Skocz do zawartości

Czyszczenie Obiektywu Nikkor 18-135 Gdzie Najtaniej?


tomolodz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obiektyw Nikkor 18-135mm AFS. Od pewnego czasu na zdjęciach wychodzą jakieś plamki i przebarwienia. Na soczewkach widać zabrudzenia ale od wewnątrz i potrzebuje kogoś obeznanego kto ma głowę na karku i wie jak to wyczyścić. Gdzie u nas można za rozsądną cenę wyszyścić obiektyw? Pytałem się już w 2 firmach i za wyczyszczenie chcą sporo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu rozbierzesz bez problemu. Ale czy złożysz? Mój 18-135 naprawiałem po upadku, rozsypała się przysłona. Facet go naprawił, wszystko cacy... Ale jak robił ostre zdjęcia od pełnej dziury to po naprawie dopiero od f/11. Nie wiem czy od uderzenia się coś poprzestawiało, czy w wyniku rozbiórki. A u mnie był rozbierany tylko segmentami, bez rozkładania soczewek na części. Zasięgnij języka w serwisie Nikona, ile sobie cenią taką usługę i czy są w stanie ja dobrze wykonać. Bo sprzęt maja (powinni mieć) lepszej klasy niż jakiś lokalny magik od aparatów. A może taniej wyjdzie kupić inne szkło niż bawić się w wątpliwe naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Pewnie nie. A sprawdzałeś czy masz brudną matrycę w aparacie? Bo jakiś syfek na szkle byłby niewidoczny na zdjęciu. Porób kilka zdjęć np. nieba w dzień lub sufitu w mieszkaniu (ważne żeby tło było jednolite i jasne). Przymknij przysłonę do f/8, f/11, f/16. jeśli brudy będą coraz wyraźniejsze to znaczy że brud jest na matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak jak pisał Weelkoo, Piotrkowska 85 w podwórku prawa oficyna 1 piętro. Serwis istniejący od kiedy tylko pamiętam, specjaliści w dziedzinie, czyściłem i konserwowałem u nich trochę sprzętu od obiektywów na skrzynkach kończąc. Jeśli jednak potrzebne jakieś elementy to osobiście wysyłałem do serwisu Nikona do Wawy ( np. po upadku z aparatem z 1go piętra i oderwaniu obiektywu od korpusu). Serwis naprawdę godny polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie obiektyw powinien być na tyle hermetyczny żeby nic się do środka nie dostało więc może gwarancja obejmuje takie coś?

niestety tylko obiektywy z najwyższej półki maą pewnego rodzaju uszczelnienia, ten to może nie kit(chodź w canonie jako kit'owy był sprzedawany) 

z drugiej strony nawet najdroższe z uszczelnieniami też łapią pyłki, na szczęście nie ma to tak dużego znaczenia jak brud na matrycy, niestety brudny obiektyw może zanieczyścić matrycę aparatu, a to już boli kieszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio po przeczytaniu że jest na Piotrkowskiej 85 taki serwis, oddalem tam swój obiektyw do naprawy. Nie działała elektronika i był zawilgocony.

Czas 6 dni.

Cena 130 zl.

Jak dla mnie super.

Sklep i serwis motocyklowy -  Łódź Limanowskiego 213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...