu radar mi zarządza "Sorry kierowniku, jedziesz o 3km/h za szybko, hamuj, hamuj, hamuj...". Redukcja biegu wpływa negatywnie na spalanie samochodu :P

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem, tym co pisze EI w ogóle bym się nie przejmował :smile: Parę razy już się przekonałem jak baaaardzo koloryzują fakty... wiem, że wszystkie brukowce to robią, ale EI z naszych lokalnych gazet robi to chyba najbardziej, a o kompetentności dziennikarzy EI to już w ogóle nie będę się wypowiadał, bo nie to chodzi w tym temacie :smile:

HONDA CBR 1000RR <<<< sprawdź to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Progi zgodnie z ustawą moga być montowane na drogach, gdzie nie porusza sie MPK i Busy. Więc duzo przypadków odpada.

 

na Karolewskiej jest szkoła, tuż obok "próg" (?) "wysepka" zwalniająca (takie cudeńko jak jest na Wólczańskiej). skutacznie zwalnia, a ulicą poruszają się autobusy 4 lini MPK. można? można. :smile:

 

ale jak już było wspomniane.. tu nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa, tylko o poprawę finansów.. przykre.

 

EDIT: i tego progu nie da się tak ominąć jak tych na Wólczańskiej.. a przynajmniej samochodem  :moto:

 

 

 

 i to chyba by było najbardziej rozsądne rozwiązanie. Z drugiej strony mogłoby zaistnieć niebezpieczeństwo, że po jakimś tam czasie część kierowców po prostu olewałaby takie sygnalizacje i waliło na czerwonym. Generalnie wyszłoby to dopiero w praniu.

 

takie światła są na S7 Warszawa - Radom, tuż przed Radomiem właśnie. dzialają, to fakt. jednak nie raz widziałem ludzi którzy nawet nie zwalniali widząc to konkretne czerwone światło. Po prostu je ignorowali.

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jest pikuś. Teraz zdarzeniówka to 1000 zł...
Załóżmy, że lekko puknęliśmy pieszego na pasach. Nic poważanego, upadł tylko na tyłek.
Przyjeżdża Policja i za zdarzenie jest 1000 a "potrącenie" 1500, czyli w sumie mamy 2500 :D
Co tam jeszcze, sygnalizator S5, czyli popularne przejście na czerwonym ze 100 na 200.
Korzystanie z komórki podczas jazdy z 300 na 500.

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła stłuczka z wizytą policji też kosztuje teraz od tysiąca w górę. Załóżmy, że mamy obcierkę z samochodem leasingowanym i musi być policja, to mandat może być wyższy niż koszt naprawy auta.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...