Skocz do zawartości

Ładowarka Do Motocykla Z Lidla ;)


Micek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może posiada takową ładowarkę i jej używa do łądowania aku w moto? Wczoraj kupiłem, ale albo jest zrąbana, albo aku jest zrąbane albo ja jestem zrąbany :smile: i nie umiem jej używać... Podłączyłem do naładowanego aku (ładowałem dzień wcześniej innym prostownikiem - jakimś chińskim), ładowała go 16 godzin i cały czas byłą w trybie ładowania a nie "FULL". Nie wiem o co chodzi

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wybebeszę aku z samochodu i sobie pomierzę ... podczas ładowania aku od motora faktycznie było 0,78A ale myślałem że tak być powinno (według instrukcji powinno być 0,8).. na tym trzecim trybie ładowania aku powyżej 14Ah nie mierzyłem :sad2:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne były w necie ładowarki na słońce stawiasz moto na parkingu a on se sam doładowuje co prawda nie mocnym prądem ale całe dnie małym prądem i zniknęły poszukaj nawet w zachmurzony dzień ładuje :whistling:

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w ALDI w Aleksandrowie były takie urządzenia rozruchowe... jak masz aku rozładowane, podłączasz takie urządzenie na 15 minut do prądu... a jak się napasie to podłączasz je do moto i odpalasz ... też kosztowało podobno coś koło 60PLNmoże to pytanie bardziej do elektroników ale czy ładując aku 16Ah prądem 0,8A to będzie go ładowało 20 godzin (16:0,8=20)?aha... właśnie wróciłem do domu... podłączyłem akumulator i sprawdziłem prądy ładowania na poszczególnych programach... wszędzie jest 0,77-0,79A... właśnie czekam na telefon z serwisu :sad2:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jej cena i dokładny model tej ładowarki/prostownika? Nie mam Lidl'a po drodze, więc podpowiedzcie.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jej cena i dokładny model tej ładowarki/prostownika? Nie mam Lidl'a po drodze, więc podpowiedzcie.

http://www.lidl.pl/c...index_13678.htmtylko cena jest teraz 69 złA tu jest instrukcja obsługi w pdf-iehttp://www.kompernas...stownik〈=plA co do ładowarki to dziś podłączyłem zwykły aku 35Ah (trochę rozładowany - jeszcze kręcił ale już czuć było że się trochę męczy) i go naładowało w 6h (mierzyłem prąd i było 0,8A)... dziwne...

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na prakingu.. trochę pokręciłem rozrusznikiem żeby aku w dupkę dostał, przyniosłem go do domu i jutro od rana będę testował ładowarkę.... tzn po prostu podłączę i zobaczę jak szybko i czy wogóle naładuje aku

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś za jakieś 70złociszy kupiłem vipow-a.

teraz jest za około stówki.

http://www.sklepwideo.pl/details.php?id=za100540

sprawuje się znakomicie. i do auta i do moto.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie się wszystko wyjaśniło... w sumie nie skojarzyłem tego do dziś ale kiedyś wywaliłem moto na postoju i trochę elektrolitu się wylało ... uzupełniłem to wodą destylowaną i jakoś działało... dziś podjechałem do gościa od akumulatorów który mi pomierzył i aku było sprawne tylko wyglądało jakby elektrolit procenty stracił... wylałem stary elektrolit... nalałem nowego, podłączyłem ładowarkę na trybie moto i po trzech godzinach zapaliła się zielona lampka ... tak więc teraz przynajmniej mam aku prawie jak nowe :smile: i sprawdzony prostownikprzy okazji jeszcze pomierzyłem i ładowało prądem 0,8 niezależnie od trybu... chyba pisał muszą wystąpić jakieś okoliczności żeby włączył się większy prąd... nigdzie nie jest w sumie napisane że ma ładować 3,6A tylko że to jest prąd maksymalny.. może na pustym aku taki będzie... grunt że prostownik działa i mogę spać spokojnie... :smile:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś dwa lata temu nabyłem na Wschodniej 58 (jeśli dobrze pamiętam numer) taką oto: http://allegro.pl/inteligenta-ladowarka-12v-akumulatorow-prostownik-i1881301425.htmlWówczas kosztowała 59 zł. Jak dotąd nie zawodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

czy mozna ładować akumulator motocyklowy ładowarka do laptopa? Mam taka uniwersalna mozna ustawić w niej napięcie 14.8v a natężenie prądu nie przekracza 1 ampera. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd to prąd, napięcie to napięcie, nieważne moim zdaniem skąd idzie, ważne są odpowiednie amperarze/voltarze ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...