Skocz do zawartości

Rzeczoznawca Potrzebny ...


wildeyed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niestety muszę się odwoływać w sprawie zaniżenia wartości motocykla przed wypadkiem i poszukuję rzeczoznawcy z Łodzi. Miał już ktoś z kimś takim do czynienia? Ile to kosztuje itd ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak naprawdę mało który rzeczoznawca zna się w ogóle na motocyklach, jeszcze mniej ma o nich rozsądną wiedzę :sad2: Wielu w ogóle nie robi wycen motocykli, z tego co kojarzę to Warzywoda zajmuje się motocyklami i w miarę ogarnia. Koszt ciężko mi powiedzieć, bo to się trochę pozmieniało na pewno, poza tym wiele zależy od tego co będzie miał do roboty i czy będzie wystawiał papier czy nie -tzn. można nie raz się umówić, że najpierw podaje ci wartość wyceny, żebyś wiedziała, czy warto ją wystawiać pisemnie, zwłaszcza w przypadku szkody całkowitej, a jak się decydujesz to płacisz drugą część kasy. Ale taki układ mieliśmy my jako kancelaria, nie wiem czy indywidualnie też tak się uda. Kiedyś wahało się to między 100 a 200 zł, teraz pewnie troszkę drożej.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wycenę moto robiłem w obecności mojego mechanika - pomocny, większość forumowiczów albo zna, albo przynajmniej kojarzy Blazę ze słyszenia. :smile:, tak naprawdę wyglądało to tak, ze Blaza pokazywał uszkodzenia, itp itd, rozkręcił mi moto, a rzeczoznawca tylko pisał i fotki cykał. Wartość zaniżyli tak czy tak ale zawsze zaniżają, licząc, że znajdą jelenia który weźmie kasę i pójdzie.

Może w ten sposób warto spróbować ?

Z resztą niektórzy z nich mają jakiś znajomych rzeczoznawców, swoich (np Blaza stwierdził, że jak się nam kasa nie spodoba a będzie opcja naprawy moto na rachunek to bierze swojego i wycenia czy faktycznie da się to zrobić w tej kasie, którą oni przyznają). :smile:

 

powodzenia !

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wycenę moto robiłem w obecności mojego mechanika - pomocny, większość forumowiczów albo zna, albo przynajmniej kojarzy Blazę ze słyszenia. :smile:, tak naprawdę wyglądało to tak, ze Blaza pokazywał uszkodzenia, itp itd, rozkręcił mi moto, a rzeczoznawca tylko pisał i fotki cykał. Wartość zaniżyli tak czy tak ale zawsze zaniżają, licząc, że znajdą jelenia który weźmie kasę i pójdzie.

Może w ten sposób warto spróbować ?

Z resztą niektórzy z nich mają jakiś znajomych rzeczoznawców, swoich (np Blaza stwierdził, że jak się nam kasa nie spodoba a będzie opcja naprawy moto na rachunek to bierze swojego i wycenia czy faktycznie da się to zrobić w tej kasie, którą oni przyznają). :smile:

 

powodzenia !

Ale z tego co mówisz to tak naprawde nie była alternatywna wycena rzeczoznawcy, a jedynie analiza uszkodzeń przez rzeczoznawcę Towarzystwa Ubezpieczeniowego.... Ja już taką wycenę od TU dostałam, i mam również "wycenę" ( kosztorys) uszkodzonych części zrobiony przez Serwis Liberty. Więc może to wystarczy jako alternatywna wycena na podstawie której można się odwoływać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na jaką kwotę wycenili przed wypadkiem?

jaki był powód zaniżenia wartości?

Odpowiedziałam na priv, żeby mnie ubezpieczyciel nie namierzył:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co mówisz to tak naprawde nie była alternatywna wycena rzeczoznawcy, a jedynie analiza uszkodzeń przez rzeczoznawcę Towarzystwa Ubezpieczeniowego.... Ja już taką wycenę od TU dostałam, i mam również "wycenę" ( kosztorys) uszkodzonych części zrobiony przez Serwis Liberty. Więc może to wystarczy jako alternatywna wycena na podstawie której można się odwoływać? 

Hej w tych sprawach nie ma sensu w postępowaniu likwidacyjnym - brać opinii rzeczoznawcy - wyrzucone pieniądze - wystarczy wycena serwisu, w którym chcesz naprawiać motocykl i  właśnie tą wycenę dołączasz do odwołania i czekasz na odp. Niestety postępowanie odwoławcze może być weryfikowane przez Towarzystwo ubezpieczeniowe od 30-90 dni - choć ja się jeszcze nie spotkałam żeby trwało to tak długo. Po otrzymaniu decyzji - jeśli nadal nie wypłacą tego co powinni,  jest następny etap -  sąd :smile: Jeśli masz  jakieś pytania dotyczące dochodzenia odszkodowania to pisz na priv     Agnieszka

HYPNOTIK gwarantujemy indywidualne podejście do klienta oraz możliwość zakupów od 8.00 do 22.00 codziennie nawet w soboty i niedziele po wcześniejszej zapowiedzi wizyty info TEL. 501-032-119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...