Skocz do zawartości

Mycie I "pieszczenie" :-)


Jumpy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkujący, niedawno kupiłem piękną maszynę i chciałbym, żeby pozostała taka przez długie lata. Jakie macie sposoby, gdzie to robicie, czego używacie do mycia i pielęgnowania maszyny? Szczególnie z dużą ilością chromu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie możesz zrobić normalnym szamponem samochodowym, ew sa specjalne szampony do motocykli które usuwają smar, do tego pasta do aluminium i szmatka i jedziesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie poprzedni właściciele chromy do właściwego metalu zmyli spolerowali,. nie ma ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadro + woda + jakiś szampon i gąbka    a po wszystkim pasta nabłyszczająca. Z myjek ciśnieniowych nie korzystałem nigdy bo się boję żeby go nie zalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam po deszczowych pogodach najpierw zmywam karcherem na myjni a potem jak wyschnie flanelka i do połysku :smile: Można myć na myjni tylko trzeba uważać żeby nie lać po elektryce ... Jak trochę wody poleci nic się nie stanie, w końcu w deszczu też przecież motocykle działają :smile:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w końcu w deszczu też przecież motocykle działają :smile:

ale myjka daje ciśnienie i woda może się przedostać przez "szczelne" połączenia a deszcze raczej nie wali takim ciśnieniem  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie kombinuie czym wyczyścić owiewkę ze smaru. Troszke za duż prysnąłem na łańcuch przed ostatnią jazdą i zapaskudziłem pług. Wskakuje w google i szukam preparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka ciśnieniową można bez problemu umyć motocykla zachowując się zgodnie ze sztuką.

Nie za blisko trzymamy lance, nie bliżej niż 30 cm

W miejscach z uszczelkami nie przytrzymujemy lancy za długo, gdyż wywinie/podwinie  nam uszczelki.

 

Na olej/smar używam preparatów do zdejmowania smoły z lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam płyn do czyszczenia felg. Czyszczę nim cale moto.Rozpuszcz owady,osad ze smaru itp.nigdy nie uszkodził chromu ani lakieru.

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sie myje myjka cisnieniowa.

Najpierw spryskuje motocykl pianownica, nastepnie myje go lanca rotacyjna. Wycieram do sucha i poleruje woskiem. Oczywiscie uwazam na elektryke.

Felgi myje specjalnym srodkiem do mycia felg, ewentualnie nafta.

 

Wiadrem z woda nie domyje sie zakamarkow i ciasnych szczelin w ktore dostaje sie brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myjkami ciśnieniowymi trzeba uważać, bo mogą wypłukać smar z kół, z łańcucha itd. Mimo wszystko chyba lepiej metodą z wiaderkiem.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3. potem smarowanie łańcucha

 

lub pucowanie obudowy kardana :biggrin:

 

Polecam płyn do czyszczenia felg. Czyszczę nim cale moto.Rozpuszcz owady,osad ze smaru itp.nigdy nie uszkodził chromu ani lakieru.

 

Jak polecasz jakiś konkretny to podaj nazwę... Kupiłem kiedyś jakiś spraj do felg to pozostawiał nieusuwalne brązowe zacieki na oponach, a czarne smugi na felgach i tak zostały.... Potem kolega mi pożyczył jakiś w czarnej butelce (nie pamiętam nazwy) i wyczyścił na błysk

Edytowane przez Micek1968 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja cały motocykl myłem zwykłym płynem, a  chromy - polerka specjalną pastą (żmudna robota..) Pytanie do Was : Macie jakiś sposób na odnowienie sakiew skórzanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Macie jakiś sposób na odnowienie sakiew skórzanych?

 

Na alledrogo masz farby do skór które ładnie odnawiają każdy rodzaj skóry :smile:

Ja osobiście używam kilku różnych sprayów: do opon, powierzchni lakierowanych, do plastików, do szyb :smile:.

Wszystko fajnie czyści, chroni i nabłyszcza :smile:

 

Jakby ktoś chciał to za parę groszy mogę opchnąć takie środki :smile: bo mam spory zapas :smile:

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę motocyklami od 1996r i nigdy nie myłem na myjni, zawsze sie bałem że za mocne ciśnienie, fakt tez że nie musiałem nigdy bo mam działke na której zawsze brałem szlauch, małe cisnienie i miekka gombeczka, potem wosk do lakieru a chrom do chromów. Wyparktykowałem dobry patent:

 

- smar z łańcucha który leciał na felge czy plastik, doskonale usuwa preperat do nabłyszczania opon BLAG, pieknie usuwał samr i nabłyszczał felge, usuwał też drobinki smoły i innych syfów z drogi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dziś korzystając z pięknego słońca i chyba dodatniej temperatury po raz pierwszy polerowałem swoją nową zabaweczkę. Efekt całkiem przyjemny. Oczy się cieszą jak się na taki błyszczący sprzęt patrzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zapomniałem po co tu wszyscy jesteście - z miłości do motorów. Oczywiście, że zdjęcia zrobiłem i oczywiście, że podzielę się widokiem: http://imageshack.com/a/img829/3924/okp7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Praktycznie co wyjazd to mycie, szeroka opona ( 240 ) zbiera dużo kurzu i błota, nie dopuszczam do dużych zabrudzeń. Myję na myjniach wodą zdemineralizowaną  następnie wosk i ponownie woda zdemineralizowana ( nie zostawia plam ) po tym lniany ręcznik ( najlepsze stare wojskowe, wtedy było to jeszcze  100% lnu ) zbieram nadmiar wody i na koniec specjalna szmatka do polerowania. Od 25 do 40 min i z uśmiechem na papie jadę przed siebie. PAMIĘTAĆ TRZEBA,  lanca  nie za blisko lakieru czy chromu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytam w imieniu kolegi.

Czy znacie kogoś kto odpłatnie wypucował by chromy i części aluminiowe w HD

samodzielnie odkręcając je od motorku a następnie umieszczając na pierwotnym miejscu

w grę wchodzą też felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...