Skocz do zawartości

Festiwal Księżackie Jadło - 8 Wrzesień Łowicz


Thebestof78

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku, gościem specjalnym imprezy będzie znany kucharz, prezenter telewizyjny, krytyk kulinarny i podróżnik Pascal Brodnicki, który wybierze najlepiej przyrządzoną zupę owocową, przygotowaną przez Koła Gospodyń Wiejskich Ziemi Łowickiej. Sam przygotuje dla uczestników imprezy kilka potraw.

 

Pierwszą konkursową potrawę Księżackiego Jadła 2013 przygotują łowickie restauracje, drugą Koła Gospodyń Wiejskich z terenu ziemi łowickiej. Na Nowym Rynku tradycyjnie rozłożą swoje stoiska wystawcy komercyjni oraz producenci dobrej żywności. 

 

Imprezę uroczyście otworzy o godz. 14.00, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. Po części oficjalnej na scenie zobaczymy pokaz Zumba Dance, który poprowadzi instruktor tańca Joanna Gałka-Walczykiweicz.

 

O godz. 14.25 wystąpi Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska, którzy zabiorą uczestników „jadła” w muzyczny świat niezapomnianych znanych szlagierów takich jak Bal na Gnojnej, Czarna Mańka, Tango andrusowskie oraz U cioci na imieninach.

 

Piosenki te, wydobyte zostały z zakamarków zakurzonych archiwów, stały się bezcennym świadectwem tradycji kulturalnych przedmieść. Po występie kapeli ponownie zagości Zumba. 

 

O godz. 16.00 zobaczymy pokaz kulinarny Pascala Brodnickiego, a po nim o godz. 17.00 rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego, które będzie połączone z wręczeniem nagród za najlepszą potrawę Księżackiego Jadła 2013.

 

Dobrą zabawę podczas tego typu imprez zapewnia jak zawsze kabaret. Tym razem, będzie to LIMO, znana grupa kabaretowa z Gdańska, założona w 1999 roku z inicjatywy Abelarda Gizy i Marcina Kulwikowskiego. Początek występu kabaretu o godz. 17.30. 

 

Gwiazdami wieczoru Księżackiego Jadła 2013, będą: znany polski piosenkarz, kompozytor i muzyk instrumentalista (skrzypce, trąbka) Zbigniew Wodecki oraz polska piosenkarka Sylwia Grzeszczak.

Podobnie jak w latach minionych, podczas imprezy prowadzone będą warsztaty ludowe. Wszyscy, którzy będą chcieli nauczyć się łowickiego rękodzieła: wycinać łowickie wycinanki, zrobić kwiaty z bibuły czy tez wyhaftować łowicka różę na aksamicie, będą mieli taką możliwość. Warsztaty prowadzone będą jak zawsze bezpłatnie. 

 

Podczas tegorocznej imprezy osoby przyjezdne i mieszkańcy otrzymają okolicznościowe dyplomy Gościa Łowickiego, a także pamiątkową monetę, która będzie wybijana na miejscu, podczas trwania imprezy

 

 

 

http://www.skierniewickie.pl/wiadomosci/kultura/Festiwal_Dobrej_Zywnosci_Ksiezackie_Jadlo_juz_8_wrzesnia,5684.html

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto chyba być, byłem bodajże 2 lata temu, smak wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem który był serwowany na stoiskach, niezapomniany  ;)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w tym roku było super :smile:

 

fajny program, dużo stoisk z tym prawdziwym regionalnym jedzeniem i piciem ;) przygotowanym przez lokalne KGW, ogólnie imprezę polecam :smile:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka gmina? Bo jakieś ruskie jadłam :smile:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gmina Dmosin, ale koło z Woli C. ;) One miały chyba z mięsem i kapustą :smile:

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gmina Dmosin, ale koło z Woli C. ;) One miały chyba z mięsem i kapustą :smile:

 

 

oooooooooooooooooooooooooooOOOOOOOOO to już wiemy kto zaopatruje następną imprezę forumową w alkohol :P

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooooooooooooooooooooOOOOOOOOO to już wiemy kto zaopatruje następną imprezę forumową w alkohol :P

Co? Jaki alkohol? :biggrin: Ja nie wiem o co Ci chodzi :biggrin:

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź patriotą :P

promuj produkt lokalny :biggrin:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź patriotą :P

promuj produkt lokalny :biggrin:

 

Problem w tym, iż w tym towarze nie gustuję i nie mam pojęcia gdzie jest dobry, a gdzie zły i w ogóle gdzie :biggrin: Wiem, trudno uwierzyć, ale takie są fakty ;)

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...