Skocz do zawartości

Owiewka


Bajzel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,Ostatnio się trochę zimniej zrobiło, i cholernie mi wieje.I tak zaczynałem się zastawiać nad dwoma rzeczami czy można by jakąś większa owiewkę do mojego moto zamontować i np osłonę na ręce.Aktualnie posiadam taką owiewkę - załącznik.Jakie są wasze doświadczenia warto kupić większą owiewkę, da mi to większą ochronę przed wiatrem? jeśli tak to jaką bo jestem laikiem w temacie (czytałem co prawda na ten temat, ale wole bezpośrednie oceny).A co do osłony na ręce to w ogóle nic nie znalazłem - grubsze rękawiczki i tyle?P.S. Czasem żałuje że nie kupiłem wersji diversion.

post-148-0-04073900-1319792947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie są wasze doświadczenia warto kupić większą owiewkę, da mi to większą ochronę przed wiatrem? jeśli tak to jaką bo jestem laikiem w temacie (czytałem co prawda na ten temat, ale wole bezpośrednie oceny).

Da większą ochronę -ale: uważaj na hałas. Przy sporej wysokości szyby, turbulencje na poziomie kasku mogą urywać Ci głowę i ogłuszyć. Za to jak się schowasz za szybą, to polecisz ponad 2paczki bez bólu. Przy małej szybie już przy 160 potrafi być niefajnie jak lecisz tak trochę dłużej. Ja właśnie zmieniłem dużą szybę na średnio - małą i jestem zadowolony. Latam nakedem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Da większą ochronę -ale: uważaj na hałas. Przy sporej wysokości szyby, turbulencje na poziomie kasku mogą urywać Ci głowę i ogłuszyć. Za to jak się schowasz za szybą, to polecisz ponad 2paczki bez bólu. Przy małej szybie już przy 160 potrafi być niefajnie jak lecisz tak trochę dłużej. Ja właśnie zmieniłem dużą szybę na średnio - małą i jestem zadowolony. Latam nakedem.

Odświeże troszke temat bo też chce zakupić szybkę do gs . Możesz wkleić fote swojego moto z tą szybka ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troszke temat bo też chce zakupić szybkę do gs . Możesz wkleić fote swojego moto z tą szybka ??

Z tą mniejszą, czy z tą dużą...?@adrian-xj600 - Ja mam teraz owiewkę 'średnią', różnica pomiędzy brakiem owiewki a taką owiewką jak moja jest spora, sprawdzałem ;)) zwłaszcza przy prędkościach 'ponadchopperowych' ;)Cebula z dużą owiewką:zdjątko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą mniejszą, czy z tą dużą...?@adrian-xj600 - Ja mam teraz owiewkę 'średnią', różnica pomiędzy brakiem owiewki a taką owiewką jak moja jest spora, sprawdzałem ;)) zwłaszcza przy prędkościach 'ponadchopperowych' ;)Cebula z dużą owiewką:zdjątko

NO to chyba kupię jednak mniejsza owiewke, bo bedzie lepiej wyglądać, jak na moje oko. Też mi sie wydaje że warto kupić owiewke bo przy 120km/h już czuje sie dość spory opór powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą mniejszą, czy z tą dużą...?@adrian-xj600 - Ja mam teraz owiewkę 'średnią', różnica pomiędzy brakiem owiewki a taką owiewką jak moja jest spora, sprawdzałem ;)) zwłaszcza przy prędkościach 'ponadchopperowych' ;)Cebula z dużą owiewką:zdjątko

A jak masz taką wielką owiewkę to deszcz Ci też nie straszny?? Wszystko rozumiem góra przelatuje ?Tylko moja xj będzie DOŚĆ śmiesznie z tym wyglądać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, już mam mniejszą owiewkę. Ale z tą dużą, ze zdjęcia, faktycznie deszcz za bardzo nie przeszkadzał. Za to moto dość głupio wyglądało, to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Do tej pory jeździłem bez żadnej owiewki, nawet na zegary. Ale po ostatniej przejażdżce około 180 km/h i tak przez około 5-10 min... głowa latała mi we wszystkie strony a szyja potem bolała :P

W internecie znalazłem ciekawe zdjęcie sv z owiewką która mi się spodobała ale nie znalazłem nic takiego na allegro

 

W załączniku widać na zdjęciu dwie owiewki, ta dolna to standardowa do suzuki sv, natomiast tak górna, która mnie interesuje jest akcesoryjna. Czy ktoś wie co to za owiewka?

 

post-1080-0-42179600-1461586140_thumb.jpg

post-1080-0-84959500-1461586185_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem i zmalałem....

owiewka nazywa się vario touring screen

https://www.mrashop.de/com/selection-by-model/aprilia/125-classic/alle-bj/5938/vario-touring-screen-for-n.b.-hk-variotouringscreen-for-nakedbike-vtnb-all-years?c=90003929

 

Więc rodzi sie nowe pytanie.

W Łodzi dostanę coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia... ale w kwestii SV to powinno w miarę łatwo dać się zaadaptować N na S (dołożyć przednią owiewkę).

Z drugiej strony, masz okrągłą lampę więc do Ciebie powinna pasować każda standardowa szyba. Tak czy inaczej sama szyba nie da Ci tyle co pełna owiewka - wiem co mówię ;)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje gusta i może jest to praktyczne, ale moim zdaniem wygląda to jak owiewka na owiewce na owiewce. Ta owiewka wygląda na przeznaczoną do montażu od razu nad lampą, a nie na istniejące już w SV plastiki (ciekawe czy i jakich przeróbek potrzeba by w ogóle to założyć w SV), a deflektor tylko dopełnia wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia... ale w kwestii SV to powinno w miarę łatwo dać się zaadaptować N na S (dołożyć przednią owiewkę).

 

Z drugiej strony, masz okrągłą lampę więc do Ciebie powinna pasować każda standardowa szyba. Tak czy inaczej sama szyba nie da Ci tyle co pełna owiewka - wiem co mówię ;)

Nie podobają mi się pół owiewki które są w wersji S :P albo cała owiewka razem z bocznymi na silnik albo wcale :P

 

Każdy ma swoje gusta i może jest to praktyczne, ale moim zdaniem wygląda to jak owiewka na owiewce na owiewce. Ta owiewka wygląda na przeznaczoną do montażu od razu nad lampą, a nie na istniejące już w SV plastiki (ciekawe czy i jakich przeróbek potrzeba by w ogóle to założyć w SV), a deflektor tylko dopełnia wrażenia.

 

Tak, z tym że ja planował bym właśnie zamontować bezpośrednio nad reflektorem :smile:

Są jakieś specjalne uchwyty montażowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie podobają mi się pół owiewki które są w wersji S :P albo cała owiewka razem z bocznymi na silnik albo wcale :P

Do SV pełne też są, ale ze względu na szlify to chodliwy towar i znaleźć komplet pod kolor ze wszystkimi mocowaniami to ani tanio, ani łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia... ale w kwestii SV to powinno w miarę łatwo dać się zaadaptować N na S (dołożyć przednią owiewkę).

 

Temat kilka razy omawiany na forum SV i sprawa wcale nie jest taka prosta i finansowo opłacalna.

Ja do N miałem dedykowaną owiewkę Barracuda. Wyglądała dużo gorzej niż ori, ale swoją funkcję spełniała. Jakbym jeszcze raz miał wybierać to zostałbym przy oryginale :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Temat kilka razy omawiany na forum SV i sprawa wcale nie jest taka prosta i finansowo opłacalna.

Nie miałem SV, jedynie zgadywałem. Dzięki za info!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kilka razy omawiany na forum SV i sprawa wcale nie jest taka prosta i finansowo opłacalna.

Ja do N miałem dedykowaną owiewkę Barracuda. Wyglądała dużo gorzej niż ori, ale swoją funkcję spełniała. Jakbym jeszcze raz miał wybierać to zostałbym przy oryginale :smile:

 

nie wiem co sie dzieje z forum sv ale nie działa.

 

Sugerujesz że oryginalna owiewka spełnia swoją funkcje dużo lepiej?

o tą ci chodzi? http://www.katalog-motocykli.pl/files/motocykly/st1/928/800x600_pl_PL/1329404412-suzuki-sv-650-s-3190.jpg

warto w nią inwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sugerujesz że oryginalna owiewka spełnia swoją funkcje dużo lepiej? o tą ci chodzi? http://www.katalog-m...-650-s-3190.jpgwarto w nią inwestować?

 

Wcale tak nie pisałem. Akcesoryjna, większa owiewka na pewno lepiej chroni przed wiatrem, ale czy na tyle żeby psuć linie motocykla? Tego do końca nie jestem pewien. Rozumiem, że oryginalnej owiewki nie masz i z tego  co się orientuję ciężko jest taką kupić więc problem wyboru masz z głowy :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...