Skocz do zawartości

Tor Radom


KrzysztoFu

Rekomendowane odpowiedzi

Super! Ekipa się powiększa :riding: 

Przygotujcie się mentalnie i fizycznie. Od deski do deski ze zrozumieniem przeczytać "Przyśpieszenie II" oraz obejrzeć film :biggrin:

A potem cieszyć się jazdą!

 

Chętnie pożycze film gdyby ktoś chciał...

 

Nawiasem mowiąc świetna produkcja, myśle że z teorii nic wiecej nie potrzeba!

 

i Tak jak wspomniał Krzysiek najlepiej obejzec tyle razy az bedzie sie znało wszystkie dialogi i sceny na pamięć :smile:

Edytowane przez masiek (wyświetl historię edycji)

..................SEX, DRUGS, AND DRUM 'N' BASS.....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pożycze film gdyby ktoś chciał...

 

Nawiasem mowiąc świetna produkcja, myśle że z teorii nic wiecej nie potrzeba!

 

i Tak jak wspomniał Krzysiek najlepiej obejzec tyle razy az bedzie sie znało wszystkie dialogi i sceny na pamięć :smile:

Ja poproszę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy jakieś wstępne proste reguły ktoś wyłoży przed wjazdem, minimum przydały by się podstawy poruszania po torze bezpiecznie.

Myślę że w razie czego warto by zapoznać się wcześniej z jakimiś podstawami samego poruszania się po torze, chociażby tego żeby nie lampić się w lusterka i NIE próbować ustępować drogi jadącym szybciej, to jadący z tyłu jest odpowiedzialny za wyprzedzanie i on dokonuje decyzji kiedy jest bezpieczna okazja do wyprzedzania, jeśli zaczniemy mu z grzeczności ustępować i kombinować to nie będzie wiedział o co kaman, NIE zatrzymujemy się na torze żeby komuś tam pomóc od tego są służby (przy najmniej być powinny, a nie wiem jak jest w Radomiu), NIE patrzymy się się na kogoś kto wylatuje z toru na pobocze, jeśli będziecie patrzeć to więcej niż pewne że wylecicie z toru za tą osobą w podobny sposób, trzeba by poszukać o tym w necie, jakiś profesjonalnych porad:

poszukajcie w treści na stronie, pkt. Zasady zachowania podczas jazdy po torze

http://www.motobracia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=505:motobracia-racetrack-training-session-22013&catid=94:technika-jazdy-motocyklem&Itemid=121

 

http://www.motocykl-online.pl/artykuly/Zasady_zachowania_na_torze

 

i pewnie wiele innych stron.

Jeśli bym pojechał to raczej podzielę się tym czego ja się dowiedziałem do tej pory od innych, przy czym żaden ze mnie super doświadczony torowiec :sad2:

Co do ustawienia zawieszeń nie ma co demonizować, na obecnych da się jeździć, no chyba że ktoś jedzie typowo żeby zejść na kolanko albo łokieć :smile:

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tam jakiś wstęp teoretyczny, instruktor itp.? Czy po prostu wpadamy i każdy jeździ jak chce?

Nie ma żadnego instruktora. Jedziemy sami i tak będziemy korzystać z tego obiektu. Mam nadzieje ze w godzinach porannych nie bedzie zbyt wielu chętnych co przełoży się na większy luz na torze.

 

O rety, to ja się chyba nie nadaję, bo z tego wszystkiego to mam kombi, a reszta....:/

Ola nic nie panikuj! Oponki są ok? hamulce dają rade? jesli tak to śmiało możesz jechać. Jedziemy wszyscy razem, razem wracamy i w zamiarze mamy dobrą bezstresową zabawę. Każdy z nas pewną wiedzę już posiada i celem naszych wizyt na zamkniętym obiekcie jest wypracowaniu nawyków, które na pewno przydadzą się w codziennym ruchu ulicznym.

Suchy, ja się nie boję :smile: wręcz przeciwnie aż mnie korci żeby jechać. Coś tam próbowałam się skłądac w zeszłym sezonie podczas wypadu do Kleszczowa, ale sama bez pomocy to bardziej na czuja jechałam no i przelotowa w zakrętach większa koło 100. Jeżlei moje moto się nada i pomożecie z ustawieniami to pojade choćbym miała skisnąć :biggrin:

Ola na razie skupimy się na absolutnych podstawach z techniki jazdy aby dobrze nam weszły w nawyk. Tempo przez pierwsze wizyty na torze w Radomiu nie bedzie duze wiec ustawieniami się nie przejmuj. Podałem to jako przykład że było by dobrze aby coś takiego zrobić ale weź to na chłodno i niech nie spędza Ci ten maly szczegół snu z powiek, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma żadnego instruktora. Jedziemy sami i tak będziemy korzystać z tego obiektu. Mam nadzieje ze w godzinach porannych nie bedzie zbyt wielu chętnych co przełoży się na większy luz na torze.

 

No to jak na pierwszy raz to nie mam się co pchać.

 

 

 

Tempo przez pierwsze wizyty na torze w Radomiu nie bedzie duze wiec ustawieniami się nie przejmuj.

 

Tempo na tym torze nigdy nie będzie duże, bo to tor przystosowany do jazdy na kartingach. Więc nie szybki, ale techniczny.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak na pierwszy raz to nie mam się co pchać.

 

 

 

 

Tempo na tym torze nigdy nie będzie duże, bo to tor przystosowany do jazdy na kartingach. Więc nie szybki, ale techniczny.

I właśnie tą technikę będziemy dopracowywać w najlepszych możliwych warunkach. Myślę że warto pojechać wiec spokojnie możesz się pchać :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I właśnie tą technikę będziemy dopracowywać w najlepszych możliwych warunkach. Myślę że warto pojechać wiec spokojnie możesz się pchać

 

Jak się uczyć to od profesjonalistów :smile: Najpierw z instruktorem, bo to moim zdaniem są najlepsze możliwe warunki :smile:

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja może bym się pisał, przynajmniej żeby popatrzeć dopiero zaczynam przygodę z moto i niechciał bym przeszkadzać.

Jak jedziecie to jaka jest średnia prędkość z Łodzi do Radonia- żebym nadążył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie pisał z kumplem, jesteśmy w stanie zorganizaowac sobie wolne w tygodniu wiec termin pasuje jakikolwiek właściwie. Tym bardziej ze w Radomiu obowiązuje jakaś normalna cena :smile: 

 

@pShreku - chyba ktoś tu nie był w powitalni :smile: znasz takiego gościa ? :smile: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym był chętny ale raczej druga połowa lipca:) 

 

 

 

 

 

Jak jedziecie to jaka jest średnia prędkość z Łodzi do Radonia- żebym nadążył

 

no właśnie? 

 

I mam jeszcze kilka pytań:

1.czy tam ktoś będzie mi oglądał moto przed wjazdem na tor czy nie? Bo moja tylna opona jest juz słaba na środku ale na torze środek nie jest aż tak potrzebny  :P

2. czy jest możliwość wynajęcia jakiejś zamykanej szafki czy schowka na plecak, bo wiadomo że pare rzeczy trzeba zabrać a jeździć z plecakiem to licha sprawa.

Edytowane przez MACIEKgsxr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Siema,
Z racji tego, że jest niedziela i zapowiadałem że będę informował o planowym wyjeździe do Radomia.

Zapraszam wszystkich chętnych na pojeżdżawki na torze w Radomiu,
Wyruszam w środę z samego rana.

Mapka dojazdu.
http://goo.gl/maps/dzi0N

Miejsce spotkania to zajezdnia autobusowa na Dellu. Bedę tam o godzinie 5:40. Czekam max do 6.
W tą środę powinno być w miarę ciepło ale jeśli macie informacje o jakiś opadach to piszcie. 
Im nas będzie wiecej tym fajniej wiec wszyscy są mile wiadziani. Myślę że prędkość przelotowa nie bedzie większa niż 120. Mamy na podroż troche ponad 2h wiec nie ma co pędzić. Na torze sobie polatamy. Przypominam 8:45 - 12:45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, dzisiaj dopiero okazało się, że mogę mieć wolne, ale trochę martwię się o swoje opony - "dość" leciwe są. Może jest jakiś moto-wulkanizator 24h w okolicach Łodzi? :decayed:

A jak nie, to przemyślę wycieczkę i trzaskanie jakichś zdjęć. :smile:

EDIT: niestety, tym razem odpuszczam. Zrobię porządek z oponami i ze sprzęgłem i wtedy się z Wami zabiorę. Udanego latania. :smile:

Edytowane przez bercikoski (wyświetl historię edycji)

flm_1375891738__88x31.gif

 

You'll never ska alone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jakie wrażenia będą mieli panowie po powrocie 

 

ja myślę, że do przyszłej środy ogarnę fazera i też już pojadę :smile:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko taki, że jak się nie ma bladego pojęcia jak jeździć to sam wypad znów jest tylko frajdą.

Jedynie Krzysiek pomoże służąc dobrą radą.

 

Ja tam pierw potrenuje pod bacznym okiem instruktorów (tych sprawdzonych) a później będę se latał po torach ;)

 

 

 

ogarnę fazera

Łoooo matko. Czas się chować w puszkach :P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to se polatalim!
Podczas dzisiejszego wyjazdu towarzyszył mi Artur na bajecznie wypieszczonej FZ1. Trasa do Radomia zajęła nam około 1,5h. O 6 rano panowały pustki wiec tempo udało nam się utrzymać. Lecieliśmy przez Tomaszów, Spała itd.

Sam pobyt na torze z mojej strony uważam za bardzo udany i dający mi wiele informacji o tym że jeszcze mase pracy przede mną.  Koordynacja, koordynacja połączona z tempem jazdy jest mocno do dopracowania.
Sam tor na prawdę daje sporo frajdy ze względu na szereg pułapek technicznych. Szybka zmiana kierunku, utrzymanie toru jazdy, dohamowanie do zakrętu i nie wielka ale warta uwagi zmiana poziomów.  Prędkość na torze niby nie wielka ale połączona z dość wąskim torem i ciasnymi zakrętami mocno działała na głowę.
Na porannej sesji mieliśmy okazję pooglądać paru gości co na prawdę ogarniali jazdę. To jakie tempo utrzymywali i płynność pokonywania zakrętów była godna podziwu. Dla przykładu dodam że tam gdzie kończyłem hamować w zakręcie to Ci goście już mieli odkręconą manetę i pełnym ogniem pokonywali winkle. :blink: Kozacko to wyglądało i dało sporo do myślenia...
Ze dwie osoby zaliczyły niegroźne szlify ...szybko się otrzepali i dalej ogień!
Na miejscu były sympatyczne Panie które zrobiły masę zdjęć wiec jak tylko wrzucą je do netu to niezwłocznie się pochwalimy.
Słoneczko pięknie dzisiaj grzało i dało trochę w kość. 4h latania w kółko też swoje robi pomimo licznych przerw.
Nie wiem czy coś pominąłem ale troche zmęczony jestem bo cały dzień pełen wrażeń mnie lekko wykończył. Na pewno na tym jednym wypadzie nie poprzestaje i jak tylko bede się wybierał znowu to dam znać.
Może niech Artur coś napisze od siebie to da Wam jakiś ogląd jak odbiera to osoba która na takim obiekcie była pierwszy raz.

 

Pozdro


Problem tylko taki, że jak się nie ma bladego pojęcia jak jeździć to sam wypad znów jest tylko frajdą.

Jedynie Krzysiek pomoże służąc dobrą radą.

 

Zawsze chętnie pomogę jeśli tylko będę potrafił.

Edytowane przez Aidekk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był może "Gość" w kombiku arlen ness'a zielonym na 636 zielonej (przygotowanej na tor)?? :P Jeśli tak to faktycznie ta grupa wymiata :smile: Tor jest techniczny i fajny do nauki :smile: Mam nadzieję, że w tym sezonie tam polecę z Wami :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był Kwasi bodajże czy jakoś tak :smile: ogólnie wypad był za***isty tylko my lataliśmy od 12:45 może ktoś kojarzy : czarno niebieska R6 , zx10r , 636 bez plastików , zxr400 , drz400 oraz moja biała 600rr :biggrin: niestety tylko ja moto zgruzowałem ale w sobote może je naprawie :smile:

szkoda ze nie zajrzałem tutaj wczesniej byśmy się zgadali ;/

tylko my wszyscy na przyczepkach.


z drugiej strony orientuje się ktoś czy jest możliwość wypożyczenia Moto torowego. jeżeli nie na tym torze to może na jakimś innym?

tak jest możliwość w california superbike school ale cenowo nawet sie nie interesowałem bo bym zawału dostał pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawsze chętnie pomogę jeśli tylko będę potrafił.

W to nie wątpie ;).

Podpowiedziałeś gdzie mam jechać się uczyć i tak zrobię. Później mogę się wybrać z wami na tor by szlifować umiejętności  (i nie tylko ).  :smile:

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...