Jump to content

Zefirek


salat
 Share

Recommended Posts

No i jest :smile:

Właśnie nabyłem mój pierwszy motocykl, co prawda początkowo rozglądałem się za czymś z goła innym jednak kiedy go zobaczyłem to cóż nie było wyboru.

Wybór padł na Kawasaki zr 750 Zephyr, motocykl oczywiście już nie młody i przebieg też ma bo 70 tys no ale jak by był mniejszy to bym podejrzewał o jakiś cwany zabieg z licznikiem kilometrów.

Do pomocy w ocenie stanu faktycznego poprosiłem mechanika z Motorwings, jako że nie było daleko podjechał ze mną na miejsce i godzinę oglądał, szarpał, słuchał, mierzył i inne czary odprawiał :smile: aż w końcu orzekła że co prawda serwis obsługowy trzeba zrobić spory ale nie wykraczający poza obsługę motocykla.

Znaczy konkretnie zacząć trzeba od wymiany łańcuszka rozrządu i sprawdzenia/regulacji zaworów, następna sprawa to tylna zębatka, co prawda gościowi robili wymianę na wiosnę całego napędu ale niestety tylną zębatkę wstawili mu raczej nie nową bo niektóre zęby przypominają bardziej te od krajzegi niż od motocykla. Nie będę pisał który to warsztat bo nie mam pewności kto kłamał czy sprzedający że go oszukali czy mechanik wstawiając szrot a biorąc kasę za nówkę. Oczywiście przy okazji trzeba będzie sprawdzić przednią zębatkę bo jak ta jest taka to marne szanse że druga lepsza, natomiast łańcuch faktycznie nowy. No i na koniec opona tylna na granicy bieżnika a do tego 10 - letnia ;)

Oczywiście wymiana oleju smarowanie łańcucha to standard.

Po sezonie będzie trzeba pomyśleć o tarczach i klockach bo są tak na jeden sezon

 

A oto jak wygląda, niestety zdjęcie jeszcze nie moje tylko z aukcji ale ciemno już jest, jak zrobię to dołączę

 

P.S.

Przepraszam wszystkich którym zawróciłem głowę w trakcie poszukiwań, a w woli wyjaśnienia Suchy nie ciągnąłem cie na oględziny bo po pierwsze motorwings miał blisko poza tym wydaje mi że ten motocykl stanowczo jest poza kręgiem twoich zainteresowań ;) natomiast dziękuję za chęci pomocy

Natomiast tym co znają się na motorach tak jak ja czyli nie bardzo, polecam usługę Motorwingsa co prawda trzeba zapłacić (w moim przypadku 150 zł) ale mechanik podchodzi do sprawy bardzo poważnie i profesjonalnie co pomaga w późniejszych negocjacjach, a wyniki ekspertyzy oczywiście dostałem na piśmie

post-1670-0-27704700-1385222245_thumb.jpg

Edited by salat (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Spoko maszyna, dla mnie bardzo ładna i klasyczna a takie się nie starzeją. Co do spalania to silnik miałem prawie taki sam z ZR7 no i to 7 to było spalanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Jasne że dam pomacać, puki co ja sam chodzę regularnie do garażu pomacać :smile:

Link to comment
Share on other sites

No przyznam że cierpię niepomiernie, żona się śmieje że w garażu ołtarzyk sklepałem i modlę się do Zefirka ;). Ale dobra z niej kobita bo juz mi obiecała sakwy na gwiazdkę  :biggrin: oby sie tylko nie rozmyśliła

Link to comment
Share on other sites

W końcu znalazłem temat, moto bardzo fajne i nawet sam bym może coś podobnego zakupił w przyszłym sezonie. Pomyślimy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przyznaje że Zephyr wyjątkowo dobrze wygląda w wersji caffe racer ale myślę że na razie ograniczę się do doprowadzenia go do możliwie idealnego stanu technicznego 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jako że zima jest litościwa i jak na razie zdaje się kochać motocyklistów, wczoraj wytoczyłem Zefira z garażu i zrobiłem sobie małą wycieczkę. No powiem że motorower to to już nie jest :smile:, jeździ się zaje... pozycja wygodna, przyspieszenie wystarczające, generalnie duuża frajda.

Przy okazji cyknąłem parę fotek którymi od razu sie chwalę ;)

 

post-1670-0-63417200-1388350605_thumb.jpg

post-1670-0-13962600-1388350623_thumb.jpg

post-1670-0-81853500-1388350634_thumb.jpg

post-1670-0-34663200-1388350651_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Zephyr poszedł do warsztatu. Mam nadzieję że w Motorwings dobrze się nim zajmą i na wiosnę będzie jak marzenie. Wczoraj Junak poszedł do nowego pana więc fundusze na Zephyra są ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...