Skocz do zawartości

Motopozytywni - Bezpłatne Szkolenie, Waarto!


Marsel

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam linka, może ktoś będzie miał ochotę się przyłączyć, mało (jak nie wcale) jest ofert za które nie trzeba sypać monetą, polecam

 

http://www.motopozytywni.pl/

 

przystąpić możemy także My z łódzkiego, nie tylko kujawsko-pomorskie. Rozmawiałem, pytałem, zapisałem się ;) na 22

 

ktoś chętny ? w razie czego da się zorganizować nocleg (u mnie na działce) z piątku na sobotę w odleglości 80km od Bydgoszczy, aby nie wylatywać o 5 nad ranem żeby na 8 być w Bydgoszczy, a po powrocie ognicho z soboty na niedziele i w niedziele odwijamy manete do domu.

Chętnych zapraszam na PW

 

Marsel

 

 

Całościowy program, tak to wygląda, część z moich znajomych jest już na kolejnych etapach :smile:

 

Przedsięwzięcie składa się z 6 etapów:

a) I etap obejmuje 3 szkolenia teoretyczne po 8 godzin dla 150 motocyklistów-cywilów i 18 funkcjonariuszy pełniących służbę na motocyklach:
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym (tylko 150 motocyklistów-cywilów),
- zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego i pierwsza pomoc (tylko 150 motocyklistów-cywilów),
- techniki jazdy motocyklem (motocykliści-cywile i funkcjonariusze),
Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy. Szkolenia odbędą się w salach Polskiego Związku Motorowego/oddział w Bydgoszczy w terminach: I grupa -08.06.2013 r., II grupa – 15.06.2013 r., III grupa – 22.06.2013 r.
B) II etap obejmuje praktyczne szkolenie z doskonalenia jazdy na motocyklach zakończone egzaminem,
Szkolenia odbędą się na torze cartodromu Polskiego Związku Motorowego/oddział w Bydgoszczy w dniach: I grupa – 15.06.2013 r., II grupa – 22.06.2013 r., III grupa – 29.06.2013 r.
c) III etap obejmuje 8-godzinne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego dla 55 funkcjonariuszy jednostek Policji woj. kujawsko-pomorskiego pełniących służbę na ulicach regionu – wykaz osób zakwalifikowanych wraz terminem i miejscem szkolenia stanowi załącznik do pisma.
d) IV etap obejmuje 10-godzinny kurs w dniu 21.09.2013r. z zakresu udzielania pomocy wraz możliwością uzyskania certyfikatu EFR (Emergency First Response). Do szkolenia zostanie zakwalifikowanych 20 osób, które uzyskają najlepsze wyniki na egzaminie w ramach II etapu.
e) V etap obejmuje organizację w dniu 28.09.2013r. pikniku promującego motopozytywne zachowania dla ok. 2000 osób na cartodromie Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy.
f) VI etap obejmuje organizację w dniach 24-25.10.2013r. dwudniowej konferencji zatytułowanej „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – możliwości i perspektywy poprawy bezpieczeństwa” w której będą uczestniczyli przedstawiciele kadry kierowniczej Komendy Głównej Policji w Warszawie, 16 Komend Wojewódzkich Policji w Polsce, przedstawiciele organizacji społecznych, samorządów lokalnych i instytucji publicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach w kraju.
 

 

 

Aby się zgłosić trzeba kliknąć na baner z interesującą nas datą w oknie rejestracja,

zarejestrować się i kliknąć na prośbę o zaproszenie

Edytowane przez Marsel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się  :riding: Muszę sprawdzić grafik, ale 22 czerwca jest osiągalny.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale 22 czerwca jest osiągalny

22 czerwca to chyba drift w Płocku, ale 22 lub 23 jak się nie mylę. Bardzo chętnie pojechałbym i do Płocka, i na to szkolenie. Suchy, też się piszesz tu i tu? :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

22 czerwca to chyba drift w Płocku

 

23 czerwca są już zawody, a nie pokazówki jak palić lacza na kostce, więc ja lecę w niedzielę :smile: Zatem 22 czerwiec wydaje się wolny i pojechałbym w 2 miejsca.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, termin drugiego etapu mi ni chusteczki nie pasuje... :sad2: A szkoda, bo całość zapowiada się interesująco (na pewno lepiej, niż Dzień Motocyklisty, bo za free :P).

flm_1375891738__88x31.gif

 

You'll never ska alone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widzę, że tutaj też doszło info o tym szkoleniu.

Ja również zmierzam w tamtym kierunku o ile dostanę zaproszenie. Czekam już kilka dni i ani widu ani słychu.

Jedziecie na I etap na moto czy samochodem? I etap to czysta teoria i moto jest raczej zbędne. Poza tym do puszki może więcej osób wejść więc mniejsze koszty :smile:

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem potwierdzenie. Jest jeszcze 25 wolnych miejsc więc kto chętny niech się zgłasza.

Wykłady prowadzi Tomek Kulik a to jest gwarancją, że nie pożałujecie czasu spędzonego tam.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widze, że suchy i kwaśna też są na liście osób

I ja też będę... 24 godz oczekiwania na akceptację. Niestety za pierwszym razem nie dostałem drugiego maila. Chyba nie podanie dokładnych danych osobowych powoduje, że go nie dostajecie. W każdym razie jadę :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam... podobno człowiek uczy się całe życie - kultywujmy tą tradycję :smile:  -  również zapisałem się na 22.06 i czekam na akcept.

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowany i wpisane dane a mimo to nie chcą mnie dodać do szkolenia. Czekam 2 dzień na akceptację zgłoszenia, co trwać powinno max 24 godz. Ciekawe czy pojadę...


Ok, w końcu mnie dopisali do listy, chyba admin 2 dni nie sprawdzał bo z 35 dostępnych miejsc nagle zrobiło się 16 :smile:

 

 

 

 

 

w razie czego da się zorganizować nocleg (u mnie na działce) z piątku na sobotę w odleglości 80km od Bydgoszczy, aby nie wylatywać o 5 nad ranem żeby na 8 być w Bydgoszczy

Czy to aktualne? A jeśli tak to kto leci do Ciebie już w piątek a kto zamierza wstawać razem z mleczarzami i zombie by zajechać do Bydzi na 8;00? Może jakąś listę zrobić?

 

 

 

a po powrocie ognicho z soboty na niedziele i w niedziele odwijamy manete do domu

A tu akurat nie wiem czy dam radę, bo w niedzielę z rana chcę lecieć do Płocka na drift (i nie tylko ja) więc muszę jeszcze w razie czego po kobietę do Łodzi zajechać. Dawajcie znać!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidek aktualne, tylko Suchy kontaktował się ze mną w tej sprawie ;)

Telefon do mnie 696 417 298 w razie potrzeby dzwonić śmiało,

 

A co do ogniska; z pewnością będzie z piątku na sobotę tylko trzeba zachować rozsądek ;).

Jeżeli ktoś będzie miał ochotę pozostać do niedzieli i zrelaksować się po szkoleniu, co będzie mile widziane to zapraszam.

 

PS. można wziąć kapielowki ;). !!!!!!

 

Dla rozeznania terenu podaję lokalizację

http://maps.google.pl/maps?gs_rn=17&gs_ri=tablet-gws-psy&suggest=p&cp=8&gs_id=18&xhr=t&bav=on.2,or.&bvm=bv.47883778,d.Yms&biw=1024&bih=644&q=po%C5%82ajewek&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x471b53a052dd54b3:0x1a1e0b6f3f888f57,Po%C5%82ajewek&gl=pl&sa=X&ei=1zm_UdfWPIPXswbjxoGgCA&sqi=2&ved=0CCgQ8gEwAA

Edytowane przez Marsel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze zadbaliscie o prowiant i wzieliscie kabanosa :biggrin:

 

kwasna, w taki upal w bikini winnas byc ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było szkolenie z doskonalenia techniki jazdy, a nie rewia mody :smile:)

Jakby Kwaśna była w bikini, to całe szkolenie szlak by trafił :smile:

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisano dziś, 01:13 To było szkolenie z doskonalenia techniki jazdy, a nie rewia mody :smile:) Jakby Kwaśna była w bikini, to całe szkolenie szlak by trafił :smile:

 

 

 

bardzo śmieszne Tomasz!! - wszyscy by uciekli to chociaż ja bym sobie pojeździła sama na torze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia? - W moim odczuciu pozytywne jeżeli chodzi o samo szkolenie samo w sobie, ale jest to idealna opcja głównie dla ludzi z Bydgoszczy i okolic. Jestem troszkę zawiedziony, że było tak dużo teorii... ja rozumiem, że to ważne, że potrzebne, że niezbędne.. ale od godziny 9 do 17 słuchać wykładowców bez podparcia jakąkolwiek praktyką to bez sens.. (wyjątkiem były ćwiczenia na fantomach). Moim zdaniem za długie były te zajęcia i powinna być połączona teoria z praktyką i tak ze dwa weekendy, aby to było podzielone, a mózg się nie przemęczył od nadmiaru informacji. 

 

Generalnie impreza na plus.. bardzo miło sympatycznie, dostatek wody, herbaty, kawy i dodatkowo darmowy obiad, który był całkiem smaczny :smile: Zabrakło praktyki, a szkoda bo Pan instruktor, który uczy na torze, ma ogromną wiedzę i w ciekawy sposób nam ją potrafił przekazać, ale niestety tylko na koniec ok.1,5h 

 

Najgorszy był początek. Policjant mówił o prawach jazdy typu B+E, D+E i innych pierdołach typu "Czym można jeździć mając kategorię T.." no fatalnie... jednak jego poczucie humoru, chęć udzielania odpowiedzi i pomocy było pozytywnie odebrane :smile:

 

Na samym końcu odbył się test, który podobno ma zostać wysłany do Warszawy, po czym ktoś się do nas odezwie i zaprosi na kolejny etap (praktyczny) lub też nie.

 

P.S. Gdybym miał jechać w sobotę ok.4 rano i wrócić tego samego dnia ok.21 to byłbym załamany i pluł sobie w twarz, że się tam wybrałem, bo niczego nowego się właściwie nie dowiedziałem poza małymi aspektami odnośnie techniki jazdy (ale tylko w teorii...). Na szczęście zrobiłem sobie z tego szkolenia wycieczkę 3 dniową i jestem mega szczęśliwy, że było przyjemnie i pożytecznie.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc sie do wypowiedzi mojego przedmówcy ogólnie mogę się zgodzić z opinią, lecz nie rozumiem zdziwienia z powodu iż nie było praktyki łącznie z teorią ewntualnie Przecież to było wiadomo od samego początku, jaki jest układ i etapy szkolenia.

Doskonale rozumiem Cię, że przykro siedziało się w sali wykładowej słysząc za oknem silniki maszyn kręcone po torze.

Miejmy nadzieję, że komuś z grona osób uda się polatać w sobotę pod okiem T. Kulika.

 

Ja osobiście uważam, że było warto jechać choćby tylko jedna z informacji tam przekazywanych miała zostać zapamiętana.

Od teorii się zaczyna, a znając ją można samemu doskonalić swoją technikę, nie koniecznie mając do dyspozycji instruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież to było wiadomo od samego początku, jaki jest układ i etapy szkolenia.

 

No właśnie w moim odczuciu i kilku osób jak pytałem nie było to do końca takie jasne - zapewne ja nie doczytałem, bo nawet jakby była ta teoria to bym pojechał sprawdzić no i zresztą.. sprawdziłem :smile: Może mam takie podejście, iż nie jestem świeżutko upieczonym motocyklistom i na takim szkoleniu już byłem, więc to była tylko powtórka "z rozrywki".

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo śmieszne Tomasz!! - wszyscy by uciekli to chociaż ja bym sobie pojeździła sama na torze ...

 

Ależ nikt by nie uciekł ... tylko wszyscy oglądaliby Ciebie, zamiast słuchać tego co mówił wykładowca :smile:

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo śmieszne Tomasz!! - wszyscy by uciekli to chociaż ja bym sobie pojeździła sama na torze ...

 

Sama na torze... nie sądze abyś miala taką szansę, cała reszta męskiej części kursantow nie była by w stanie zachować 2-3 sekundowych odleglości. Prawdopodobieństwo karambolu równa 100% ;)   , a jakie owacje pojawiły by się na balkonie widokowym, o ile ktoś tam jeszcze by został   :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...