Jump to content

Festiwal Księżackie Jadło - 8 Wrzesień Łowicz


Thebestof78
 Share

Recommended Posts

W tym roku, gościem specjalnym imprezy będzie znany kucharz, prezenter telewizyjny, krytyk kulinarny i podróżnik Pascal Brodnicki, który wybierze najlepiej przyrządzoną zupę owocową, przygotowaną przez Koła Gospodyń Wiejskich Ziemi Łowickiej. Sam przygotuje dla uczestników imprezy kilka potraw.

 

Pierwszą konkursową potrawę Księżackiego Jadła 2013 przygotują łowickie restauracje, drugą Koła Gospodyń Wiejskich z terenu ziemi łowickiej. Na Nowym Rynku tradycyjnie rozłożą swoje stoiska wystawcy komercyjni oraz producenci dobrej żywności. 

 

Imprezę uroczyście otworzy o godz. 14.00, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. Po części oficjalnej na scenie zobaczymy pokaz Zumba Dance, który poprowadzi instruktor tańca Joanna Gałka-Walczykiweicz.

 

O godz. 14.25 wystąpi Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska, którzy zabiorą uczestników „jadła” w muzyczny świat niezapomnianych znanych szlagierów takich jak Bal na Gnojnej, Czarna Mańka, Tango andrusowskie oraz U cioci na imieninach.

 

Piosenki te, wydobyte zostały z zakamarków zakurzonych archiwów, stały się bezcennym świadectwem tradycji kulturalnych przedmieść. Po występie kapeli ponownie zagości Zumba. 

 

O godz. 16.00 zobaczymy pokaz kulinarny Pascala Brodnickiego, a po nim o godz. 17.00 rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego, które będzie połączone z wręczeniem nagród za najlepszą potrawę Księżackiego Jadła 2013.

 

Dobrą zabawę podczas tego typu imprez zapewnia jak zawsze kabaret. Tym razem, będzie to LIMO, znana grupa kabaretowa z Gdańska, założona w 1999 roku z inicjatywy Abelarda Gizy i Marcina Kulwikowskiego. Początek występu kabaretu o godz. 17.30. 

 

Gwiazdami wieczoru Księżackiego Jadła 2013, będą: znany polski piosenkarz, kompozytor i muzyk instrumentalista (skrzypce, trąbka) Zbigniew Wodecki oraz polska piosenkarka Sylwia Grzeszczak.

Podobnie jak w latach minionych, podczas imprezy prowadzone będą warsztaty ludowe. Wszyscy, którzy będą chcieli nauczyć się łowickiego rękodzieła: wycinać łowickie wycinanki, zrobić kwiaty z bibuły czy tez wyhaftować łowicka różę na aksamicie, będą mieli taką możliwość. Warsztaty prowadzone będą jak zawsze bezpłatnie. 

 

Podczas tegorocznej imprezy osoby przyjezdne i mieszkańcy otrzymają okolicznościowe dyplomy Gościa Łowickiego, a także pamiątkową monetę, która będzie wybijana na miejscu, podczas trwania imprezy

 

 

 

http://www.skierniewickie.pl/wiadomosci/kultura/Festiwal_Dobrej_Zywnosci_Ksiezackie_Jadlo_juz_8_wrzesnia,5684.html

Link to comment
Share on other sites

Warto chyba być, byłem bodajże 2 lata temu, smak wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem który był serwowany na stoiskach, niezapomniany  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

w tym roku było super :smile:

 

fajny program, dużo stoisk z tym prawdziwym regionalnym jedzeniem i piciem ;) przygotowanym przez lokalne KGW, ogólnie imprezę polecam :smile:

Link to comment
Share on other sites

Generalnie gmina Dmosin, ale koło z Woli C. ;) One miały chyba z mięsem i kapustą :smile:

 

 

oooooooooooooooooooooooooooOOOOOOOOO to już wiemy kto zaopatruje następną imprezę forumową w alkohol :P

Link to comment
Share on other sites

oooooooooooooooooooooooooooOOOOOOOOO to już wiemy kto zaopatruje następną imprezę forumową w alkohol :P

Co? Jaki alkohol? :biggrin: Ja nie wiem o co Ci chodzi :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

bądź patriotą :P

promuj produkt lokalny :biggrin:

 

Problem w tym, iż w tym towarze nie gustuję i nie mam pojęcia gdzie jest dobry, a gdzie zły i w ogóle gdzie :biggrin: Wiem, trudno uwierzyć, ale takie są fakty ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...