Skocz do zawartości

Rękawice Metro Groove


KrzysiekP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem posiadaczem rękawic metro groove, takie jak tutaj:

http://www.motogen.pl/gfx/motogen2/_thumbs/pl/motogentesty/146/427/1/rekawice-metro-groove-03.jpg

Myślę, że są w miare popularne ze względu na ich cenę (ok. 130zł). Problem lub też nie polega na tym, że są całkowicie praktycznie ze skóry, a chyba wszyscy widzieli jaka wczoraj była ulewa ok. 21 i po 21. Akurat wtedy miałem okazję wracać z sokolnik, więc jechałem w największy deszcz, rękawice doszczętnie mokre, pytanie może ktoś już coś takiego miał - coś z tych rękawic jeszcze będzie? Podsuszyłem je suszarką i wiszą na dworze, lecz skóra z tego co mi wiadomo jak się jak aż tak zamoczy to można praktycznie wyrzucić? (Byłem tak mokry jakbym dosłownie wyszedł z basenu). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widzę to mam ten sam model rękawic

 

nie wiem czemu chcesz je wyrzucić? to skóra a nie cukier :smile:

 

coś ci się z nimi stało oprócz tego że przemokły? moje nie jeden deszcz widziały a jedyne co z nimi robiłem to wrzucałem na grzejnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci skórzany ciuch zmoknie to nic mu nie będzie, tylko daj mu spokojnie wyschnąc w temperaturze pokojowej.

 

Skórki nie kładziemy na kaloryferze, słońcu i nie suszymy np. szuszarką :decayed: , bo może popękać.

 

Jak już tak bardzo chcesz im pomóc w szybszym wyschnięciu to napakuj do środka gazety, papieru toaletowego (czystego ;) ) - czegokolwiek co wciąga wilgoć i po paru minoutach wyciągnij.

 

Wiele to nie pomoze, ale będziesz miał spokojne sumienie, bo zrobiłeś co mogłeś B)

 

150270.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wręcz przeciwnie w żadnym wypadku nie chcę ich wyrzucać. :biggrin: Ja pod wpływem lekkiej dezorientacji poleciałem je suszarką ale jak na razie nic im nie jest. Nie tyle co spotkał je deszcz, a po prostu basen, bo to co wczoraj było :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku jak napisali koledzy wyżej skórzany kombinezon zmoknie Ci i co? :P rozłazi sie czy coś? NIe.Więc rękawiczką nic nie będzie wyschną i będziesz dalej w nich śmigać.A tak swoją drogą to powiem Ci ,że przymierzam się do kupna rękawic i podsunąłeś mi fajne rękawice :P .Hehe.Pozdrowionka i nie martw się o nie :smile: ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się może zatrzymać w suchym miejscu i  poczekać tak jak Panowie wczoraj na A1 przed Toruniem.

Odjechali z pod McDonalds r1 i gixer ale tak doje.... że się pod wiaduktem schowali

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci skórzany ciuch zmoknie to nic mu nie będzie, tylko daj mu spokojnie wyschnąc w temperaturze pokojowej.

Chyba zatęchnąć w temperaturze pokojowej :whistling:

 

A rękawicą nic nie będzie, trzynaście godzin w deszczu jechałem i moje potrzebowały trochę słońca i wiatru by wrócić do poprzedniego stanu, zmokły i wyschły w trasie :smile:

Edytowane przez Pavulon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zatęchnąć w temperaturze pokojowej :whistling:

 

Łooo Panie, nie ucz ojca dzieci robić  :decayed:  Parę lat w życiu przemaszerowałem w skórzanej ramonesce i glanach.... z własnej skóry wiem, że nic nie zatęchnie!  :P

150270.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz to pewnie tak jest :decayed:

 

Ja natomiast powiesiłem rękawice w temperaturze pokojowej i musiałem potem walczyć ze stęchlizną, tak samo było z glanami. Dlatego od tamtej pory pomagam nieco naturze i puszczam ciepły nawiew do suszenia :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to szczęście wracać w niedzielną ulewę 80 km nonstop padało. Kombinezon roboczy przeciwdeszczowy za 39 PLN się sprawdził, natomiast buty i rekawiczki gnój. Buty jeszcze schną rekawiczki na drugi dzień były suche i odziwo dopasowane jak nigdy. Mało tego żadne firmówki zwykłe ze skóry (motocyklowe).
Czasem jak zmokną to wyjdzie im na dobre, byle nie rozchodziły się na szwach. Nie łam się że zmokły będą żyły ;-). Jedyne nad czym się zastanawiam to dokupić przeciwdeszczowe nakładki na rękawice. Roboczych nie polecam strasznie niepewnie się prowadzi, niby pokryte gumą a się ślizgają. Pozdrawiam
A co do zapachu, jak mają dostęp świerzego powietrza nie powinny zalatywać stechlizną.

Edytowane przez boroś (wyświetl historię edycji)

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Samo przemokniecie rękawic to jeszcze nie powód aby się ich pozbywać,znam ten problem bardziej z doświadczenia i spokojnie można je wysuszyć. Tylko wlacz grzejnik na maksa i powinno być w porządku,jeżeli firma dobrze to nie będzie po tym śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...