Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Jumpy

Mycie I "pieszczenie" :-)

Polecane posty

Jumpy

Jestem początkujący, niedawno kupiłem piękną maszynę i chciałbym, żeby pozostała taka przez długie lata. Jakie macie sposoby, gdzie to robicie, czego używacie do mycia i pielęgnowania maszyny? Szczególnie z dużą ilością chromu.

AndrzejCBR

Mycie możesz zrobić normalnym szamponem samochodowym, ew sa specjalne szampony do motocykli które usuwają smar, do tego pasta do aluminium i szmatka i jedziesz:)

pafcio

mnie poprzedni właściciele chromy do właściwego metalu zmyli spolerowali,. nie ma ich

Massi

wiadro + woda + jakiś szampon i gąbka    a po wszystkim pasta nabłyszczająca. Z myjek ciśnieniowych nie korzystałem nigdy bo się boję żeby go nie zalać.

Micek1968

ja tam po deszczowych pogodach najpierw zmywam karcherem na myjni a potem jak wyschnie flanelka i do połysku :smile: Można myć na myjni tylko trzeba uważać żeby nie lać po elektryce ... Jak trochę wody poleci nic się nie stanie, w końcu w deszczu też przecież motocykle działają :smile:

Massi

w końcu w deszczu też przecież motocykle działają :smile:

ale myjka daje ciśnienie i woda może się przedostać przez "szczelne" połączenia a deszcze raczej nie wali takim ciśnieniem  :smile:

rescuer

A ja właśnie kombinuie czym wyczyścić owiewkę ze smaru. Troszke za duż prysnąłem na łańcuch przed ostatnią jazdą i zapaskudziłem pług. Wskakuje w google i szukam preparatów.

Toschie

Myjka ciśnieniową można bez problemu umyć motocykla zachowując się zgodnie ze sztuką.

Nie za blisko trzymamy lance, nie bliżej niż 30 cm

W miejscach z uszczelkami nie przytrzymujemy lancy za długo, gdyż wywinie/podwinie  nam uszczelki.

Na olej/smar używam preparatów do zdejmowania smoły z lakieru.

Psotka2013

ja jestem kobietą i delikatnie się obchodze z moim cudeńkiem:)

bartek4026e

Polecam płyn do czyszczenia felg. Czyszczę nim cale moto.Rozpuszcz owady,osad ze smaru itp.nigdy nie uszkodził chromu ani lakieru.

Lans

Najlepiej sie myje myjka cisnieniowa.

Najpierw spryskuje motocykl pianownica, nastepnie myje go lanca rotacyjna. Wycieram do sucha i poleruje woskiem. Oczywiscie uwazam na elektryke.

Felgi myje specjalnym srodkiem do mycia felg, ewentualnie nafta.

Wiadrem z woda nie domyje sie zakamarkow i ciasnych szczelin w ktore dostaje sie brud.

Tomi

Z myjkami ciśnieniowymi trzeba uważać, bo mogą wypłukać smar z kół, z łańcucha itd. Mimo wszystko chyba lepiej metodą z wiaderkiem.

Zyygy

1. Ciśnieniówka

2. szmatka i płyn do szyb w spryskiwaczu

3. potem smarowanie łańcucha

Micek1968

3. potem smarowanie łańcucha

lub pucowanie obudowy kardana :biggrin:

Polecam płyn do czyszczenia felg. Czyszczę nim cale moto.Rozpuszcz owady,osad ze smaru itp.nigdy nie uszkodził chromu ani lakieru.

Jak polecasz jakiś konkretny to podaj nazwę... Kupiłem kiedyś jakiś spraj do felg to pozostawiał nieusuwalne brązowe zacieki na oponach, a czarne smugi na felgach i tak zostały.... Potem kolega mi pożyczył jakiś w czarnej butelce (nie pamiętam nazwy) i wyczyścił na błysk

Edytowano przez Micek1968 (zobacz historię edycji)

neSs

Ja cały motocykl myłem zwykłym płynem, a  chromy - polerka specjalną pastą (żmudna robota..) Pytanie do Was : Macie jakiś sposób na odnowienie sakiew skórzanych?

fred89

Macie jakiś sposób na odnowienie sakiew skórzanych?

Na alledrogo masz farby do skór które ładnie odnawiają każdy rodzaj skóry :smile:

Ja osobiście używam kilku różnych sprayów: do opon, powierzchni lakierowanych, do plastików, do szyb :smile:.

Wszystko fajnie czyści, chroni i nabłyszcza :smile:

Jakby ktoś chciał to za parę groszy mogę opchnąć takie środki :smile: bo mam spory zapas :smile:

Michallica

Jeżdżę motocyklami od 1996r i nigdy nie myłem na myjni, zawsze sie bałem że za mocne ciśnienie, fakt tez że nie musiałem nigdy bo mam działke na której zawsze brałem szlauch, małe cisnienie i miekka gombeczka, potem wosk do lakieru a chrom do chromów. Wyparktykowałem dobry patent:

- smar z łańcucha który leciał na felge czy plastik, doskonale usuwa preperat do nabłyszczania opon BLAG, pieknie usuwał samr i nabłyszczał felge, usuwał też drobinki smoły i innych syfów z drogi :smile:

Wojtek_78

Dziś korzystając z pięknego słońca i chyba dodatniej temperatury po raz pierwszy polerowałem swoją nową zabaweczkę. Efekt całkiem przyjemny. Oczy się cieszą jak się na taki błyszczący sprzęt patrzę...

Fizyk

Wojtek to trzeba było fotkę cyknąć i się podzielić widokiem :biggrin:

LUBIANY

No nie zapominamy o masażu ,najlepszy robią na Sanockiej :hihi: :hihi: :hihi:

Wojtek_78

Kurcze, zapomniałem po co tu wszyscy jesteście - z miłości do motorów. Oczywiście, że zdjęcia zrobiłem i oczywiście, że podzielę się widokiem: http://imageshack.com/a/img829/3924/okp7.jpg

Jumpy

Piękny widok :-)

Dobrze, że już niedługo wiosna...

Karas

Szkoda że te niedługo trwa tyle co wieczność :riding:

krzysiu421

Praktycznie co wyjazd to mycie, szeroka opona ( 240 ) zbiera dużo kurzu i błota, nie dopuszczam do dużych zabrudzeń. Myję na myjniach wodą zdemineralizowaną  następnie wosk i ponownie woda zdemineralizowana ( nie zostawia plam ) po tym lniany ręcznik ( najlepsze stare wojskowe, wtedy było to jeszcze  100% lnu ) zbieram nadmiar wody i na koniec specjalna szmatka do polerowania. Od 25 do 40 min i z uśmiechem na papie jadę przed siebie. PAMIĘTAĆ TRZEBA,  lanca  nie za blisko lakieru czy chromu !!!

Fizyk

Pytam w imieniu kolegi.

Czy znacie kogoś kto odpłatnie wypucował by chromy i części aluminiowe w HD

samodzielnie odkręcając je od motorku a następnie umieszczając na pierwotnym miejscu

w grę wchodzą też felgi

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się