Skocz do zawartości

Progi Zwalniające Na Wólczańskiej


Fonti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


http://www.expressilustrowany.pl/artykul/1005753,progi-wyspowe-na-ul-wolczanskiej-zdjecia,id,t.html

Tak więc lepiej uważać na autka które będa awaryjnie omijać nowe udoskonalnenia drogowe...

Pozdrawiam
Fonti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dobrze, nie raz i nie dwa widziałem jak debile cisnęli przez przejścia nie patrząc czy ktoś na nich jest czy nie, nie wspomnę o wyprzedzaniu na nich  :whip:  W Hiszpanii czy Francji baaardzo wiele przejść dla pieszych jest na swego rodzaju wzniesieniach na ulicy podobnych do tych na Piotrkowskiej w miejscach przystanków tramwajowych. Tez uczą pokory w operowaniu gazem  :smile:

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał  tylko  teraz wszyscy chcą jechać środkiem na czołówkę. Nie wszystko co sprawdza się w cywilizowanych krajach działa i u nas.

Może się ludzie przyzwyczają, póki co dziś w tym miejscu wesoło nie było :sad2: a ja jechałem dziś wcześniej więc dużego ruchu nie było.  Dla mnie to była spora niespodzianka.

 

Dodatkowo nie pamiętam jak jest z oznakowaniem bo taka niespodzianka na moto przed pasami przy 50km/h jak musisz hamować to też nie jest rozwiązanie idealne.

 

 

Miśki mogłyby się zabrać a  ściganie takich niebezpiecznych zachować a nie tylko prędkość ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym racji jest co opisujesz. Po drugiej stronie, powinien być również taki próg aby ich nie omijać bokiem. Poczekajmy, zobaczymy być może powstanie. Ja oceniam ogólnie powstawanie tego typu zwalniaczy w takich miejscach, wg. mnie mają duży sens bo nie raz, i nie dwa zostałem bezczelnie ominięty w momencie kiedy zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych.

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to akurat dobry sposób na zmniejszenie prędkości kierowców, zwłaszcza przez to co napisał ridrick, że kierowcy omijając progi stwarzają kolejne zagrożenie! jednak wiele razy przechodziłam przez te przejścia i można było stać i stać i stać i stać aż w końcu któryś kierowca z łaski swojej zatrzymywał się i przepuszczał pieszych, ale częściej trzeba było wypatrzeć lukę między samochodami i dosłownie przebiec, bo kierowcy trochę tam szaleją (ładny asfalt przecie leży to trzeba wdepnąć w gaz) i mało kto zwalnia widząc ludzi na/przy przejściu ;/ może teraz coś choć trochę się zmieni...

Edytowane przez Mała (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to akurat dobry sposób na zmniejszenie prędkości kierowców, zwłaszcza przez to co napisał ridrick, że kierowcy omijając progi stwarzają kolejne zagrożenie! jednak wiele razy przechodziłam przez te przejścia i można było stać i stać i stać i stać aż w końcu któryś kierowca z łaski swojej zatrzymywał się i przepuszczał pieszych, ale częściej trzeba było wypatrzeć lukę między samochodami i dosłownie przebiec, bo kierowcy trochę tam szaleją (ładny asfalt przecie leży to trzeba wdepnąć w gaz) i mało kto zwalnia widząc ludzi na/przy przejściu ;/ może teraz coś choć trochę się zmieni...

Maleńka przepisy nasze raczej jasno precyzują przy przejściu a na przejściu to istotna różnica !musisz wejść postawić nogę na przejściu wtedy to zobowiązuje kierowce do zatrzymania przynajmniej powinno bo jak jest to wiemy :smile: jak dożyjemy zmian to może się polepszy pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńka przepisy nasze raczej jasno precyzują przy przejściu a na przejściu to istotna różnica !musisz wejść postawić nogę na przejściu wtedy to zobowiązuje kierowce do zatrzymania przynajmniej powinno bo jak jest to wiemy :smile: jak dożyjemy zmian to może się polepszy pozdrawiam :smile:

życie mi miłe więc czekam na "miłych, kulturalnych, uprzejmych" kierowców, którzy zatrzymają się widząc ludzi przy przejściu, częściej trafia się jednak luka między samochodami. jakby jeździli trochę wolniej byłaby szansa jakoś przejść ale jak jedzie sznur samochodów dość szybko to nie ma na to szans;/ akurat w tamtych miejscach postawienie nogi na przejściu czasem jest naprawdę trudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki znaki są ograniczenie do 30 + znak progu zwalniającego z tym że powieszone na wysokości 3-4m ;)

Po prostu zajeb.... Dziś  je zauważyłem ale tylko dlatego że szukałem

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadąc tą Wólczaską byłem świadkiem jak gostek na skuterku leciał za ciężarówką i trzymał się centralnie za nią chciał ją chyba wyprzedzić,ja  jechałem ok 40 m za nim ni to szybko ni to wolno i zobaczyłem w pewnym momencie jak suter uskutecznił skok ala Kwaśna w Dobroniu :smile: ,naprawdę dobrze że jechał bardzo wolno bo poleciał do góry z siodła jak strzała, ,fart że się nie przewrucił i się na siodle utrzymał ,byłem w szoku niby takie małe ale chodzi o sam fakt .Jadąc za autobusem i trafić moto w takie cudo które może nie jest duże ale jak się pojawi przed kołami z pod busa można się mocno wystraszyć i rónie to bywa jak kto zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego jeździ się  w linii opon pojazdu przed nami. Mnie to uratowałem pierwszego dnia.

 

Jest jeszcze lepszy patent.  Tam się starają też czasem wyprzedzać przed skrzyżowaniem i jaja są jak wyprzedany chce zepchnąć wyprzedzającego bo zapomniał spojrzeć w lusterko.

wariant drugi kiedyś szły tam dwa pasy, ci co skręcają w lewo i  drugi dla jadących prosto i w prawo. Teraz nie ma na to miejsca bo oczywiście nikt tam nie jedzie 30km/h ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się z tymi liniami opon ja też bym najechał rozjechanego psa i to takiego większego więc miałem więcej szczęścia niż rozumu,oczywiście wyszła jazda za blisko poprzedzającego pojazdu:)

A fakt też jest taki że tam gonią na potęge  zero świateł to but i do przodu a pasy? kit z pasami ,masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...