Skocz do zawartości

Samochody Z Usa, Jak To W Końcu Jest?


Logan

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktoś z Was się orientuje:

Po zaopatrzeniu się w tym roku wreszcie w kolejny motocykl, będę się przymierzać się do zmiany autka. Interesuje mnie jeden z "hamerykanckich" modeli Toyoty i tutaj powstaje problem:

Gdzie to "szczęście" serwisować w Łodzi, żeby jeździło bezawaryjnie, jak przystało na tę markę? W przypadku nowych, jak wygląda gwarancja? Czy można leasingować nówkę z USA?

 

Zamiar nie jest żadną ekstrawagancją. Łączny koszt zakupu mieści się w standardzie RAV4, a zagraniczny model wpadł mi w oko z powodu przywiązania do marki- żaden model Toyoty w UE nie oferuje tej jednej, jedynej rzeczy, która jest dla mnie bardzo ważna- odpowiedniego prześwitu ;)

 

Konieczne przeróbki świateł itp są mi znane, koszty cła i akcyzy też- poza frachtem należy doliczyć jeszcze coś?

 

Mam nadzieję, że będzie ktoś w stanie powiększyć mój zasób wiedzy, a jeszcze może i inni znajdą coś dla siebie ;)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na brukowej masz warsztat USA znam ludzi co tam Jeepy zostawiali. A tak swoją drogą to RAV4 nie jest "terenówką" więc większy prześwit mało potrzebny bo aż takich krawężników nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, tylko, że cenowo podchodzi pod RAV4 ;) Nie zamierzam się pakować w ciężki teren, ale jednocześnie bywam w miejscach, gdzie te 20cm jest potrzebne. Potrzebuję też czasem podpiąć przyczepę, a dla komfortu w takiej jeździe 3,5 V6 jest zdecydowanie lepsze, niż 2,0 ;) I zdecydowanie nie załatwi mi tego HiLux ;)

 

Na brukową w takim razie zajrzę podpytać. Teraz, kto napisze więcej?

Edytowane przez Logan (wyświetl historię edycji)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jeepa :P

 

W pierwszej kolejności dowiedzialbym się ile kosztowało by podniesienie europejskiej wersji o 2 -3 cale. Bo może wyjdzie taniej. W łodzkim jest zagłebie motania terenówek wiec jak będziesz chciał namiar pisz. W pierwszej kolejnosci autotraper na kolumny....

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota niema prawa się popsuć a gdyby takie coś miało miejsce to wtedy napewno nie jechać do  Pana Suta na ul. Duńskiej

Edytowane przez tomahouk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Toyota nie ma prawa się posuć, wiem dość dobrze (od '91 do chwili obecnej przez moją rodzinę przewinęło się 10 egzemplarzy i każdy był w zasadzie bezobsługowy), ale jednak dobrze być przygotowanym na przypadki ;)

 

Właśnie dowiedziałem się w AMXie, że wszystkie modele z USA serwisuje się od ręki, w kosztach ich lokalnych odpowiedników.

 

Dalej pozostają pytania o leasing i jak kupić tam nówkę i mieć ją od razu tutaj? No i co z gwarancją? :smile:

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logan, zajrzalem tu pierwszy raz po dluzszej przerwie a tu oto taki temat:). Czyzby 2014 zobrze sie zapowiadal? Jesli tak to trzymam kciuki, ale pamietaj... najpierw motocykl a pozniej inne pierdy :laugh2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się zapowiada ;) Jakaś szachownica zawita w tym roku w garażu, ale raczej z segmentu turystów, niż endurów ;) Tylko się w GSach nie pochwal, to się zdziwią na zlocie, jak nie przyjadę na kocie :P

 

PS. w razie czego, inni GSowi- j.w. :P Bo jak to mawia Paweł- wiecie w co :P

Edytowane przez Logan (wyświetl historię edycji)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz kupował używany to sprzedający powinien przedstawić Ci AutoCheck (raport werifikujący szkodę) bo większość sprowadzanych jest po stłuczce, jak delikatna to luz ale w przypadku ,, świeżych,, aut trafiają porządnie rozbite. 

Paradoksem jest to, że w USA Toyota i Honda należą do najtańszych marek, a u nas raczej droższych- na nich handlarz zarobi najwięcej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji  nie ma - jest tylko na USA, pisze w karcie gwarancyjnej.

Części to nie ma problemu. Nawet AMX, jak już pisali wcześniej, serwisuje. 

Dojdzie koszt przeglądu zerowego.

Leasing maszyn z USA to działa, ale z autem nie jestem pewien na 100%, może zależeć od firmy leasingowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na brukowej masz warsztat USA znam ludzi co tam Jeepy zostawiali

Jest na Brukowej i jest drugi "Galaxy" na Konstantynowskiej na wylocie z Łodzi. Obydwa prowadzą moi znajmi po fachu, na Brukową sam oddawałem klientowskiego Jeepa jak mi sie nie chciało w nim zrzucać skrzyni i dyfra :biggrin: Nawet sobie z tym poradzili  :smile: Z tym że te dwa punkty to raczej robią amerykańskie z USA auta a nie japońskie z USA. Jeżeli chodzi o serwisowanie Japońca takiego to bym właśnie w kierunku bardziej AMX szedł, a to że auto z USA ściągnięte nie ma zbyt dużego znaczenia.

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- właśnie tak to (nie)stety wygląda ;)

W międzyczasie dowiedziałem się także, że nie ma problemu z leasingowaniem zakupów z USA, jednak ryzyko nazywa się nowy wóz bez gwarancji.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...