Jump to content

Bandit Nie Odpala

Kochu
 Share

Recommended Posts

Witam, mam mały problem z moim Bandziorkiem. Juz drugi raz mnie zawiódł i postanowiłem poszukać przyczyny. Zdarzylo sie to tylko w chłodne wilgotne poranki gdy go nie nakrylem na noc pokrowcem. Za pierwszym razem jak odmówił posłuszeństwa, nie zagadal w ogole i strzelał kilka razy w wydech a gdy poszedłem po południu odpalił od strzała na rozładowanym aku. Dzisiaj zaś było trochę inaczej. Nie odpalił ze ssaniem i kilka razy strzelił w wydech, więc wyłączyłem ssanie i zakręcilem. Zagadal na moment a gdy chciałem dodać gazu to zgasł i wiecej nie odpalił. Założe sie, że jak wrócę do domu to odpali, ale to nie jest normalne :-/Podpowiedzcie mi gdzie szukać przyczyn? Od czego zacząć? Może to ja coś źle robie?

Dobra, ale strzela w wydech co jakiś czas więc chyba iskra jest? Może mnie naprowadz i napisz dokładniej od czego zacząć? :-) rano odpalam dając ssanie do oporu + starter, więc chyba go tym nie zalewam?

strzela w wydech co jakiś czas więc chyba iskra jest?

Raczej tak

Wykręć świece,powtykaj we faje i kręć zobacz jaki kolor iskry i czy jest na wszystkich świecach,takie podstawowe czynnosci

Ostatnio w deszczu sprawdzalem kable i iskra nie przeskakiwala :-) ale słyszałem, że mimo to może uciekać na fajkach a tego sie nie zobaczy :-/ to prawda? za świece wezmę może w weekend :-) a jaki kolor powinna mieć iskra?

Coś jeszcze brać pod uwagę? Bo cewki mogą być dobre albo nie dobre? I skoro pali od strzała to nie powinienem w nich szukać przyczyny?

• 2 weeks later...

Ja ostatnio też miałem problem z odpalaniem, jedynie z rozbiegu odpalał, a co gorsza w drodze mi gasł i wtedy umierały wszystkie kontrolki. Okazało się, że (aż wstyd się przyznać) w akumulatorze nie było ani kropli wody no i musiałem go podładować. Po tej akcji problem, jak ręką odjął.

A u Ciebie co było? Zdiagnozowałeś już?

Wiesz co, narazie nic nie odkryłem ;-) W czasie jazdy ani razu problemow nie miałem, tylko z odpalaniem. Rozmawiałem z mechanikiem i mówił mi żebym wymienił fajki bo jeśli tam ucieka iskra to tego nie zauwaze. A podobno bandity są wrażliwe na wilgoć szczególnie przy fajkach :-/ czyli na wiosnę wymiana świec i fajek obowiazkowo. Ale od kiedy założylem ten temat, bandit nie robi mi porannych numerów ;-)

A aku z ciekawości obejrze ;-)