Jump to content

Przeciwdeszczówka Scott'a

Mr.B
 Share

Recommended Posts

Chciałem kupić przeciwdeszczówkę - kombinezon.
Sprzedawca namawiał mnie na komplet (kurtka + spodnie) marki Scott.

http://www.scott-sports.com/us/en/produ ... 049924FDFA
http://www.scott-sports.com/us/en/produ ... p-black-s/

Twierdził, że to membrana i w przeciwieństwie do klasycznych kombinezonów nie paruje wewnątrz.
Dla mnie argument - ostatnio miałem "przyjemność" przejechać 600km w deszczu, w ortalionowej przeciwdeszczówce.
Po jej zdjęciu skórzany kombinezon był mokry, jakbym jechał bez "kondoma".

Nie wygląda to na typowy sprzęt na moto, ale podobno świetnie się przyjęło i sporo osób zakupiło.
Podobno...

Ktoś używał? Jakieś recenzje, opinie?

Jak byłem w motopublice to też mnie do tego zestawu namawiali. Sam jestem zainteresowany ale interesuje mnie jego użyteczność sprawdzona przez kogoś w boju ;) Również czekam na jakieś info.

• 9 months later...

Mam kurtke p-deszczowa Scotta z membrana tri-phase kupiona w motopublice. Mam ja od roku, korzystalem latem i jesiania, w tym jedna traza Hel-Ldz w deszczu i dala swietnie rade. W porownianiu z kondonami z ortalionu, ktoe mialem do tej pory roznica jest znaczaca. Scott oczywisci tez lekko paruje od srodna ale nie jest to to co w ortalionie, ktory nie przepeuszcza zarowno wody jak i potu i po nawet krotkiej jezdzie w cieply deszczowy dzien, jestesmy niemilo "zapoceni" od srodka...

Produkt Scotta weglog mnie jest b.dobrym pomyslem na zabzpieczenie p-deszczowe na blizsze i dalsze wypady , tak wiec czekam na moj rozmiar i kupuje rowniez spodnie Scotta.

Kurtka, o ktorej mowa:

kurtka-przeciwdeszczowa-scott-cross-quad

Kolejny test, ostani piatek Łdz-Kłodzko cala droga w deszczu, Scott dal rade...gora sucha!

• 3 months later...

Ja właśnie wycieram kolana w Alpach. Pierwszy przystanek mieliśmy w Weissensee w Austrii. To 1002km od Łodzi. Z czego 500km w ulewie. Nic nie przemokło. A ponieważ to membrana, to i kombinezon pod spodem nie zawilgotniał.

Polecam. Warto wydać te kasę.

Pozdrowienia z Canazei :smile: