Jump to content

Bandit Nie Odpala


Kochu
 Share

Recommended Posts

Witam, mam mały problem z moim Bandziorkiem. Juz drugi raz mnie zawiódł i postanowiłem poszukać przyczyny. Zdarzylo sie to tylko w chłodne wilgotne poranki gdy go nie nakrylem na noc pokrowcem. Za pierwszym razem jak odmówił posłuszeństwa, nie zagadal w ogole i strzelał kilka razy w wydech a gdy poszedłem po południu odpalił od strzała na rozładowanym aku. Dzisiaj zaś było trochę inaczej. Nie odpalił ze ssaniem i kilka razy strzelił w wydech, więc wyłączyłem ssanie i zakręcilem. Zagadal na moment a gdy chciałem dodać gazu to zgasł i wiecej nie odpalił. Założe sie, że jak wrócę do domu to odpali, ale to nie jest normalne :-/Podpowiedzcie mi gdzie szukać przyczyn? Od czego zacząć? Może to ja coś źle robie?

Link to comment
Share on other sites

Dobra, ale strzela w wydech co jakiś czas więc chyba iskra jest? Może mnie naprowadz i napisz dokładniej od czego zacząć? :-) rano odpalam dając ssanie do oporu + starter, więc chyba go tym nie zalewam?

Link to comment
Share on other sites

 

 

strzela w wydech co jakiś czas więc chyba iskra jest?

 

Raczej tak

Wykręć świece,powtykaj we faje i kręć zobacz jaki kolor iskry i czy jest na wszystkich świecach,takie podstawowe czynnosci

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio w deszczu sprawdzalem kable i iskra nie przeskakiwala :-) ale słyszałem, że mimo to może uciekać na fajkach a tego sie nie zobaczy :-/ to prawda? za świece wezmę może w weekend :-) a jaki kolor powinna mieć iskra?

Coś jeszcze brać pod uwagę? Bo cewki mogą być dobre albo nie dobre? I skoro pali od strzała to nie powinienem w nich szukać przyczyny?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja ostatnio też miałem problem z odpalaniem, jedynie z rozbiegu odpalał, a co gorsza w drodze mi gasł i wtedy umierały wszystkie kontrolki. Okazało się, że (aż wstyd się przyznać) w akumulatorze nie było ani kropli wody no i musiałem go podładować. Po tej akcji problem, jak ręką odjął.

 

A u Ciebie co było? Zdiagnozowałeś już?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, narazie nic nie odkryłem ;-) W czasie jazdy ani razu problemow nie miałem, tylko z odpalaniem. Rozmawiałem z mechanikiem i mówił mi żebym wymienił fajki bo jeśli tam ucieka iskra to tego nie zauwaze. A podobno bandity są wrażliwe na wilgoć szczególnie przy fajkach :-/ czyli na wiosnę wymiana świec i fajek obowiazkowo. Ale od kiedy założylem ten temat, bandit nie robi mi porannych numerów ;-)

A aku z ciekawości obejrze ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...