Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyk... Dlatego poruszamy się po prawym sladzie na pasie ruchu, aby mieć szansę być zobaczonym.

Generalnie sam się prosił o kuku.

Nie jest mi takich żal.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytam i aż mnie telepie....

 

Motocyklowi policjanci najczęściej karzą kierowców samochodów za korzystanie z telefonów komórkowych w trakcie jazdy, niezapięte pasy oraz niestosowanie się do znaków. W przypadku amatorów jednośladów najczęstszym przewinieniem jest nadmierna prędkość, ignorowanie sygnalizacji świetlnej oraz stwarzanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu poprzez jazdę na tylnym kole lub wykonywanie akrobacji. Niechlubnym rekordzistą jest motocyklista jadący ul. Rokicińską 180 km/h przy ograniczeniu do 70. Mężczyzna wiózł 10-letnią córkę. Tłumaczył policjantom, że zabrał dziecko na wycieczkę do McDonalda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już wiem dlaczego policja mnie ostatnio zatrzymała jadąc z synem :smile:. Jednak po rutynowej kontroli puścili mnie wolno ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyje.. to się można na stacji i to bez sznurówek ;)

Pani w nocy niespodziewanie kazała mi zejść z maszyny do tankowania to grzecznie zszedłem.

Tylko zapomniałem postawić go na stopce :P

Czy ta Pani miała coś na sobie? Próbuje Cię zrozumieć:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta Pani miała coś na sobie? Próbuje Cię zrozumieć

 

 

pewnie kierownika zmiany  :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ta Pani miała coś na sobie? Próbuje Cię zrozumieć :smile:

Ja sam tego nie rozumiem.  Zakładam że byłem zmęczony po dellowych zabawach więc mi się zapomniało :P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krew zalewa jak się to ogląda!!! Jak można tak wypierd... się z podporządkowanej?

Na filmie wygląda tak, jakby pucha jechała zbyt szybko i nie wyhamowała na szutrowej drodze... wpierd.. się do połowy, popatrzył w prawo pod zachodzące słońce i nie dojrzał motonity. Mam nadzieję, że to tylko wyglądało tak groźnie. 

 

W tym kraju powinna powrócić kara pod postacią publicznego biczowania... jakby ten skurczybyk z puchy, dostał 50 razów po d*pie, na placu wolności, to na drugi raz zastanowiłbym się wsiadając za kółko swojej "dynamicznej bryki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej jak ma pod slońce i nic nie widzi to sie qr** staje a nie wylatuje na pałe, w tym miejscu nic nie widać ani z lewej ani z prawej do puki sie nie wysuniesz do samego asfaltu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej qwa ze nie od dzisiaj wiadomi, ze po kolumny jezdzi sporo motocykli (kierunek Dell)

A co do samych wypadkow dzisiaj paciaka na Wlokniarzy zaliczyl kolega na cbr chyba f3 to byla. Z tego co z nim gadalem jakis kretyn w puszcze mu sie wcisnal, on zrobil stopala i je**al na bok. Strat w ludziach i ich czesciach ciala na szczescie brak, moto sie troche porysowal.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 lat stan ciężki, ale żyje ... tekie info przedstawia tvn24

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjia twierdzi że jechał przepisowo lub nie znacznie przekroczył prędkość. A w komentarzach paru d....i twierdzi że zap.......ał.

Postawić kilku takich przy ulicy niech robią za fotoradary . Może są tańsi w eksploatacji i budżet więcej zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wypadku na Kolumny -
W manualu serwisowym, nie mogłem znaleźć pewnej informacji o swoim motocyklu, ale ponoć znajduje się ona w instrukcji użytkownika. Zaciągnąłem skądś wersję w PDF i to w naszym języku. Po spisie treści wstęp, który od razy przypomniał mi o niniejszym wątku na forum. Pozwolę sobie to wkleić, do tematu pasuje i niesie chyba taką uniwersalną prawdę:

Yamaha Instrukcja Wstep



Najbardziej podoba mi się ostatnie zdanie, choć to smutny fakt o tym, że aby przeżyć musimy cały cały czas uważać na siebie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wszystko bardzo mądre nie mniej możliwości motocykli zarówno w zakresie predkości, przyspiesznia jak i w zakresie rozmiarów czyli faktu że "się zmieszczę" kuszą nas jak diabeł dziewicą do pociągnięcia zdziebko dalej. 

Niestety ci co lubia bezpieczeństwo jeżdżą samochodami, a my gdybyśmy nie lubili trochę zaryzykować to byśmy motocykli nie mieli. sytuacja na filmiku to podły zbieg okoliczności po pierwsze motocyklista dostał się na prosty kawałek ulicy Kolumny więc mógł trochę "pociągnąć" Kierwca samochodu prawdopodobnie myślał że zdąży, albo wcale nie spojrzał. Biorąc pod uwagę że wyszedł ogniem ze skrzyżowania podejrzewam że widział motocykl tylko myślał że zdąży. Motocyklista raczej żadko zakłada że z drogi szutrowej ktoś wyjedzie w sposób nagły a tu jednak tak sie stało. 

To jest dla mnie przykład sytuacji której nie jesteśmy w stanie przewidzieć i to jest właśnie ten procent ryzyka który podejmujemy wsiadając na motocykl....

Ważne żeby w innych sytuacjach nie kusić losu 

Mam nadzieje że facet się wyliże i jeszcze na moto wsiądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fakt ze wyjechal ale sporo miejsca miales na zhamowanie ,ewentualnie wyminiecie.mnie to juz paluch boli po jezdzie po caly czas na klamce i co chwila trza wlasnie reagowac na takich co to niby zdaza:)...im cieplec na zewnatrz tym kierowcy puszek bardziej zaspani..najgorsi ci z telefonem przy uchu i zimnym lokciem..taki wiem ze na bank cos odjeb..ie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak miałeś szczęście. Osobiście prawym pasem zawsze jadę wolno bo nie raz z parkingu wyjeżdża ktoś śmiało na drogę bądź z drogi z przedszkola ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ehhh... akurat trzeci raz w życiu bez stroju na moto :-)

k**wa i k**wa...nie znałem Cię z tej strony :hihi: Wolniej i ostrożniej B)

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie, od 3 lat to moja droga do pracy... od marca do października na moto... Kolego, wyjechać to Ci wyjechał ale na budziku to miałeś chyba więcej niż ustawa przewiduje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyśpieszony czy nie, smutny jest fakt, że ten młody łepek w puszce, totalnie nie zdaje sobie sprawy z tego co zrobił. Nie ma co liczyć na "sorry, zagapiłem się".

W 99% procentach takich incydentów, spotykam się z taką samą reakcją. Nie ma co zapierdzielać, "oni" mają na wszystko wyje...ne, a w szpitalu leżą motonici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...