Skocz do zawartości

Lewoskręt Na Skrzyżowaniu


koperta4512

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wczoraj mnie dopadł ten nieszczęsny mechanizm w Konstantynowie (skrzyżowanie łódzkiej ze zgierską). Czekałem chyba z czy minuty licząc, że jakieś auto ulituje się nade mną i skręci w lewo :eyebrow: . W rezultacie by nie przejeżdżać na czerwonym, postanowiłem pojechać prosto przez skrzyżowanie, następnie dokonać manewru zawracania, a po nim skrętu w prawo (w sumie osiągnąłem to samo ale na legalu :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,16468418,195_kamer_bedzie_sledzic_samochody_jezdzace_po_Lodzi.html#LokLodzTxt ciekawe ciekawe ... czyżby przez tę pętle to na wszystkich skrzyżowaniach bedziemy musieli na czerwonym śmigać .... ?

Edytowane przez rooland (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest napisane o nowych planowanych kamerach. 

Doświadczenie podpowiada, że nie wydaje się takiej kasy bez nadziei na zyski. Taki system kamer będzie umożliwiał udokumentowanie przemieszczania się pojazdu między punktami obserwacyjnymi (skrzyżowaniami) więc technicznie znając czas i odległości między nimi będzie można wyznaczyć prędkość przemieszczania się pojazdu, a jeszcze przejazdy na czerwonym, złe parkowanie, nie ustąpienie pierwszeństwa (dobry programista da radę). Wystarczy odpowiedni przepis i dobre oprogramowanie i kasa płynie do koryta urzędu jak Wisła :biggrin: . Od dawna przygotowują się to odcinkowego pomiaru prędkości nie tylko w Łodzi. Więc nawet na motocyklach nie będzie można przejechać normalnie.

 

Pomijam już teorie spiskowe ale faktycznie zbliżamy się do Orwell'owskiej wizji. Idźmy z postępem ok niech będą kamery pytanie tylko czy będziemy wstanie wpływać na sposób ich wykorzystania. Załóżmy że ktoś komuś przeszkadza tam na stołkach wklepuje w taki program komputerowy nr rej pojazdu i po miesiącu wie o nim więcej niż powinien. A jeśli ten dyspozytor systemu dostanie kopertę od jakiegoś gangusa i przekaże mu odpowiednie informacje porwanie,napad, kradzież staje się łatwiejsza. Ten system powinien być co najmniej tak obwarowany jak baza ewidencji pojazdów jak nie bardziej.  

 

A co do samych pętli to już trochę nad tym pracowaliśmy :

http://motocykle-lodz.pl/topic/6466-testowanie-pętli-indukcyjnych/?p=143550

i nasz forumowy filmik też jest na youtube (nawet fajniejszy bo z jajem :biggrin: ):

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...