Skocz do zawartości

Oklejanie Motocykla Folią


carusek

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam kotleta :-). 

Czym okleić/pomalować wydech na ciemny kolor (czarny/carbon) ? Czy to jest opłacalne i realne do zrobienia ?

Dlaczego ?

Jak oglądam ogłoszenia to często są motocykle fajne czarnulki i tuningowany wydech np. Akrapovic srebrzący się jak psu jajca  :blink:

Wydech fajny tylko wygląd trochę szpeci czy dało by się to jakoś przyciemnić ? Pewnie są specjalne farby do wysokich temperatur ale ta blacha jest z reguły jak chrom z  połyskiem i nie wie czy coś się tego będzie trzymać, pomyślałem o oklejaniu ale folia odpada ze względu na temperatury.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wydech jest przelotowy to nie osiąga wysokich temp i jest szansa że dobra folia się utrzyma, jesli chciałbyś malować to farba piecowa (do kominków) zmatowić papierem ściernym, odtłuścić i do dzieła, będzie się trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylacznie piecowka.

 

:smile:)

 

 

[media]https://www.youtube.com/watch?v=HMHL5glgyFs[/media]

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź - czyli jest szansa.

 

Zasadniczo jeśli naklejki firmowe producentów się trzymają to inna odpowiednia naklejana folia też powinna ale zawsze zostaje malowanie jak Kosmaty napisał.

 

Tomahouk - Jakieś namiary na rodzaj tej foli albo namiary gdzie kupić, gość w Zgierzu będzie miał (zadzwonię tam później)?   

 

Bulba - takiego piekarnika to nie będzie  :biggrin: "Grill z FŁM" 

 

Jak już będę miał coś konkretnego i trafi się taka błyszcząca armatura to zmierzę temperaturę i wtedy będę kombinował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Plastdip się nie sprawdził i wiele firm od tego odchodzi gdyż mają ciągle reklamacje , po prostu nie wytrzymuje i odłazi

Odszkodowania powypadkowe z polisy OC sprawcy za różne zdarzenia z ostatnich 19 lat , bezpłatna analiza sprawy , wypłacam zaliczki do 20 tys. zł na osobę po podpisaniu umowy , pokrywam wszelkie koszty sądowe , daję pisemną gwarancję wygranej sprawy sądowej.

Artur Jastrzębski
Dyrektor Generalny woj. Łódzkie
Europejskie Centrum Odszkodowań S. A.
606-342-812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, planuję okleić motocykl i tu mam kilka pytań do osób które się w to już bawiły. Czy taka folia spełnia swoje zadanie czy jest to bardziej zabawa na krótki okres czasu ?  Czy warto spróbować okleić moto samemu, na filmach instruktażowych nie wygląda to zbyt skomplikowanie  :decayed: i ostateczne pytanie czy kojarzy ktoś sklep w Łodzi gdzie ową folię zakupię ? Mam wolny weekend i trochę czasu a na przesyłkę z allegro nie che mi się czekać. Pozdrawiam :riding:  

MZ ETZ 150 > Yamaha FZS600 Fazer > Honda CBR 900RR SC33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że 2 motongi oklejalem i chyba już nie chce. Zabawy jest w cholerne. Sam nie dasz rady 2 lub 3 osoby. Średnio na owiewke na początku musisz liczyć 2-3 godziny. Ja folie kupowałem u gościa w Zgierzu, na allegro go znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwiłeś mnie, będę obklejał Fazera '02 więc to tylko 4 elementy ogon, bak , czasza, błotnik. Mam dodatkowy ogon na nim poćwiczę zobaczymy jak to wyjdzie  :smile: Najbardziej obawiam się obklejania czaszy ze względu skomplikowanego kształtu. Pożyjemy zobaczymy  :decayed: Folie zamówiłem już na allegro, byłem na Płockiej w Łodzi ale na składzie mają mały wybór a na zamówienie rolka na samochód ... Ok w tym tygodniu może coś zdziałam to wrzucę jakieś foty jak poszło  :cheers:

MZ ETZ 150 > Yamaha FZS600 Fazer > Honda CBR 900RR SC33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasza i bak najbardziej przejebane elementy :smile: zaopatrz się w rakle, przydaje się, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zaopatrz się w rakle, przydaje się, powodzenia

 

No i w opalarkę. Przydaje się przy oklejaniu dziwnych kształtów :blink: Jeśli chodzi o folię, zobacz jeszcze w Akcesie na Maratońskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzeje kotleta bo ostatni wpis to 2015r.  :)  Chcę okleić tylny błotnik na czarno bo kupiłem taki żółty, a malować nie chcę, czy pojawiły się jakieś nowe firmy lub znawcy tematu w Łódzkim.  Kogoś polecicie a może znacie ceny ? LWG

błotnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Line ul. Kaczeńcowa 10 w Łodzi
Dzwoń do Adama to ogranie Ci to bez problemu. 
Co do ceny to wszystko zależy w jakim stanie lakierniczym jest ten błotnik i na jaką folię się zdecydujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...