Skocz do zawartości

R1 99R Nie Odpala


Skawa

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam taki problem że dziś R1 postanowiła mi nie odpalić 

zegary sie włączają ale jak wcisnę starter to wszystko gaśnie coś tam cyka i po wszystkiemu.

 

zastanawiam sie czy to nie jakiś przekaźnik ;/

 

tutaj zwracam sie z prośbą nie posiada ktoś takiego moto i nie chciał by sie przejechać na pabianicką koło statoila ? :biggrin:

 

sprawdziłbym tylko co mi nie działa :biggrin:

 

dzieki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, Mnie wystraszył podobny problem. Przekręcony kluczyk, wszystko zmierzało ku rozruchowi i w chwili wciśnięcia guzika odpowiadającego za odpalenie motocykla: trach! Wszystko gasło. Na początku myślałem nad bezpiecznikiem. Przekręciłem kilka razy stacyjkę i za którymś miałem unormowaną sytuację, czyli test obrotomierza i po ponownej próbie odpalenia wszystko gasło. Powodem całego zajścia nie były bezpieczniki lecz niedokręcona klema z biegunem dodatnim. Głupotka która narobiła sporo szumu. Posprawdzaj, musi odpalić, łaski nie robi! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: akumulator (ale pisałeś, że OK), klemy (tak jak pisze kolega darqvader), ew. główny bezpiecznik albo regulator napięcia. Miałem podobny problem, przy próbie odpalenia pstrykało coś w regulatorze napięcia. Okazało się, że jedna klema była luźno plus zasyfiona i do tego bezpiecznik nie łączył. Sprawdź powyższe, najlepiej namierz gdzie tak pstryka. Jeśli przy aku i bezp. jest wszystko OK to spróbuj przełożyć reg. nap. - kolega zino się zaoferował na ew. przekładki :smile:
Napisz jak postępy :smile: 
Miałem też kiedyś problem ze stacyjką - ale tutaj moto kręciło a nie paliło.

"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem..."

http://bikepics.com/members/bzyq/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powodem całego zajścia nie były bezpieczniki lecz niedokręcona klema z biegunem dodatnim.

 

Popieram :smile: Jakiś czas temu obluzowała mi się klema i były identyczne objawy z gaśnięciem. Później sytuacja się powtórzyła, więc popsikałem WD-40 i problem zniknął. Akumulator swoje lata ma, ale odpala za pierwszym razem ciągle - klemy już dają ciała.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze z klemami wszyscy juz mieli problem ja też go preszedłem :smile:

ale już jestem bliżej niż dalej wczoraj troche go porozbierałem pare zaśniedziałych styków oczyściłem i przedarte kable owinąłem 

tylko mi aku siadło wkońcu widać coś traciło prąd dzisiaj naruchałem prostownik i sie sprawdzi :biggrin:

dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...