Jump to content

Fzs 600 Przebicie Na Fajce


maly119
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam fazera 600 99r. i ostatnio pojawił się u mnie problem, mianowicie nierówno chodzi na wolnych obrotach, szarpie przy ruszaniu i słychac takie cykanie. Wczoraj wymieniłem świece ale nie pomogło. Zdjąłem też jedna fajke ze świecy i odpaliłem i ewidentnie było widać przebicie na fajce, sprawdziłem kolejne i był podobny problem. Czy to może byc powodem takiej pracy silnika?

Link to comment
Share on other sites

Jak ma przebicie, to jest słabsza iskra na świecy, czyli możliwe że przez to :smile: Sprawdź też przewody wysokiego napięcia omomierzem

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że to może być powodem nierównej pracy silnika, w niektórych przypadkach silnik może gasnąć. Jeśli chcesz sprawdzić dokładnie to załóż normalne wszystko (tak byś miał widoczne przewody zapłonowe) spryskaj je delikatnie choćby płynem do szyb odpal motocykl przy ciemnym świetle jeśli jest przebicie zaobserwujesz jak iskry latają po bloku silnika. Generalnie bez pieprzenia kup nowe przewody zapłonowe i będziesz miał spokój. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ponieważ nie posiadam tak wyspecjalizowanego sprzetu jak omomierz, dlatego zrobiłem tak jak napisał AndrzejCBRF2, odpaliłem sprzęt i psiknąłem płynem do szyb i widać było jak iskra skacze na fajce, nie była ona duża ale była. Dodam że fajki owinięte mam izolacją.

Link to comment
Share on other sites

Sposób stary, dobry i sprawdzony. Jeśli jest takie zjawisko przeskakiwania iskry więc przewody do wymiany, tym bardziej ze były juz owieniete izolacją. Wymienisz będziesz miał spokój.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...