Skocz do zawartości

Odpowietrzanie Amortyzatora Skrętu


zino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem używany amor Matris.Niby wszystko z nim wporzo(nie cieknie,tłumi,jest wyraźna różnica w

oporze między 1 stopniem i kolejnym aż do 8))-ale... Slychać,że złapał powietrza chyba-coś w środku bzyka i ma w pewnych momentach taki mały przeskok bez oporu.Nigdy nie obsługiwałem takiego urządzenia'więc proszę o pomoc. Może ktoś,coś poradzi...podpowie gdzie robią takie rzeczy...

Dziękulski z góry.

post-938-0-36580400-1389429819_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie-mam jeszcze troche czasu żeby go odesłać,ale spróbuje najpierw coś pokombinować.znalazłem w necie troche info na ten temat ale... każdy przypadek jest inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez niedawno kupiłem martisa i u mnie tez cos tam słychać ale wydaje mi sie ze to po prostu olej sie przelewa przez dławiki

stad ten dźwięk. przeskoku u siebie nie zauważyłem (sprawdzę jeszcze).

gdzieś tam słyszałem ze takie przeskoki pojawiają sie jak oliwa jest do wymiany ile w tym prawdy nie wiem

 

Ja natomiast nie do końca jestem zadowolony z siły tłumienia przed założeniem jak byl skręcony na maksa ciężko chodził ale już na moto

jajec nie urywa. Chętnie bym wymienił olej na gęstszy tylko nie wiem kto mi to dobrze zrobi :smile:

"Uświadom sobie, ze strach nie jest prawdziwy. To tylko produkt Twoich myśli. Nie zrozum mnie źle, niebezpieczeństwo jest bardzo prawdziwe, ale strach to Twój wybór."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolegą,który coś tam wie... kiszka,bo nie ma serwisu,mogą być problemy z częściami..[ ot cały Matris].stwierdził,że jest trochę powietrza,ale nie ma tragedii i żeby zostawić jak jest.

Na razie nie mam wyjścia.

Szefu!

jak znajdziesz czarodzieja do tego amorka to daj znaka.Jeżeli masz mocowanie takie,że trzeba nawiercać otworki w półce...-to z jakiego materiału dałeś te kołeczki?

 

Właśnie widzę... w temacie Radom-więc rzeknij cóś :smile:

Edytowane przez zino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby Cie nie skłamać to jeszcze nie robiłem otworów tylko na szybko zalozylem bez :smile:

swoja droga dziwny pomysł można bylo to inaczej zrobić

"Uświadom sobie, ze strach nie jest prawdziwy. To tylko produkt Twoich myśli. Nie zrozum mnie źle, niebezpieczeństwo jest bardzo prawdziwe, ale strach to Twój wybór."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zagwozdka-czy dać twarde i mieć pewność że się nie zetną,czy słabsze (aluminiowe),i niech będą jakimś tam zabezpieczeniem w razie W.

Aha-te nasze Matrisy są gazowo-olejowe,i przy rozbiórce mogą zrobić psss.I po ptokach:-) (wnioskuje po tej dodatkowej bańce) ale nie dam sobie uciąć niczego,że tak jest.

Czekam'że ktoś się wypowie kto to robił,albo zna kogoś w temacie...

Edytowane przez zino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to ze raczej twardsze niż aluminium :smile:

http://www.matrisdampers.com/images/galleries/31/original/Y106.jpg

ja bym nie chciał żeby przy mocnym biciu kierownicy ścięły się i amorek przestał działać, aczkolwiek wydaje mi sie ze to musiało by być jakieś ekstremalne doświadczenie żeby doszło do ścięcia bolców :smile:

Edytowane przez Szefu (wyświetl historię edycji)

"Uświadom sobie, ze strach nie jest prawdziwy. To tylko produkt Twoich myśli. Nie zrozum mnie źle, niebezpieczeństwo jest bardzo prawdziwe, ale strach to Twój wybór."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako założyciel tematu,informuje co i jak...

Użytkownik Szefu podesłał linę do firmy,która zajmuje się wszelkiego typu zawieszeniami:-)

Zadzwoniłem,objaśniłem,wysłałem i odebrałem swój amorek jak nowo narodzony:-)

 

BFG

Suspension

533 002 038

 

 

Link: https://www.facebook.com/BFGsuspension

Edytowane przez zino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...