Skocz do zawartości

Lagi Do Prostowania


GSXR Custom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje informacji gdzie mogę wyprostować delikatnie pokrzywione lagi. Pacjent to Fazer 08 z 2012roku i koszt zakupu nowych jest bardzo duży więc potrzebuje kogoś kto mi to zrobi .Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy to opłacalne poszukaj na allegro używek. podczas prostowania czy tez odkształcenia się mogła popękać warstwa zewnetrzna i ogolnie może być kicha z uszczelnieniem tego w zawisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku mechanik mi nie chciał złożyć widelca jak zobaczył że laga prostowana.

Nie wiem w jakim była stanie przed prostowaniem. Moto świeżo kupione.

Sprawdzaliśmy poziomicą i była jak nowa. Ale to.. jakby nazwać załamanie.. widoczne w miejscu wcześniejszego zgięcia wyglądało niepewnie.

Nastąpiła chwila namysłu... drogi jakie mamy każdy widzi.. dziury piękne.. sypnę w którąś i laga pęknie w nadwyrężonym miejscu.

Nowa kosztuje 400 zl. prostowanie ze 100?.... nie chcę umrzeć za 3 stówy.

 

Aha.. gość wpuścił lagi o 5-10mm w półkę żeby nie było widać ... dobrze że się zdziwiłem po wizycie w serwisie.... zamiast w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

wszystko zależy od tego jak wygięte i jak wygląda punkt przełamania. Teoretycznie, jeśli jest dostatecznie plastyczny materiał, to da się wyprostować wszystko, ale powłoka rury nośnej może już taka plastyczna nie być. Z punktu widzenia krystalografii przeciągnięcia struktury metalu nie da się cofnąć - chyba, że w piecu hutniczym. Da się prostować osiowo, ale z punktem przełamania nie da się zrobić nic. I tak, blacharz nakłada na błotnik szpachlę, a moto-rzeźnik ustawia lagę w półkach tak, żeby nie było widać. Z reguły prostowane lagi lubią zjadać uszczelniacze, lubią popuszczać olej, a i lubią też wygiąć się ponownie w tym samym miejscu (zrób test - weź puszkę po piwsku, pognieć ładnie w rączkach i zapamiętaj jaki stawiała opór przy gnieceniu - następnie wyprostuj, ale dokładnie, ładnie wyprostuj... już? to teraz zgnieć ją w rączkach jeszcze raz - zauważyłeś różnicę w sztywności materiału? :P Nie wspominam nawet o gładzi powierzchni roboczej lagi - uszczelniacz prawdę Ci powie :smile:  Generalnie jest tak, że lagi do jeżdżenia prostuje się w Mozambiku, w Górnej Wolcie, w Gwineii Bissau i w Polsce. Francuzi, zniemczone Turasy czy inne brudasy prostują lagi w moto na handel do Polandii, bo wiedzą, że i tak ktoś "gupi" to kupi, jak nie dla siebie to na handel. I tak powstaje mit o świetności prostowania lag, struktura makowca i Góry Świętokrzyskie.

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lagi do jeżdżenia prostuje się w Mozambiku, w Górnej Wolcie, w Gwineii Bissau i w Polsce"

 

i to jest odpowiedź na pytanie kolegi z początku postu ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...