Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

@Suchy owszem, jeżeli miał zamiar skręcić w prawo, jak narazie w łodzi jeszcze nam nie wolno. Po tym wypadku mają argument że zagraża to bezpieczeństwu. Mimo tego, że w tej sytuacji kierowca motocykla był naj mniej winny tego zdarzenia.

Niedawno mijałem moto w całkiem niezłym stanie, przednia owiewka troche rozbita, z daleka nie było widać że to ten moto. Kierowik miał pecha, ch***wo upadł i przypłacił życiem [*]

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem tam dzisiaj rano, środek kompletnie zakorkowany, bus pas pusty, żadnego mpka ani taxi, odkręca się odruchowo i pewnym momencie jak popatrzyłem na mijane samochody to pomyślałem, ze "k... jak sie któryś ruszy w prawo to po mnie" i że w takim razie nie dziwię się, że nie pozwalają nam po bus pasach jeździć

Edytowane przez Arpe (wyświetl historię edycji)

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie chłopak zginął na bus-pasie na Kopcińskiego :/

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16504870,Wypadek_na_Kopcinskiego__Zginal_motocyklista.html#LokLodzTxt

 

uważajcie na siebie, ludzie jezdza wszędzie się spiesząc, jak nie przejedzie na czerwonym to sie właśnie w ostatniej chwili włącza do ruchu na inny pas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ryzykuje jazdy po bus pasach. W innych miastach już można jeździć moto ale właśnie przeraża mnie wizja: Ty dzidujesz legalnie bus pasem a cwaniak w aucie postanawia wyprzedzić korek tym pasem, nie patrzy w lusterko... Zakończenie jak w dzisiejszym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suchy owszem, jeżeli miał zamiar skręcić w prawo, jak narazie w łodzi jeszcze nam nie wolno. Po tym wypadku mają argument że zagraża to bezpieczeństwu. Mimo tego, że w tej sytuacji kierowca motocykla był naj mniej winny tego zdarzenia.

Niedawno mijałem moto w całkiem niezłym stanie, przednia owiewka troche rozbita, z daleka nie było widać że to ten moto. Kierowik miał pecha, ch***wo upadł i przypłacił życiem [*]

Jaki argument,każda zmiana pasa ruchu bez upewnienia że pas ten jest wolny tak samo zagraża bezpieczeństwu czy to bus pas czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mimo, że 29-latek dopuścił się wykroczenia jadąc po buspasie, wszystko wskazuje na to, że odpowiedzialność za wypadek poniesie kierowca peugeota, który nie zachował ostrożności przy zmianie pasa. Sprawą zajmie się prokuratura. Ciało motocyklisty przewiezione zostanie do Zakładu Medycyny Sądowej. Kierowca peugeota był trzeźwy." jakieś pytania PIT ?

"Wszystko wskazuje na to ...." napisane przez dziennikarza to nie to samo co wynik postępowania czy wyrok.

Każdy przypadek jest inny i dużo zależy od prowadzącego sprawę w tej sytuacji kiedy motocyklista nie żyje zostaje tylko jeden winny i postępowanie będzie zmierzało do tego aby ustalić jak bardzo winny. Gdyby np. udowodniono na podstawie śladów hamowania, że motocyklista dzidował (hipotetycznie ! bo z uszkodzeń  widać, że raczej nie) to też byłby inny tok postępowania i finał pewnie w sądzie. Poza tym motocyklista poruszał się na pasie przeznaczonym do jazdy w tym kierunku, w którym się poruszał, a kierowca powinien spodziewać się na tym pasie pojazdów właśnie tak się poruszających tylko, że innych (TAXI, BUS'y).

 

Nie czuję się wykładnią przedstawiłem tylko moją opinię ale wiem z doświadczenia, że w postępowaniu i w sądzie wszystko jest możliwe.

 

A w gazeta.pl już nie takie oczywiste:

"Nie wiadomo jeszcze czy odpowiedzialność za wypadek poniesie kierowca peugeota. Choć nie zachował on ostrożności przy zmianie pasa, motocyklista - jadąc buspasem - także dopuścił się wykroczenia. Sprawą zajmie się prokuratura."

Cały tekst: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16504870,Wypadek_na_Kopcinskiego__Zginal_motocyklista__AKTUALIZACJA_.html#ixzz3B3sFfXhA

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki argument,każda zmiana pasa ruchu bez upewnienia że pas ten jest wolny

Taki argument, że w odpowiedzi na pismo forumowe twierdzili, że motocykliści na bus pasach stwarzaliby niebezpieczeństwo. A teraz mają dowód. Wiem, że nie powinien być to przykład, ale patrząc na ich argumentacje to na 99% mogą to wykorzystać. Edytowane przez boroś (wyświetl historię edycji)

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakby tam jechał autobus, lub taksówka to byłoby lepiej ??

Może wszyscy by żyli ?

 

No cóż u nas też trwa eksperyment w Krakowie i myślę, że rozprzestrzeni się to na inne miasta to tylko kwestia czasu albo zmiany władz  :hammer:

Na razie wszyscy czekają i obserwują i boją się wychylać bo im jaj brakuje żeby podjąć decyzje u nas to nawet oczywiste  :biggrin:

 

Tu krótka wzmianka i trochę statystyk:

http://metromsn.gazeta.pl/Lifestyle/1,135320,16038204,Motocykle_na_buspasy_i_od_razu_mniejsze_korki__W_Krakowie.html

 

Jeśli ktoś będzie rozważał taką decyzję to weźmie pod uwagę statystyki i opinię jakiś "znawców" , a nie jednostkowe zdarzenia więc uważam, że mimo tego tragicznego wypadku w momencie debaty na ten temat nie będzie to decydujący argument. 

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zaraz wsadzać, mógł nie zauważyć (martwy punkt). Pech tylko, że akurat tamtędy jechał motocyklista.

Nie odpowiedni czas i miejsce dla Bartka (*)

Edytowane przez boroś (wyświetl historię edycji)

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Honda zderzyła się z peugeotem, zaś 29-latek został wyrzucony z siodełka i uderzył w krawężnik."

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3545781,smiertelny-wypadek-na-kopcinskiego-nie-zyje-motocyklista-ktory-zderzyl-sie-z-autem-zdjeciafilm,id,t.html

 

Tak jak napisałeś wcześniej mógł nie jechać szybko i uderzenie nie było groźne ale nieszczęśliwie upadł.

 

A inni to mają mega fart bo jakoś trudno uwierzyć, że to umiejętności chyba, że jakaś składanka.

http://motocykle-lodz.pl/topic/401-ciekawe-filmiki-motoryzacyjne/?p=174042

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.."Wyrazy współczucia dla rodziny,żony...itd"

znałaś go ? miał żonę ??

 

 

Wydaje mi się, że jeśli jazda Bus pasami byłaby dozwolona w Łodzi to mniej takich nieszczęśliwych wypadków czy w ogóle jakichkolwiek kolizji byłoby na drodze ...

Jadąc teraz bus pasem każdy zakłada , że tylko on łamie przepis i wjeżdżając na ten pas nie spogląda w lusterka ... Dlatego uważam, że właśnie taki wypadek powinien przyczynić się do zezwolenia na poruszanie się Bus pasami w Łodzi .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze znałem Bartka... Miał żonę, co gorsza, dzień po wypadku mięli obchodzić 4 rocznicę ślubu... Do tej pory do mnie nie dociera ten fakt... [*] :sad2:

"Zaciśniętą mam pięść dla tych, co w ciągłej walce, dla tych, którzy odeszli w górze dwa palce..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moi drodzy, uczcie się hamować bo nigdy nie wiecie kiedy ta umiejętność się przyda. Ja dziś przybiłem high five z kostuchą bo 19-to latek w Octavii wyleciał mi na czołowe, wyprzedzając tramwaj z lewej strony...

Ridrick dziękuję za wsparcie.

Edytowane przez motoTomasz (wyświetl historię edycji)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

https://www.facebook...8278865&fref=nf Mamy zdarzenie, którego geneza i post-akcja są tak absurdalne, że nawet nie mam pojęcia, jak się do tego odnieść, poza trwałym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych dla kierownika Cadillaca.

Brak słów... ale co tu dużo mówić nawet telefonu na policje nie zna idiota...

 

 

Ja dziś przybiłem high five z kostuchą bo 19-to latek w Octavii wyleciał mi na czołowe, wyprzedzając tramwaj z lewej strony...

Wszystko ok z Tobą i z moto? Pozdrawiam

Jeżeli musisz wybierać pomiędzy byciem sobą a realizacja marzeń, zastanów się czy to napewno Twoje marzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Ok, ale strachu najadłem się sporo. Wyhamowałem prawie do zera i wcisnąłem się pomiędzy tego typa a krawężnik.

Świadkowie z tego tramwaju mówili, że wygladalo to dramatycznie.

Gdybym "położył motocykl" to na bank przejechałby po mnie bo nawet nie hamował.

Ciekawe jest to, że jak go zatrzymałem to tak bardzo przepraszał, razem se swoją dziunią i pytał czy będzie bezpiecznie, gdy wysiądzie. Ale gdy zadzwonił po kolegów to zaczął tak kozaczyć, że szok.

Wraz z nimi zaczął mi wmawiać, że on tam nie jechał i ma na to świadków - tych gówniarzy z Bmw. Na szczęście policjanci ich wyczuli a poza tym znaleźli się świadkowie a wśród nich Ridrick ;)

Edytowane przez motoTomasz (wyświetl historię edycji)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na szczęście policjanci ich wyczuli a poza tym znaleźli się świadkowie a wśród nich Ridrick ;)

 

Nadmienię że znalazłem się tam zupełnie przypadkowo bo mi się to pod bramą działo.

Zafrasowany własnymi sprawami nie skojarzyłem że ten na moto to może być Tomasz ale się zgadaliśmy i sprawa się wyjaśniła :smile:

 

Ważne że wszystko dobrze się skończyło i do zobaczenia następnym razem przy bardziej sprzyjających okolicznościach :smile:

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Górna i BĘC!!!

Dzisiaj byłem świadkiem sytuacji jaka może spotkać każdego z nas, zwróćcie uwagę na reakcję policji po prawej stronie, całe zajście od 1:35 na filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=UPEpmeqSdjs&list=UUJLMQjmfOSYwW2O8gh_tcHg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...