Skocz do zawartości

Plecak Na Moto


ridrick

Rekomendowane odpowiedzi

HejNosze się z zamiarem kupna jakiegoś plecaka.Oczywiscie znalazlem pare bardzo fajnych rozwiązań ale zaczynają sie one od 500 pln ;)Moze macie jakieś sprawdzone rozwiązania w niższym przedziale cenowym.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o plecakach ale skoro tyle kosztują, nie lepiej założyć kufer?

|'^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^|*||__
|-TEAM MONSTER ENERGY- |*||''|";\,____
|__...__...__by_Kawasaki ___|*||_|_|,,..,,,,]|
""(@)''(@)'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''(@)(@)** (@)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na przykład bez plecaka dziwnie się czuję podczas jazdy... ale to już po prostu nawyk...

 

jeżeli plecak jest porządny to jest to dodatkowa ochrona pleców podczas wywrotki

 

ja osobiście odkładam teraz na ten model:

http://allegro.pl/profesjonalny-plecak-alpinestars-charger-laptop-i1897372595.html

 

ale można go kupić dużo taniej... akurat tu było dużo zdjęć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie napalilem na taki:

http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-akcesoriow/plecak-motocyklowy-kriega-r30,art135.html

 

Ewentualnie patrzyłem na plecaki Vanucci

 

Tez bez plecaka mi ciezko. Fakt ze jak na wlasciwa maszyne sie przesiade to sobie strzele tankbag'a bo wtedy corke do szkoly bede woził.

Jednak ja lubie plecaki.

 

Fajny ten plecak alpiny i nawet nie taki bardzo drogi

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej 500zł masz właśnie alpinestars tech aero (jeżdżę z takim ze 3 lata)

http://allegro.pl/plecak-alpinestars-tech-aero-100-oryginal-prezent-i2888025388.html

 

po 1 - pojemny, można go powiększyć odpinając dodatkowy express

po 2 - przy zapięciu na brzuch, masz po bokach 2 dodatkowe kieszonki np. na klucze/papiery/kasę

po 3 - masz w nim specjalną kieszeń do noszenia kasku

po 4 - pojemniczek z kondomem - strasznie fajna rzecz gdy pada - odpinasz kieszeń na górze, i wyciągasz z niej kondoma, który zakrywa cały plecak

po 5 - mnóstwo kieszonek w środku (wraz z kieszenią na laptopa)

i tak jeszcze wymieniać można trochę.

wygodny, sprawdza się w moim przypadku (a ja turysta jestem).

Cena fajna, ja dałem za niego ponad 6 stówek.

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z plecaka z firmy Metro podwójnie rozciągany z magnesami na baczek i szelkami na plecy a z racji tego że często do niego zaglądam to praktycznienie nie odklejam go od baku - chyba ze chodzi o tankowanie. Latam z nim już drugi sezon i w stosunku ceny do jakości zełgo słowa powiedzieć na niego nie moge koszt 90zł za nową sztuke :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś takiego tylko w starszej wersji ta przezroczysta kieszeń jest u mnie niestety zapinana jeszcze na rzepe która już troszke nie trzyma. Kupowałem dwa lata temu więc i cena była niższa :smile:

 

http://allegro.pl/me...1846745241.html

 

Naprawde pojemny przenośny bagażnik (sprawdzone) i co najważniejsze trzyma się jak szalony nawet z załadunkiem na gumie daje rade :biggrin:

 

Mały plecaczek nie dla mnie a na moim :decayed: szosowo-turystycznym :decayed: motocyklu najgorzej nie wygląda ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak zapomniałem ;). Jakos wole polatac sam a jakis plecak o podanych wymiarach przygarnie sie na miejscu ;P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam tą torbę jednocześnie tang bak plecak wygodny dobrze się z nim jeździ nie lata przy wyższych prędkościach świetnie wykonany i w miarę rozsądnej cenie ja posiadam starszy model i naprawdę jest świetny :smile:http://allegro.pl/tankbag-oxford-x30-mocowanie-paskami-od-www-mc-i1889248861.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam trzech różnych plecaków w zależności od tego ile gratów mam przewieźć ze sobą. Najcześciej jednak śmigam z Camelbak Chaos.

 

http://www.wrower.pl/testy/2006/2006-CamelbakChaos.php

 

Dołączona grafika

 

Z tym plecakiem zaliczyłem wywrotkę i zniósł to bardzo dobrze, moje plecy zniosły to bardzo dobrze a nawet aparat, który był w plecaku zniósł to bardzo dobrze :smile:

 

No oku mam jeszcze plecak Kriega R25

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wydaje mi się, że plecak podczas wywrotki może bardziej przeszkodzić niż pomóc. Oczywiście zalezy w jaki sposób zaliczymy dzwona. Przypuśćmy, że spadamy plecami na ziemię z dość dużą siłą, wówczas wywiera to duży nacisk na kręgosłup.

 

 

 

Dołączona grafika

 

Co o tym myślicie?

Po nieba błękicie za*******am przez życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kiedyś wykopyrtnąłem z plecakiem załadowanym na full i chyba dzięki temu nie toczyłem się po jezdni jak kulka tylko bardziej sunąłem...Sytuacja kiedy upadniesz na plecak i złamiesz kręgosłup wydaje mi się być mało prawdopodobna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym znalazł. ta ze zdjęcia brzydka Ci ona :decayed: chociaż, kwestia gustu podobno.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że plecak podczas wywrotki może bardziej przeszkodzić niż pomóc. Oczywiście zalezy w jaki sposób zaliczymy dzwona. Przypuśćmy, że spadamy plecami na ziemię z dość dużą siłą, wówczas wywiera to duży nacisk na kręgosłup. Dołączona grafika Co o tym myślicie?

Kiedyś mój kolega został potrącony przez samochód w drodze ze szkoły... Plecak uratował mu kręgosłup, książki w plecaku jak i sam plecak częściowo zamortyzował upadek... Tak stwierdził lekarz. Natomiast wiele zależy pewnie od danej sytuacji, raz plecak może pomóc a raz zaszkodzić...

 

Co do plecaka - ja korzystam od kilku sezonów z plecaka Vanucci Racing (w kształcie garba). Wersja tekstylna, nie jest to opcja "twarda" z tworzywa. Plecak nie jest zbyt pojemny ze względu na kształt ale jest bardzo funkcjonalny. Drobne graty się w nim zmieszczą ;) Dużo schowków, przegródek. Dobrze dopasowany do pleców, w pasie dodatkowe zapięcie oraz na klatce piersiowej aby się nie przesuwał. Możliwość również powiększenia plecaka :smile: Aha, co ważne :P W górnej części schowany jest pokrowiec przeciwdeszczowy, który w miarę potrzeby możemy założyć :smile: Jak dla mnie bomba, produkt dobrej jakości w rozsądnej cenie, godny polecenia :smile: Typowy plecak motocyklowy ;)

Edytowane przez _Michał_ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich ekstremalnych sytuacjach jak wypadek to nie myślałem bo tu ciężko przewidzieć ;)

 

Ja ostatnio wymyśliłem coś takiego

http://www.x-kom.pl/p/78164-plecak-na-notebook-do-15-16-targus-tsb286eu.html

potrzebuję lapka wozić i to nie najmniejszego. Jest ze mną prawie zawsze więc potrzebuje funkcjonalny plecak.

Z drugiej strony płacić za coś tylko dlatego, że coś nazywa się motocyklowe to średnio mi się chce ;) może ewentualnie plecaczek kriega r30 bym

zakupił bo mi się rozwiązanie z klamerkami podoba.

 

Myślę że lepszego PLECAKA nie znajdziesz :biggrin:

Ciekawe tylko czy pojemny ten plecak :P

 

ta ze zdjęcia brzydka Ci ona

Juz nie przesadzaj. Byle wszystkie były tylko takie brzydkie ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...